Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 140 § 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymiWyczyść filtry

4 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Gliwicach z 15 lipca 2009 r., IV SA/Gl 691/08

    …Doręczenie z urzędu odpisu sentencji wyroku następuje w przypadkach określonych w art. 140 §2 i §3 p.p.s.a., które w niniejszej sprawie nie miały miejsca. Wyrok został bowiem ogłoszony na rozprawie w dniu 8 kwietnia 2009 r., a skarżąca nie była pozbawiona wolności.

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Krakowie z 29 maja 2009 r., III SA/Kr 844/08

    …wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku, przy czym art. 140 § 2 tej ustawy stanowi, iż tylko i wyłącznie stronie działającej bez adwokata lub radcy prawnego, która na skutek pozbawienia wolności była nieobecna przy ogłoszeniu wyroku, sąd z urzędu doręcza odpis wyroku.

    CBOSA
  3. Postanowienie NSA z 13 marca 2009 r., II OZ 239/09

    …wyroku i działała bez adwokata lub radcy prawnego (art. 140 § 2 p.p.s.a.), oraz w przypadku wydania wyroku na posiedzeniu niejawnym (art. 140 § 3 p.p.s.a.). W pozostałych przypadkach termin do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku oddającego skargę biegnie od daty jego ogłoszenia, niezależnie od tego czy…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Poznaniu z 5 marca 2009 r., II SA/Po 379/08

    …W niniejszej sprawie nie zachodziły przesłanki do doręczenia stronie z urzędu odpisu sentencji wyroku (art. 140 § 2 i § 3 p.p.s.a.), zatem termin do zgłoszenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia upłynął w dniu 29 grudnia 2008 r., tj. siódmego dnia licząc od dnia wydania wyroku, a przedmiotowy wniosek został zgłoszony…

    CBOSA