Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 25 marca 2013 r., II SA/Wa 1129/12

    …piśmie Sądu z dnia 15 listopada 2012 r. Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.), termin do wniesienia skargi kasacyjnej od ww. wyroku upłynął z dniem 21 grudnia 2012 r. W dniu 06 listopada 2012…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 25 marca 2013 r., II SA/Wa 1129/12

    …piśmie Sądu z dnia 15 listopada 2012 r. Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.), termin do wniesienia skargi kasacyjnej od ww. wyroku upłynął skarżącej z dniem 21 grudnia 2012 r. W dniu 06…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Opolu z 22 marca 2013 r., II SA/Op 539/12

    …dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 P.p.s.a.). W niniejszej sprawie dniem doręczenia organowi odpisu wyroku jest dzień 25 stycznia 2013 r., czyli trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej, liczony kalendarzowo, upływał w dniu 24 lutego 2013 r. Termin ten jednakże…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 19 marca 2013 r., V SA/Wa 1239/12

    …Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Odpis wyroku z dnia 11 grudnia 2012 r. wraz z jego uzasadnieniem Sąd doręczył pełnomocnikowi organu…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Warszawie z 19 marca 2013 r., VI SA/Wa 759/12

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje; Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyroku lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 14 marca 2013 r., II OZ 179/13

    …skarżącej Gminy w dniu 12 listopada 2012 r. Wynikający z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 – dalej zwanej "p.p.s.a.") trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął bezskutecznie w dniu 12 grudnia 2012 r.…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Poznaniu z 14 marca 2013 r., II SA/Po 1034/11

    …74/13. W związku z tym wyjaśnić należy, że w myśl przepisu art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 13 marca 2013 r., I OZ 175/13

    …terminu zastrzeżonego dla dokonania tej czynności przez art. 177 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej jako: P.p.s.a., a ostatnim dniem terminu był 2 listopada 2012r. Zażalenie na powyższe postanowienie wniósł Minister Spraw…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 12 marca 2013 r., II SA/Go 628/12

    …Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. - zwanej dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Łodzi z 8 marca 2013 r., III SA/Łd 1205/11

    …doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem - art. 177 § 1 powołanej ustawy. Redakcja przepisu art. 177 § 1 wskazuje, iż skarga kasacyjna jest wniesiona z zachowaniem ustawowego terminu wówczas, gdy zostają spełnione łącznie dwie przesłanki: zostanie zachowany trzydziestodniowy termin, który biegnie od dnia…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Łodzi z 8 marca 2013 r., III SA/Łd 1206/11

    …doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem - art. 177 § 1 powołanej ustawy. Redakcja przepisu art. 177 § 1 wskazuje więc, że skarga kasacyjna jest wniesiona z zachowaniem ustawowego terminu wówczas, gdy zostają spełnione łącznie dwie przesłanki: zostanie zachowany trzydziestodniowy termin, który biegnie od…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Gdańsku z 8 marca 2013 r., II SA/Gd 240/12

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012r., poz. 270), zw. dalej ustawą - skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie w terminie…

    CBOSA
  13. Postanowienie NSA z 7 marca 2013 r., II OZ 150/13

    …Sąd powołując się na art. 173 § 2 i art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270), zwanej dalej "P.p.s.a.", wyjaśnił, że strona może wnieść skargę kasacyjną do sądu w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia jej odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Poznaniu z 7 marca 2013 r., II SA/Po 502/12

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), nazywanej dalej: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 5 marca 2013 r., V SA/Wa 1722/12

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), dalej: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Warszawie z 5 marca 2013 r., II SA/Wa 267/11

    …w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Gdańsku z 1 marca 2013 r., II SA/Gd 858/11

    …następuje: Na wstępie wskazać należy, że zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 tekst jednolity ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Poznaniu z 28 lutego 2013 r., II SA/Po 417/12

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie opisu…

    CBOSA
  19. Wyrok NSA z 27 lutego 2013 r., I OSK 1773/11

    …dla wniesienia skargi kasacyjnej określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a, czyli po upływie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Dlatego też zarzut zawarty po raz pierwszy w piśmie skarżącego kasacyjnie z dnia 22 października 2012 r., a dotyczący braku zastosowania art. 242 ustawy o…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 27 lutego 2013 r., I FZ 47/13

    …w dniu 27 kwietnia 2012 r. Natomiast termin określony w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270), zwanej dalej P.p.s.a., upłynął w dniu 28 maja 2012 r. w poniedziałek.

    CBOSA