Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Warszawie z 25 marca 2013 r., II SA/Wa 1129/12
…piśmie Sądu z dnia 15 listopada 2012 r. Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.), termin do wniesienia skargi kasacyjnej od ww. wyroku upłynął z dniem 21 grudnia 2012 r. W dniu 06 listopada 2012…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 marca 2013 r., II SA/Wa 1129/12
…piśmie Sądu z dnia 15 listopada 2012 r. Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.), termin do wniesienia skargi kasacyjnej od ww. wyroku upłynął skarżącej z dniem 21 grudnia 2012 r. W dniu 06…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 22 marca 2013 r., II SA/Op 539/12
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 P.p.s.a.). W niniejszej sprawie dniem doręczenia organowi odpisu wyroku jest dzień 25 stycznia 2013 r., czyli trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej, liczony kalendarzowo, upływał w dniu 24 lutego 2013 r. Termin ten jednakże…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 19 marca 2013 r., V SA/Wa 1239/12
…Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Odpis wyroku z dnia 11 grudnia 2012 r. wraz z jego uzasadnieniem Sąd doręczył pełnomocnikowi organu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 19 marca 2013 r., VI SA/Wa 759/12
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje; Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyroku lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie NSA z 14 marca 2013 r., II OZ 179/13
…skarżącej Gminy w dniu 12 listopada 2012 r. Wynikający z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 – dalej zwanej "p.p.s.a.") trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął bezskutecznie w dniu 12 grudnia 2012 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 14 marca 2013 r., II SA/Po 1034/11
…74/13. W związku z tym wyjaśnić należy, że w myśl przepisu art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie NSA z 13 marca 2013 r., I OZ 175/13
…terminu zastrzeżonego dla dokonania tej czynności przez art. 177 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej jako: P.p.s.a., a ostatnim dniem terminu był 2 listopada 2012r. Zażalenie na powyższe postanowienie wniósł Minister Spraw…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 12 marca 2013 r., II SA/Go 628/12
…Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. - zwanej dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 8 marca 2013 r., III SA/Łd 1205/11
…doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem - art. 177 § 1 powołanej ustawy. Redakcja przepisu art. 177 § 1 wskazuje, iż skarga kasacyjna jest wniesiona z zachowaniem ustawowego terminu wówczas, gdy zostają spełnione łącznie dwie przesłanki: zostanie zachowany trzydziestodniowy termin, który biegnie od dnia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 8 marca 2013 r., III SA/Łd 1206/11
…doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem - art. 177 § 1 powołanej ustawy. Redakcja przepisu art. 177 § 1 wskazuje więc, że skarga kasacyjna jest wniesiona z zachowaniem ustawowego terminu wówczas, gdy zostają spełnione łącznie dwie przesłanki: zostanie zachowany trzydziestodniowy termin, który biegnie od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 8 marca 2013 r., II SA/Gd 240/12
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012r., poz. 270), zw. dalej ustawą - skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie w terminie…
CBOSA - Postanowienie NSA z 7 marca 2013 r., II OZ 150/13
…Sąd powołując się na art. 173 § 2 i art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270), zwanej dalej "P.p.s.a.", wyjaśnił, że strona może wnieść skargę kasacyjną do sądu w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia jej odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 7 marca 2013 r., II SA/Po 502/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), nazywanej dalej: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 5 marca 2013 r., V SA/Wa 1722/12
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), dalej: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 5 marca 2013 r., II SA/Wa 267/11
…w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 1 marca 2013 r., II SA/Gd 858/11
…następuje: Na wstępie wskazać należy, że zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 tekst jednolity ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 28 lutego 2013 r., II SA/Po 417/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie opisu…
CBOSA - Wyrok NSA z 27 lutego 2013 r., I OSK 1773/11
…dla wniesienia skargi kasacyjnej określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a, czyli po upływie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Dlatego też zarzut zawarty po raz pierwszy w piśmie skarżącego kasacyjnie z dnia 22 października 2012 r., a dotyczący braku zastosowania art. 242 ustawy o…
CBOSA - Postanowienie NSA z 27 lutego 2013 r., I FZ 47/13
…w dniu 27 kwietnia 2012 r. Natomiast termin określony w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270), zwanej dalej P.p.s.a., upłynął w dniu 28 maja 2012 r. w poniedziałek.
CBOSA