Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 26 listopada 2012 r., I SA/Wa 914/12

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270) dalej P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 26 listopada 2012 r., III SAB/Wa 14/12

    …Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. Skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Mając powyższe na uwadze należy wskazać, że postanowienie z dnia 17 października 2012 r. odrzucające skargę…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 22 listopada 2012 r., III SA/Wa 1823/12

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 w zw. z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270), dalej jako: "P.p.s.a.", zażalenie wnosi się do sądu, który wydał zaskarżone postanowienie.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Poznaniu z 22 listopada 2012 r., II SA/Po 234/12

    …doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem – art. 177 § 1 p.p.s.a. W niniejszej sprawie sporządzona przez adwokata skarga kasacyjna została wniesiona w dniu 08 listopada 2012 r., podczas gdy termin do jej wniesienia upłynął w dniu 07 listopada 2012 r. (doręczenie orzeczenia z uzasadnieniem nastąpiło w dniu…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Gliwicach z 19 listopada 2012 r., II SA/Gl 983/11

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyroku lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 16 listopada 2012 r., I GSK 1462/12

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270; dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 15 listopada 2012 r., II FZ 915/12

    …W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Stosownie natomiast do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu.

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 15 listopada 2012 r., II FZ 916/12

    …W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Stosownie natomiast do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Gliwicach z 12 listopada 2012 r., III SA/Gl 1710/11

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z brzmieniem art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270,), zwanej dalej w skrócie p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Krakowie z 9 listopada 2012 r., III SA/Kr 1207/11

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r. poz. 270), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 8 listopada 2012 r., II SA/Wr 415/03

    …W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270; dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Poznaniu z 6 listopada 2012 r., IV SA/Po 552/12

    …Ponadto zgodnie z art. 177 § 1 Ppsa skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie odpis postanowienia z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w dniu 17 września 2012…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 listopada 2012 r., VI SA/Wa 1951/11

    …W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Stosownie natomiast do art. 178 powołanej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną m.in. wniesioną po upływie terminu.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Krakowie z 31 października 2012 r., III SA/Kr 1410/10

    …Ponadto stosownie do treści art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z powyższego przepisu wynika, że skoro trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej…

    CBOSA
  15. Postanowienie NSA z 30 października 2012 r., II GZ 373/12

    …2012 r. Sąd I instancji przytaczając treść art. 173 § 2 i art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U z 2012 r., poz. 270, dalej: p.p.s.a.), wskazał, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok w terminie trzydziestu dni od dnia…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Gliwicach z 29 października 2012 r., II SA/Gl 860/11

    …Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W tym miejscu podkreślić należy, że przepis ten jest jednoznaczny i nie pozostawia - zdaniem Sądu - wątpliwości…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Gdańsku z 26 października 2012 r., II SA/Gd 74/12

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( Dz. U. z 2012 r., poz. 270) skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Kielcach z 24 października 2012 r., I SA/Ke 345/12

    …W myśl art. 177 § 1 ustawy p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie pełnomocnik organu odpis orzeczenia z uzasadnieniem otrzymał w dniu 10 września 2012 r.,…

    CBOSA
  19. Postanowienie NSA z 23 października 2012 r., II GZ 366/12

    …po upływie trzydziestodniowego terminu przewidzianego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz. U. z 2012 r. poz. 270, dalej: p.p.s.a.). W zażaleniu na powyższe postanowienie T. C. wniósł o uchylenie zaskarżonego postanowienia, zasądzenie kosztów…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 18 października 2012 r., II OZ 912/12

    …Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Konsekwencją wniesienia skargi po upływie wskazanego wyżej terminu jest jej odrzucenie (art. 178 p.p.s.a.).

    CBOSA