Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA we Wrocławiu z 23 sierpnia 2012 r., III SA/Wr 686/11
…Tryb wszczęcia postępowania kasacyjnego określa art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U.2012.270 j.t. zwanej dalej w skrócie jako "p.p.s.a."), który stanowi, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 21 sierpnia 2012 r., VI SA/Wa 31/12
…Stosownie do art. 177 § 1 p. p. s. a., skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W rozpatrywanej sprawie odpis wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 13 marca 2012 r. wraz z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 21 sierpnia 2012 r., I SA/Ol 93/12
…W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Stosownie natomiast do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 20 sierpnia 2012 r., III SA/Gl 2899/10
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 tej ustawy). Dalej powyższa ustawa w art. 178 stanowi, że wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 20 sierpnia 2012 r., I SA/Gl 1141/11
…W myśl z kolei art. 177 § 1 ppsa skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W świetle powyższych uwag należy stwierdzić, że warunkiem wniesienia skargi kasacyjnej jest uprzednie doręczenie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 9 sierpnia 2012 r., IV SA/Wa 1991/11
…Stosownie zaś do treści art. 177 § 1 ppsa skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W myśl art. 178 ppsa wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 9 sierpnia 2012 r., II SA/Ke 427/12
…i wniósł H.K. w dniu 6 sierpnia 2012r. Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jedn. Dz. U. z 2012r. poz. 270) - zwanej dalej p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 8 sierpnia 2012 r., II GZ 264/12
…Stosownie zaś do treści art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Regulację zawartą w tym przepisie należy rozumieć w ten sposób, iż termin trzydziestodniowy liczy się…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 3 sierpnia 2012 r., III SA/Gd 245/12
…Art. 177 § 1 p.p.s.a. stanowi, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżone rozstrzygnięcie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie wyrok z dnia 13 czerwca 2012 r. został doręczony skarżącemu organowi wraz z pouczeniem o trybie wniesienia…
CBOSA - Postanowienie NSA z 3 sierpnia 2012 r., II OZ 639/12
…Zgodnie z treścią art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sadu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Skoro odpis wyroku z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącej kasacyjnie w dniu 9 grudnia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 2 sierpnia 2012 r., I SA/Po 496/12
…Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Art. 176 p.p.s.a. przewiduje, że skarga kasacyjna powinna czynić zadość wymaganiom przepisanym dla pisma w…
CBOSA - Postanowienie NSA z 2 sierpnia 2012 r., I OZ 554/12
…Powyższe oznacza, że - w świetle art. 177 § 1 z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270) zwanej dalej "P.p.s.a." - należało wniesioną przez skarżącego skargę kasacyjną odrzucić, jako niedopuszczalną.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 2 sierpnia 2012 r., V SA/Wa 327/12
…- odrzucić skargę kasacyjną; Uzasadnienie Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012r. Nr 270 - dalej "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia…
CBOSA - Wyrok NSA z 26 lipca 2012 r., I GSK 833/11 za organem
Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marzenna Zielińska Sędziowie NSA Tadeusz Cysek (spr.) Janusz Zajda Protokolant Marta Podoba po rozpoznaniu w dniu 26 lipca 2012 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej J. Ż. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w G. z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 25 lipca 2012 r., II SA/Lu 158/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął zatem z dniem 28 maja 2012 r. (poniedziałek). W tym samym dniu, a więc w terminie do wniesienia skargi kasacyjnej, strona złożyła wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie ustanowienia adwokata, w związku z ustawowym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 lipca 2012 r., VI SA/Wa 2204/11
…Tryb wszczęcia postępowania kasacyjnego określa art. 177 § 1 p.p.s.a., który stanowi, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 lipca 2012 r., I SA/Wa 2199/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 poz. 270.) - zwanej dalej ppsa, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 17 lipca 2012 r., II SA/Po 1232/11
…Zgodnie z treścią przepisu art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Powyższa zasada odnosi również do uczestnika postępowania sądowoadministracyjnego – Z. G. Osoba,…
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 lipca 2012 r., I FZ 238/12
…skargę 23 grudnia 2011 r. uchybił terminowi określonemu w art. 177 § 1 P.p.s.a. Podkreślono, że termin ten nie ulega przesunięciu z uwagi na toczące się w sprawie postępowanie o przyznanie prawa pomocy obejmujące ustanowienie pełnomocnika, stąd skuteczne wniesienie skargi kasacyjnej po upływie terminu jest możliwe…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 16 lipca 2012 r., II SA/Op 322/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Zgodnie z obowiązującym orzecznictwem, art. 177 § 1 P.p.s.a., przewiduje pośredni tryb wnoszenia skarg kasacyjnych –…
CBOSA