Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Warszawie z 28 maja 2012 r., II SA/Wa 109/12
…Stosownie do art. 177 § 1 przedmiotowej ustawy skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Odpis skarżonego postanowienia z dnia 5 kwietnia 2012 r., sygn. akt II SA/Wa 109/12 wraz z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 25 maja 2012 r., II SA/Go 83/12
…Stosownie zaś do treści art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z kolei w myśl art. 178 p.p.s.a, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 maja 2012 r., VI SA/Wa 2149/11
…Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z przepisem art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm. – dalej także p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 25 maja 2012 r., II SA/Ke 838/11
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo postępowaniu przed sądami administracyjnymi tekst jednolity - Dz.U. z 2012 poz. 270), zwanej dalej p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie NSA z 23 maja 2012 r., I OZ 350/12
…z uchybieniem trzydziestodniowego terminu określonego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (dalej zwana "p.p.s.a."), ponieważ ostatnim dniem na jej wniesienie przez skarżącą był dzień 3 sierpnia 2011 r. natomiast skarga kasacyjna została wniesiona w dniu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 22 maja 2012 r., II SA/Gd 398/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( tekst jednolity Dz. U. z 2012r. , poz. 270) skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydal zaskarżony wyrok w terminie 30 dni, od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 22 maja 2012 r., II SA/Go 954/11
…Stosownie zaś do treści art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z kolei w myśl art. 178 p.p.s.a, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 21 maja 2012 r., II SA/Rz 1207/11
…skargi kasacyjnej termin do jej wniesienia zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. wynosi 30 dni. Taki termin należy również zapewnić pełnomocnikowi strony ustanowionemu z urzędu, dlatego nie można przyjąć w jego przypadku obowiązku zachowania terminu 7 dni, o którym mowa w art. 87 § 1 P.p.s.a. Czynność tę uważa się za…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 21 maja 2012 r., II SA/Wr 737/11
…Zgodnie zaś z art. 177 § 1 w/w ustawy skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie wyrokiem z dnia 2 lutego 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 18 maja 2012 r., IV SA/Wr 450/11
…W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z kolei art. 178 p.p.s.a. stanowi, że sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 14 maja 2012 r., II SA/Op 763/11
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 20`12 r., Poz. 270 - zwanej dalej P.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 10 maja 2012 r., III SA/Kr 444/11
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 tekst jednolity), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 10 maja 2012 r., II SA/Po 206/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270), dalej: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 8 maja 2012 r., I SA/Wa 729/10
…W myśl przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z dnia 14 marca 2012 r. poz. 270) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia…
CBOSA - Postanowienie NSA z 8 maja 2012 r., I OZ 295/12
…Zgodnie z treścią art. 177 § 1 P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Przepis ten jest jednoznaczny i nie pozostawia wątpliwości, co do początku biegu trzydziestodniowego terminu, czy…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 30 kwietnia 2012 r., II SA/Ke 20/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2012.270. t.j.) - zwanej dalej p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 26 kwietnia 2012 r., VIII SA/Wa 326/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął dla skarżącej z dniem [...] sierpnia 2011 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 26 kwietnia 2012 r., I SA/Wr 1559/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej jako p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 26 kwietnia 2012 r., II SA/Rz 1086/11
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważy, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r. poz. 270), zwanej dalej P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 26 kwietnia 2012 r., VI SA/Wa 315/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W świetle art. 141 § 2 p.p.s.a. w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony…
CBOSA