Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 27 marca 2012 r., VI SA/Wa 1737/10

    …W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Jak wynika z treści powyższego przepisu warunkiem wniesienia skargi kasacyjnej jest uprzednie doręczenie odpisu…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Łodzi z 22 marca 2012 r., III SA/Łd 608/10

    …dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami a administracyjnymi). Zgodnie natomiast z art. 178 powoływanej powyżej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Poznaniu z 22 marca 2012 r., II SA/Po 797/11

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270), dalej: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Kielcach z 20 marca 2012 r., II SA/Ke 539/11

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z przepisem art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej ustawą p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  5. Postanowienie NSA z 19 marca 2012 r., II FSK 433/12

    …Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002 r. Nr 153 poz. 1270 ze zm., dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 14 marca 2012 r., II SA/Rz 952/11

    …Z przepisów art. 173 §1 i art. 177 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz.1270, ze zm.; dalej "P.p.s.a.") wynika, że od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Lublinie z 14 marca 2012 r., II SA/Lu 817/11

    …Jak bowiem stanowi art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Instytucja przedłużania terminu uregulowana jest w art. 84 p.p.s.a.. Zgodnie z jego treścią przewodniczący może z ważnej…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 9 marca 2012 r., II SA/Rz 807/11

    …Stosownie do art. 177 _@POCZ@__@KON@_§ 1 tej ustawy, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W rozpoznawanej sprawie warunki te nie zostały przez ANR – O/T [...] spełnione.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Warszawie z 9 marca 2012 r., I SA/Wa 635/11

    …Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 9 marca 2012 r., I SA/Wa 636/11

    …Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Warszawie z 9 marca 2012 r., I SA/Wa 638/11

    …Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Warszawie z 9 marca 2012 r., I SA/Wa 637/11

    …Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Warszawie z 7 marca 2012 r., III SA/Wa 2098/11

    …Termin dla wniesienia skargi kasacyjnej wynosi 30 dni i liczony jest od daty doręczenia ww. odpisu (art.177 § 1 p.p.s.a.). Przepis art. 178 p.p.s.a. stanowi, że Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Warszawie z 7 marca 2012 r., V SA/Wa 1570/11

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), dalej jako: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 7 marca 2012 r., V SA/Wa 1571/11

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), dalej jako: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 marca 2012 r., I SA/Wa 2/11

    …dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 ppsa). Stosownie zaś do art. 178 tej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Warszawie z 1 marca 2012 r., I SA/Wa 692/11

    …doręczony skarżącej w dniu 27 września 2011 r. Zgodnie z art. 177 § 1 powołanej ustawy trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął zatem z dniem 17 października 2011 r. Tymczasem skarżąca już w dniu 3 października 2011 r. złożyła wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie ustanowienia adwokata,…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Poznaniu z 1 marca 2012 r., II SA/Po 1210/11

    …lub radcę prawnego albo jedną z osób, o których mowa w art. 177 § 2 i 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, co wynika wprost z art. 194 § 4 powyższej ustawy. Zażalenie sporządzone przez samą stronę, wbrew wymogowi określonemu art. 194 § 4 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 1 marca 2012 r., VIII SA/Wa 882/11

    …Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął dla organu z dniem [...] lutego 2012 r. A…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 29 lutego 2012 r., I OZ 106/12

    …została złożona z zachowaniem warunku zawartego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), dalej jako "P.p.s.a.", to jest po doręczeniu stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA