Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Warszawie z 27 marca 2012 r., VI SA/Wa 1737/10
…W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Jak wynika z treści powyższego przepisu warunkiem wniesienia skargi kasacyjnej jest uprzednie doręczenie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 22 marca 2012 r., III SA/Łd 608/10
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami a administracyjnymi). Zgodnie natomiast z art. 178 powoływanej powyżej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 22 marca 2012 r., II SA/Po 797/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270), dalej: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 20 marca 2012 r., II SA/Ke 539/11
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z przepisem art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej ustawą p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 marca 2012 r., II FSK 433/12
…Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2002 r. Nr 153 poz. 1270 ze zm., dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 14 marca 2012 r., II SA/Rz 952/11
…Z przepisów art. 173 §1 i art. 177 §1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz.1270, ze zm.; dalej "P.p.s.a.") wynika, że od wydanego przez wojewódzki sąd administracyjny wyroku przysługuje skarga kasacyjna do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 14 marca 2012 r., II SA/Lu 817/11
…Jak bowiem stanowi art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Instytucja przedłużania terminu uregulowana jest w art. 84 p.p.s.a.. Zgodnie z jego treścią przewodniczący może z ważnej…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 9 marca 2012 r., II SA/Rz 807/11
…Stosownie do art. 177 _@POCZ@__@KON@_§ 1 tej ustawy, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W rozpoznawanej sprawie warunki te nie zostały przez ANR – O/T [...] spełnione.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 9 marca 2012 r., I SA/Wa 635/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 9 marca 2012 r., I SA/Wa 636/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 9 marca 2012 r., I SA/Wa 638/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 9 marca 2012 r., I SA/Wa 637/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 7 marca 2012 r., III SA/Wa 2098/11
…Termin dla wniesienia skargi kasacyjnej wynosi 30 dni i liczony jest od daty doręczenia ww. odpisu (art.177 § 1 p.p.s.a.). Przepis art. 178 p.p.s.a. stanowi, że Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 7 marca 2012 r., V SA/Wa 1570/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), dalej jako: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 7 marca 2012 r., V SA/Wa 1571/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), dalej jako: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 6 marca 2012 r., I SA/Wa 2/11
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 ppsa). Stosownie zaś do art. 178 tej ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 1 marca 2012 r., I SA/Wa 692/11
…doręczony skarżącej w dniu 27 września 2011 r. Zgodnie z art. 177 § 1 powołanej ustawy trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął zatem z dniem 17 października 2011 r. Tymczasem skarżąca już w dniu 3 października 2011 r. złożyła wniosek o przyznanie prawa pomocy w zakresie ustanowienia adwokata,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 1 marca 2012 r., II SA/Po 1210/11
…lub radcę prawnego albo jedną z osób, o których mowa w art. 177 § 2 i 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, co wynika wprost z art. 194 § 4 powyższej ustawy. Zażalenie sporządzone przez samą stronę, wbrew wymogowi określonemu art. 194 § 4 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 1 marca 2012 r., VIII SA/Wa 882/11
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął dla organu z dniem [...] lutego 2012 r. A…
CBOSA - Postanowienie NSA z 29 lutego 2012 r., I OZ 106/12
…została złożona z zachowaniem warunku zawartego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), dalej jako "P.p.s.a.", to jest po doręczeniu stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA