Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 8 lutego 2012 r., II SA/Rz 911/11

    …uznano pismo K. S. z dnia 2 lutego 2012 r. Stosownie do art. 177 _@POCZ@__@KON@_§ 1 tej ustawy, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  2. Postanowienie NSA z 7 lutego 2012 r., II OZ 45/12

    …o przywrócenie terminu należało odrzucić, bowiem zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Postępowanie przed sadami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) – zwanej dalej "P.p.s.a.", termin do wniesienia skargi kasacyjnej wynosi 30 dni od doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 lutego 2012 r., IV SAB/Wa 174/11

    …dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi). Wniesiona przez skarżącego w dniu 27 stycznia 2012 r. skarga kasacyjna nie spełnia wymogów określonych w art. 175 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Krakowie z 6 lutego 2012 r., II SA/Kr 1100/11

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zważył, co następuje: Na podstawie art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Kielcach z 31 stycznia 2012 r., II SA/Ke 582/11

    …osoba uprawniona do odbioru przesyłki – M. G. Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi - Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm., zwanej dalej p.p.s.a). skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 31 stycznia 2012 r., II GSK 2299/11

    …wymogi określone w art. 174, 175 § 1, art. 176 oraz art. 177 § 1 tej ustawy. Oznacza to, że zaistniały podstawy do merytorycznego jej rozpoznania. Przepis art. 183 § 1 powołanej wyżej ustawy obliguje Naczelny Sąd Administracyjny do rozpoznania sprawy w granicach skargi kasacyjnej.

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 30 stycznia 2012 r., II FSK 11/12

    …Zgodnie z treścią art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym, zgodnie z art. 83 § 3 p.p.s.a., jest równoznaczne z…

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 30 stycznia 2012 r., II FSK 10/12

    …Zgodnie z treścią art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym, zgodnie z art. 83 § 3 p.p.s.a., jest równoznaczne z…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Warszawie z 27 stycznia 2012 r., I SA/Wa 1562/11

    …w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), powoływana dalej jako "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyroku lub postanowienie, w…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Olsztynie z 26 stycznia 2012 r., I SA/Ol 575/11

    …Uzasadnienie Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej w skrócie: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia…

    CBOSA
  11. Postanowienie NSA z 26 stycznia 2012 r., II FZ 2/12

    …było wniesienie jej po upływie terminu określonego w art. 177 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm. zwana dalej: P.p.s.a.). Jak bowiem wskazano, w przedmiotowej sprawie zaskarżone skargą kasacyjną postanowienie z dnia 16 maja 2011 r.…

    CBOSA
  12. Postanowienie NSA z 25 stycznia 2012 r., II OSK 11/12

    …zaskarżenia został złożony w terminie, o którym mowa w art. 177 § 1 p.p.s.a., podlega rozpoznaniu przez Naczelny Sąd Administracyjny – stosownie do treści przepisu art. 182 § 1 p.p.s.a. Przede wszystkim należy zauważyć, iż wezwanie do usunięcia braków formalnych oraz fiskalnych skargi, a także odpis odpowiedzi na…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Poznaniu z 24 stycznia 2012 r., IV SA/Po 521/11

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej ppsa) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Kielcach z 19 stycznia 2012 r., I SA/Ke 520/11

    …W terminie przewidzianym przepisem art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarżący złożył pismo oznaczone jako "zażalenie". Z treści tego pisma wynika jednoznacznie, że skarżący kwestionuje treść postanowienia z dnia 16…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Gdańsku z 19 stycznia 2012 r., III SA/Gd 473/11

    …Z kolei zgodnie z art. 177 § 1 w/w ustawy skargę kasacyjną wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W realiach rozpatrywanej sprawy - mając na uwadze treść w/w przepisów - należy wskazać na następujące okoliczności.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Lublinie z 17 stycznia 2012 r., II SA/Lu 461/11

    …Zgodnie zaś z art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu wyroku z uzasadnieniem. Z przepisu tego wynika, że termin trzydziestodniowy liczyć należy od doręczenia stronie orzeczenia dokonanego zgodnie z wymaganiami…

    CBOSA
  17. Wyrok NSA z 17 stycznia 2012 r., I FSK 466/11 za organem

    …iż została ona złożona po upływie terminu określonego w art. 177 § 1 P.p.s.a. i winna zostać odrzucona. Naczelny Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Skarga kasacyjna zasługuje na uwzględnienie, gdyż zaskarżony wyrok narusza prawo.

    CBOSA
  18. Postanowienie NSA z 13 stycznia 2012 r., I OZ 2/12

    …Z kolei z art. 177 § 1 ustawy P.p.s.a. wynika, iż skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie. Przepis ten znajduje zastosowanie także w sprawach zażaleń kierowanych do Naczelnego Sądu Administracyjnego, co wynika z art. 197 § 2 tej ustawy.

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 12 stycznia 2012 r., II SAB/Wa 140/11

    …Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ppsa, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Na podstawie art. 178 ww. ustawy, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 11 stycznia 2012 r., II OZ 1363/11

    …w dniu 5 sierpnia 2011 r. Ostatnim dniem określonego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej p.p.s.a.), trzydziestodniowego terminu do wniesienia skargi kasacyjnej był dzień 5 września 2011 r. Pełnomocnik Spółki wniósł…

    CBOSA