Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok NSA z 21 października 2021 r., II GSK 1150/21
…Stosownie zaś do treści art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Za początkową datę terminu uważa się dzień następny po dniu, w którym stronie skarżącej zostało…
CBOSA - Postanowienie NSA z 20 października 2021 r., I GSK 1236/21
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm.) - dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 października 2021 r., II SA/Bk 804/20
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 października 2021 r., II SA/Bk 805/20
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 13 października 2021 r., II OZ 663/21
…z uwagi na treść cytowanych wyżej art. 173 § 2 w zw. z art. 177 § 1 Ppsa. W takiej sytuacji złożony przez tego uczestnika środek odwoławczy był niedopuszczalny "z innych przyczyn" w ujęciu art. 178 Ppsa i podlegał odrzuceniu przez WSA w Warszawie, co też – prawidłowo – w sprawie nastąpiło.
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 października 2021 r., II SA/Bk 801/20
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 października 2021 r., II SA/Bk 803/20
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 października 2021 r., II SA/Bk 800/20
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 października 2021 r., II SA/Bk 802/20
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 12 października 2021 r., II SA/Op 178/20
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U z 2019 r. poz. 2325, z późn. zm.), dalej jako: "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 6 października 2021 r., II SA/Łd 538/20
…Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z kolei w myśl art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 4 października 2021 r., I SA/Rz 408/21
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., dalej: P.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie NSA z 30 września 2021 r., II FZ 117/21
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 23 września 2021 r., II SA/Gd 57/20
…Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Jak wynika z akt sprawy, odpis sentencji wyroku z dnia 30 czerwca 2021 r. wraz z uzasadnieniem został doręczony…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 22 września 2021 r., II SA/Ol 588/20
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r. poz. 2325, z późn. zm.), dalej: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…
CBOSA - Wyrok NSA z 21 września 2021 r., II GSK 932/21 za stroną
…W skardze kasacyjnej wniesionej przez Ministra Zdrowia na podstawie art. 173, art. 177 § 1 oraz art. 174 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, z późn. zm., dalej jako p.p.s.a.), zaskarżono powyższy wyrok w całości zarzucając: I. na…
CBOSA - Wyrok NSA z 21 września 2021 r., II GSK 933/21 za stroną
…W skardze kasacyjnej wniesionej przez Ministra Zdrowia na podstawie art. 173, art. 177 § 1 oraz art. 174 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, z późn. zm., dalej: jako p.p.s.a.), zaskarżono powyższy wyrok w całości zarzucając: I. na…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 14 września 2021 r., II SA/Kr 34/21
…Z kolei zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z przepisów tych wynika, że w sprawach, w których skargę oddalono, uprzednie złożenie wniosku o uzasadnienie wyroku jest warunkiem dopuszczalności skargi…
CBOSA - Postanowienie NSA z 9 września 2021 r., I FZ 178/21
…2021 r., a zatem z uchybieniem terminu określonego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.), dalej: P.p.s.a., który to termin w niniejszej sprawie upływał 21 kwietnia 2021 r. Powyższe skutkowało odrzuceniem skargi…
CBOSA - Postanowienie NSA z 7 września 2021 r., I OZ 294/21
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach odrzucając skargę przytoczył treść art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.), dalej powoływanej jako "P.p.s.a." i stwierdził, że skoro odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został…
CBOSA