Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 349 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Łodzi z 6 maja 2021 r., II SA/Łd 26/21

    …Administracyjny w Łodzi zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz. U. z 2019r., poz. 2325 ze zm.), zwanej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Olsztynie z 30 kwietnia 2021 r., II SA/Ol 878/20

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz.U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., dalej jako: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 29 kwietnia 2021 r., II SA/Wr 576/20

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 VIII 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r., poz. 2325, dalej: p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni…

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 29 kwietnia 2021 r., II GSK 328/18 za organem

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 28 kwietnia 2021 r., II SA/Rz 1333/20

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r. poz. 2325 z późn. zm. - dalej: "P.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Gdańsku z 21 kwietnia 2021 r., III SA/Gd 15/21

    …kasacyjnej, z wyłączeniem art. 185 § 2. Natomiast z art. 177 § 1 p.p.s.a. stanowi, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżone rozstrzygnięcie. Dla zażalenia termin zaskarżenia wynosi 7 dni od doręczenia postanowienia, co wynika z art.194 § 2 p.p.s.a. Termin do wniesienia zażalenia jest terminem…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 13 kwietnia 2021 r., II SA/Wr 574/20

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 VIII 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r., poz. 2325, dalej: p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 7 kwietnia 2021 r., II SA/Wr 575/20

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 VIII 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r., poz. 2325, dalej: p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni…

    CBOSA
  9. Postanowienie NSA z 26 marca 2021 r., II OZ 189/21

    …NSA nie usprawiedliwia opóźnienia terminu przewidzianego w art. 177 § 1 P.p.s.a. Sąd stwierdził, że w związku z doręczeniem pełnomocnikowi skarżącej w dniu 26 października 2020 r. wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 21 lipca 2020 r. wraz z uzasadnieniem termin do wniesienia skargi kasacyjnej…

    CBOSA
  10. Postanowienie NSA z 25 marca 2021 r., II GZ 76/21

    …się ponownie 24 maja 2020 r., natomiast zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną należy wnieść w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia WSA z uzasadnieniem. Wobec tego należało uznać, że termin do wniesienia skargi kasacyjnej upływał 23 czerwca 2020 r. i skarga kasacyjna została wniesiona…

    CBOSA
  11. Wyrok NSA z 23 marca 2021 r., II GSK 662/18 za organem

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Uwaga ta ma znaczenie w sprawie, ponieważ na skutek wezwania do usunięcia braku skargi kasacyjnej poprzez jej podpisanie, w terminie do dokonania tej czynności, ale po…

    CBOSA
  12. Postanowienie NSA z 23 marca 2021 r., II GSK 261/21

    …(tekst jedn.: Dz.U. z 2019 poz. 2325, dalej: p.p.s.a.) w art. 177 § 1 stanowi, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  13. Wyrok NSA z 23 marca 2021 r., II FSK 3011/18 za organem

    …że pełnomocnik Skarżącego wnosi o uznanie, na podstawie art. 177 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.; dalej jako "P.p.s.a."), że skarga kasacyjna została wniesiona w terminie, względnie uznanie pisma za uzupełnienie skargi kasacyjnej…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 11 marca 2021 r., II SA/Wr 27/20

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm., dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Gdańsku z 10 marca 2021 r., III SA/Gd 260/20

    …w dniu 22 stycznia 2021 r. Stosownie zaś do treści art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 26 lutego 2021 r., II SA/Wr 441/20

    …Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Wynoszący 30 dni termin do wniesienia skargi kasacyjnej, z uwagi na doręczenie pełnomocnikowi skarżącego odpisu…

    CBOSA
  17. Wyrok NSA z 25 lutego 2021 r., II GSK 1217/20 za stroną

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  18. Wyrok NSA z 25 lutego 2021 r., II GSK 1199/20 za stroną

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  19. Wyrok NSA z 25 lutego 2021 r., II GSK 1198/20 za stroną

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Olsztynie z 24 lutego 2021 r., I SA/Ol 268/20

    …terminu, co wynika z art. 178 p.p.s.a.. Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie organ wywiódł skargę kasacyjną dwukrotnie.

    CBOSA