Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 349 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 17 września 2020 r., II GSK 805/20

    …Stosownie zaś do treści art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 stycznia 2020 r., sygn. akt VI…

    CBOSA
  2. Postanowienie NSA z 17 września 2020 r., II GZ 236/20

    …po upływie trzydziestodniowego terminu, o którym stanowi art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm.), dalej: p.p.s.a. Spółka wniosła zażalenie na powyższe postanowienie wnosząc o jego uchylenie.

    CBOSA
  3. Postanowienie NSA z 17 września 2020 r., II OZ 625/20

    …Sąd powołał art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), dalej p.p.s.a., i wskazał, że trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 16 stycznia 2019 r., co oznacza, że jej wniesienie w dniu 17…

    CBOSA
  4. Postanowienie NSA z 17 września 2020 r., II GZ 257/20

    …W pierwszej kolejności należy przypomnieć, że stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Zgodnie zaś z art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu…

    CBOSA
  5. Postanowienie NSA z 15 września 2020 r., II OZ 612/20

    …Przywołując treść art. 177 § 1 p.p.s.a. Sąd wyjaśnił, że warunkiem dopuszczalności wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku oddalającego skargę jest uprzednie złożenie w terminie wniosku o sporządzenie i doręczenie jej uzasadnienia wyroku.

    CBOSA
  6. Wyrok NSA z 10 września 2020 r., II FSK 3119/19 za organem

    …Spółka, przywołaną na wstępie skargą kasacyjną, na podstawie art. 173 § 1 i § 2 w zw. z art. 177 § 1 i w zw. z art. 176 p.p.s.a. zakwestionowała w całości wyrok WSA z dnia 14 sierpnia 2019 r., sygn. I SA/Po 486/19. Skarżąca zarzuciła naruszenie przepisów postępowania, które miało istotny wpływ na wynik sprawy,…

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 20 sierpnia 2020 r., II GZ 234/20

    …na powyższe postanowienie, zarzucając mu naruszenie art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., powoływanej dalej jako p.p.s.a.), polegające na mylnym przyjęciu przez Sąd I instancji, że skarga kasacyjna organu została…

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 19 sierpnia 2020 r., II GZ 229/20

    …w dniu 13 grudnia 2019 r., a zatem po upływie wskazanego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: ppsa) 30-dniowego terminu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę kasacyjną na…

    CBOSA
  9. Postanowienie NSA z 19 sierpnia 2020 r., II GZ 228/20

    …w dniu 13 grudnia 2019 r., a zatem po upływie wskazanego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: ppsa) 30-dniowego terminu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę kasacyjną na…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 4 sierpnia 2020 r., V SA/Wa 1849/19

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący - Sędzia WSA Andrzej Kania po rozpoznaniu w dniu 4 sierpnia 2020 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej [...] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 kwietnia 2020 r. sygn. akt V SA/Wa…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Szczecinie z 30 lipca 2020 r., II SA/Sz 935/19

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 j.t., dalej "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 30 lipca 2020 r., II SA/Wr 101/19

    …Wobec bezskutecznego upływu trzydziestodniowego terminu do wniesienia skargi kasacyjnej określonego w art. 177 § 1 w zw. z § 4 ppsa, wyrok uprawomocnił się z dniem [...] II 2020 r. Zgodnie z art. 178 ppsa, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 lipca 2020 r., I SA/Rz 846/19

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje: Stosownie do art.177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 z późn. zm. – dalej: P.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  14. Wyrok NSA z 16 lipca 2020 r., II OSK 1147/20 za organem

    …z uzasadnieniem został doręczony tylko J. S.. Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 lipca 2020 r., II SA/Bk 86/20

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: P.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 lipca 2020 r., II SA/Bk 598/19

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: P.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 8 lipca 2020 r., II SA/Rz 1251/19

    …Zgodnie zaś z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Jak natomiast stanowi art. 178 P.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Gdańsku z 8 lipca 2020 r., II SA/Gd 685/19

    …Zgodnie z treścią art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Stosownie natomiast do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym…

    CBOSA
  19. Postanowienie NSA z 30 czerwca 2020 r., II GZ 154/20

    …w dniu 13 grudnia 2019 r., a zatem po upływie wskazanego w art. 177 § 1 p.p.s.a. 30-dniowego terminu, WSA w Warszawie odrzucił skargę kasacyjną na podstawie art. 178 p.p.s.a. W zażaleniu na powyższe postanowienie pełnomocnik SKO wniósł na podstawie art. 106 § 3 w związku z art. 193 i art. 197 § 2 p.p.s.a. o…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 17 czerwca 2020 r., II GZ 140/20

    …2020 r. Sąd I instancji wskazując na regulację zawartą w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm., dalej: p.p.s.a.), stwierdził, że datą wniesienia skargi kasacyjnej był dzień 22 stycznia 2020 r., wynikający z…

    CBOSA