Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 17 września 2020 r., II GSK 805/20
…Stosownie zaś do treści art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 stycznia 2020 r., sygn. akt VI…
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 września 2020 r., II GZ 236/20
…po upływie trzydziestodniowego terminu, o którym stanowi art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm.), dalej: p.p.s.a. Spółka wniosła zażalenie na powyższe postanowienie wnosząc o jego uchylenie.
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 września 2020 r., II OZ 625/20
…Sąd powołał art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), dalej p.p.s.a., i wskazał, że trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 16 stycznia 2019 r., co oznacza, że jej wniesienie w dniu 17…
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 września 2020 r., II GZ 257/20
…W pierwszej kolejności należy przypomnieć, że stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Zgodnie zaś z art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 15 września 2020 r., II OZ 612/20
…Przywołując treść art. 177 § 1 p.p.s.a. Sąd wyjaśnił, że warunkiem dopuszczalności wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku oddalającego skargę jest uprzednie złożenie w terminie wniosku o sporządzenie i doręczenie jej uzasadnienia wyroku.
CBOSA - Wyrok NSA z 10 września 2020 r., II FSK 3119/19 za organem
…Spółka, przywołaną na wstępie skargą kasacyjną, na podstawie art. 173 § 1 i § 2 w zw. z art. 177 § 1 i w zw. z art. 176 p.p.s.a. zakwestionowała w całości wyrok WSA z dnia 14 sierpnia 2019 r., sygn. I SA/Po 486/19. Skarżąca zarzuciła naruszenie przepisów postępowania, które miało istotny wpływ na wynik sprawy,…
CBOSA - Postanowienie NSA z 20 sierpnia 2020 r., II GZ 234/20
…na powyższe postanowienie, zarzucając mu naruszenie art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm., powoływanej dalej jako p.p.s.a.), polegające na mylnym przyjęciu przez Sąd I instancji, że skarga kasacyjna organu została…
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 sierpnia 2020 r., II GZ 229/20
…w dniu 13 grudnia 2019 r., a zatem po upływie wskazanego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: ppsa) 30-dniowego terminu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę kasacyjną na…
CBOSA - Postanowienie NSA z 19 sierpnia 2020 r., II GZ 228/20
…w dniu 13 grudnia 2019 r., a zatem po upływie wskazanego w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: ppsa) 30-dniowego terminu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę kasacyjną na…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 4 sierpnia 2020 r., V SA/Wa 1849/19
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący - Sędzia WSA Andrzej Kania po rozpoznaniu w dniu 4 sierpnia 2020 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej [...] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 kwietnia 2020 r. sygn. akt V SA/Wa…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 30 lipca 2020 r., II SA/Sz 935/19
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 j.t., dalej "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 30 lipca 2020 r., II SA/Wr 101/19
…Wobec bezskutecznego upływu trzydziestodniowego terminu do wniesienia skargi kasacyjnej określonego w art. 177 § 1 w zw. z § 4 ppsa, wyrok uprawomocnił się z dniem [...] II 2020 r. Zgodnie z art. 178 ppsa, wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 lipca 2020 r., I SA/Rz 846/19
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje: Stosownie do art.177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 z późn. zm. – dalej: P.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Wyrok NSA z 16 lipca 2020 r., II OSK 1147/20 za organem
…z uzasadnieniem został doręczony tylko J. S.. Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 lipca 2020 r., II SA/Bk 86/20
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: P.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 lipca 2020 r., II SA/Bk 598/19
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.; dalej: P.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 8 lipca 2020 r., II SA/Rz 1251/19
…Zgodnie zaś z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Jak natomiast stanowi art. 178 P.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 8 lipca 2020 r., II SA/Gd 685/19
…Zgodnie z treścią art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Stosownie natomiast do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym…
CBOSA - Postanowienie NSA z 30 czerwca 2020 r., II GZ 154/20
…w dniu 13 grudnia 2019 r., a zatem po upływie wskazanego w art. 177 § 1 p.p.s.a. 30-dniowego terminu, WSA w Warszawie odrzucił skargę kasacyjną na podstawie art. 178 p.p.s.a. W zażaleniu na powyższe postanowienie pełnomocnik SKO wniósł na podstawie art. 106 § 3 w związku z art. 193 i art. 197 § 2 p.p.s.a. o…
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 czerwca 2020 r., II GZ 140/20
…2020 r. Sąd I instancji wskazując na regulację zawartą w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r. poz. 2325 ze zm., dalej: p.p.s.a.), stwierdził, że datą wniesienia skargi kasacyjnej był dzień 22 stycznia 2020 r., wynikający z…
CBOSA