Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 349 dokumentów

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 24 września 2019 r., II OZ 813/19

    …Zgodnie z art. 178 w związku z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 1302, z późn. zm., dalej w skrócie: "p.p.s.a") wojewódzki sąd administracyjny dokonuje wstępnej kontroli skargi kasacyjnej.

    CBOSA
  2. Wyrok NSA z 24 września 2019 r., II GSK 232/19

    …Z uwagi zatem na powyższe regulacje oraz treść art. 177 § 1 p.p.s.a. - zgodnie z którym, skargę kasacyjną wnosi się terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem - termin do zaskarżenia orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego otworzył się jedynie dla P. P. Termin do…

    CBOSA
  3. Wyrok NSA z 19 września 2019 r., II GSK 777/19 za organem

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Olsztynie z 18 września 2019 r., II SA/Ol 394/19

    …uznano za doręczoną w dniu 7 sierpnia 2019 r. Zgodnie z art. 177 § 1 skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  5. Postanowienie NSA z 18 września 2019 r., I GSK 1599/19

    …pouczona o możliwości złożenia skargi kasacyjnej w trybie art. 177 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm., dalej: "p.p.s.a."). W dniu 13 czerwca 2019 r. nowy pełnomocnik skarżącej spółki złożył w biurze podawczym Wojewódzkiego…

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 18 września 2019 r., I GSK 1600/19

    …pouczona o możliwości złożenia skargi kasacyjnej w trybie art. 177 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm., dalej: "p.p.s.a."). W dniu 13 czerwca 2019 r. nowy pełnomocnik skarżącej spółki złożył w biurze podawczym Wojewódzkiego…

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 18 września 2019 r., I GSK 1656/18

    Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Sędzia NSA Ludmiła Jajkiewicz po rozpoznaniu w dniu 18 września 2019 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej sprawy ze skargi kasacyjnej "G." Sp. z o.o. w S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 28 lutego 2017 r. sygn. akt V SA/Wa…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 12 września 2019 r., II SAB/Go 124/19

    …Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W rozpoznawanej sprawie odpis wyroku z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącej w dniu 5 sierpnia…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Gdańsku z 5 września 2019 r., I SA/Gd 379/18

    …Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), dalej jako "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…

    CBOSA
  10. Wyrok NSA z 5 września 2019 r., II GSK 2437/17 za stroną

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  11. Postanowienie NSA z 4 września 2019 r., I GSK 1365/19

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ppsa skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Szczecinie z 3 września 2019 r., I SA/Sz 92/19

    …Zgodnie z kolei z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z akt sprawy wynika, że odpis ww. wyroku z uzasadnieniem został stronie skarżącej doręczony w dniu [...]…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Szczecinie z 3 września 2019 r., I SA/Sz 91/19

    …Zgodnie z kolei z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z akt sprawy wynika, że odpis ww. wyroku wraz z uzasadnieniem został stronie skarżącej doręczony w dniu…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 2 września 2019 r., II SA/Rz 343/19

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 1302 z późn. zm. - dalej: "P.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…

    CBOSA
  15. Postanowienie NSA z 28 sierpnia 2019 r., I OZ 741/19

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm.), dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Olsztynie z 26 sierpnia 2019 r., II SAB/Ol 11/19

    …Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Na tle przedstawionego stanu faktycznego należało stwierdzić, że termin na wniesienie skargi kasacyjnej do…

    CBOSA
  17. Postanowienie NSA z 21 sierpnia 2019 r., II FZ 527/19

    …złożona po upływie 30 – dniowego terminu, o którym mowa w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. – Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 z późn. zm., dalej: p.p.s.a.), toteż ostatnim dniem terminu do dokonania rzeczonej czynności był 7 lutego 2019 r. Nie…

    CBOSA
  18. Postanowienie NSA z 1 sierpnia 2019 r., I GZ 226/19

    …które wpłynęło do Sądu 11 lutego 2019 r. Wskazując na art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz.U. 2018 poz. 1302; dalej: ppsa) Sąd I instancji stwierdził, że Spółka złożyła skargę kasacyjną bez uprzedniego wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku, zatem…

    CBOSA
  19. Wyrok NSA z 30 lipca 2019 r., II OSK 1652/18 za organem

    …173 § 1 oraz art. 174 pkt 1 i 2 w związku z art. 175 § 1 i art. 177§ 1, a także art. 176 p.p.s.a. Jednocześnie na podstawie art. 200, art. 203 oraz art. 209p.p.s.a. wniosła o przyznanie jej kosztów postępowania, w tym zastępstwa procesowego. Skarżąca kasacyjnie na podstawie art. 176 § 2 p.p.s.a. zrzekła się rozprawy.

    CBOSA
  20. Wyrok NSA z 25 lipca 2019 r., II GSK 1525/18 za organem

    …tylko w czasie właściwym do wniesienia skargi kasacyjnej (art. 177 § 1 p.p.s.a.). Skarżonym kasacyjnie wyrokiem Sąd I instancji uznał ostateczną ocenę niespełniania przez J.Ż. przesłanki określonej art. 65 pkt 1 p.a. za wykazaną i w związku z tym za zgodną z prawem odmowę wpisania skarżącego na listę adwokatów.

    CBOSA