Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 24 września 2019 r., II OZ 813/19
…Zgodnie z art. 178 w związku z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 1302, z późn. zm., dalej w skrócie: "p.p.s.a") wojewódzki sąd administracyjny dokonuje wstępnej kontroli skargi kasacyjnej.
CBOSA - Wyrok NSA z 24 września 2019 r., II GSK 232/19
…Z uwagi zatem na powyższe regulacje oraz treść art. 177 § 1 p.p.s.a. - zgodnie z którym, skargę kasacyjną wnosi się terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem - termin do zaskarżenia orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego otworzył się jedynie dla P. P. Termin do…
CBOSA - Wyrok NSA z 19 września 2019 r., II GSK 777/19 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 18 września 2019 r., II SA/Ol 394/19
…uznano za doręczoną w dniu 7 sierpnia 2019 r. Zgodnie z art. 177 § 1 skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie NSA z 18 września 2019 r., I GSK 1599/19
…pouczona o możliwości złożenia skargi kasacyjnej w trybie art. 177 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm., dalej: "p.p.s.a."). W dniu 13 czerwca 2019 r. nowy pełnomocnik skarżącej spółki złożył w biurze podawczym Wojewódzkiego…
CBOSA - Postanowienie NSA z 18 września 2019 r., I GSK 1600/19
…pouczona o możliwości złożenia skargi kasacyjnej w trybie art. 177 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm., dalej: "p.p.s.a."). W dniu 13 czerwca 2019 r. nowy pełnomocnik skarżącej spółki złożył w biurze podawczym Wojewódzkiego…
CBOSA - Postanowienie NSA z 18 września 2019 r., I GSK 1656/18
Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Sędzia NSA Ludmiła Jajkiewicz po rozpoznaniu w dniu 18 września 2019 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej sprawy ze skargi kasacyjnej "G." Sp. z o.o. w S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 28 lutego 2017 r. sygn. akt V SA/Wa…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 12 września 2019 r., II SAB/Go 124/19
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W rozpoznawanej sprawie odpis wyroku z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącej w dniu 5 sierpnia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 5 września 2019 r., I SA/Gd 379/18
…Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), dalej jako "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…
CBOSA - Wyrok NSA z 5 września 2019 r., II GSK 2437/17 za stroną
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Postanowienie NSA z 4 września 2019 r., I GSK 1365/19
…Zgodnie z art. 177 § 1 ppsa skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z brzmienia tego przepisu wynika, że skarga kasacyjna nie może być skutecznie wniesiona bez uprzedniego złożenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 3 września 2019 r., I SA/Sz 92/19
…Zgodnie z kolei z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z akt sprawy wynika, że odpis ww. wyroku z uzasadnieniem został stronie skarżącej doręczony w dniu [...]…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 3 września 2019 r., I SA/Sz 91/19
…Zgodnie z kolei z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z akt sprawy wynika, że odpis ww. wyroku wraz z uzasadnieniem został stronie skarżącej doręczony w dniu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 2 września 2019 r., II SA/Rz 343/19
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 1302 z późn. zm. - dalej: "P.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…
CBOSA - Postanowienie NSA z 28 sierpnia 2019 r., I OZ 741/19
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm.), dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 26 sierpnia 2019 r., II SAB/Ol 11/19
…Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Na tle przedstawionego stanu faktycznego należało stwierdzić, że termin na wniesienie skargi kasacyjnej do…
CBOSA - Postanowienie NSA z 21 sierpnia 2019 r., II FZ 527/19
…złożona po upływie 30 – dniowego terminu, o którym mowa w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. – Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 z późn. zm., dalej: p.p.s.a.), toteż ostatnim dniem terminu do dokonania rzeczonej czynności był 7 lutego 2019 r. Nie…
CBOSA - Postanowienie NSA z 1 sierpnia 2019 r., I GZ 226/19
…które wpłynęło do Sądu 11 lutego 2019 r. Wskazując na art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz.U. 2018 poz. 1302; dalej: ppsa) Sąd I instancji stwierdził, że Spółka złożyła skargę kasacyjną bez uprzedniego wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku, zatem…
CBOSA - Wyrok NSA z 30 lipca 2019 r., II OSK 1652/18 za organem
…173 § 1 oraz art. 174 pkt 1 i 2 w związku z art. 175 § 1 i art. 177§ 1, a także art. 176 p.p.s.a. Jednocześnie na podstawie art. 200, art. 203 oraz art. 209p.p.s.a. wniosła o przyznanie jej kosztów postępowania, w tym zastępstwa procesowego. Skarżąca kasacyjnie na podstawie art. 176 § 2 p.p.s.a. zrzekła się rozprawy.
CBOSA - Wyrok NSA z 25 lipca 2019 r., II GSK 1525/18 za organem
…tylko w czasie właściwym do wniesienia skargi kasacyjnej (art. 177 § 1 p.p.s.a.). Skarżonym kasacyjnie wyrokiem Sąd I instancji uznał ostateczną ocenę niespełniania przez J.Ż. przesłanki określonej art. 65 pkt 1 p.a. za wykazaną i w związku z tym za zgodną z prawem odmowę wpisania skarżącego na listę adwokatów.
CBOSA