Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok NSA z 23 marca 2018 r., II GSK 3602/17 za stroną
TezaFakt dokonania przez beneficjenta dobrowolnie zwrotu korekty finansowej w wysokości pierwotnie ustalonej przez instytucję zarządzająca w informacji pokontrolnej w związku ze stwierdzoną nieprawidłowością, o której w art. 2 pkt 7 rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 22 marca 2018 r., IV SA/Wa 2113/16
…w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.) – zwanej dalej "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 22 marca 2018 r., II SAB/Go 85/17
…Natomiast zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Wojewódzki sąd administracyjny odrzuca na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesiona po upływie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 22 marca 2018 r., III SA/Wa 3134/17
…Zgodnie z art. 178 w zw. z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017r., poz. 1369, ze zm., zwanej dalej "P.p.s.a."), wstępnej kontroli skargi kasacyjnej dokonuje wojewódzki sąd administracyjny.
CBOSA - Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 21 marca 2018 r., I SA/Bd 761/16
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 718, dalej jako p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie NSA z 16 marca 2018 r., I OZ 255/18
…W zażaleniu na powyższe postanowienie skarżąca zarzuciła naruszenie art. 177 § 1 w zw. z art. 178 P.p.s.a. polegające na błędnym przyjęciu, że wyrok doręczony z uzasadnieniem tylko wówczas otwiera termin do wniesienia skargi kasacyjnej, gdy uzasadnienie tego wyroku (opatrzone sygnaturą zbieżną z sentencją), w ocenie…
CBOSA - Postanowienie NSA z 14 marca 2018 r., II GSK 398/18
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.; dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 14 marca 2018 r., I GSK 946/17
…Przypomnieć również należy, że stosownie do treści art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie NSA z 14 marca 2018 r., II GZ 84/18
…gdyż termin do złożenia skargi kasacyjnej, wynikający z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (obecnie t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.; dalej: p.p.s.a.), został zachowany.
CBOSA - Postanowienie NSA z 13 marca 2018 r., II GZ 66/18
…Sąd stwierdził ponadto, że wniesiono ona została po upływie terminu określonego w art. 177 § 6 P.p.s.a. Bieg terminu do wniesienia skargi kasacyjnej rozpoczął się w dniu następującym po dniu doręczenia postanowienia Sądu w przedmiocie prawa pomocy, tj. 3 października 2017 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 28 lutego 2018 r., II SA/Lu 469/17
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.), dalej jako "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 23 lutego 2018 r., II SA/Sz 658/17
…W myśl art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie. Oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 19 lutego 2018 r., II SA/Ol 651/17
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). W myśl art. 175 § 1 p.p.s.a. skarga kasacyjna powinna być sporządzona przez adwokata lub radcę prawnego. Przepisu tego nie stosuje się, jeżeli skargę kasacyjną sporządza sędzia, prokurator, notariusz, radca Prokuratorii Generalnej…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 12 lutego 2018 r., II SA/Wr 401/17
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 P.p.s.a.). W niniejszej sprawie wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia powyższego wyroku złożył jedynie skarżący pismem z dnia 20 listopada 2017 r., co powoduje, że jedynie skarżący był uprawniony do wniesienia skargi kasacyjnej.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 9 lutego 2018 r., VIII SA/Wa 306/17
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2017 r., poz. 1369, zwana dalej: "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 8 lutego 2018 r., III SA/Gd 421/17
…Stosownie do treści art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do wojewódzkiego sądu administracyjnego, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z kolei z przepisu art. 177a p.p.s.a. wynika, że jeżeli skarga kasacyjna nie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 7 lutego 2018 r., II SA/Ol 845/17
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 194 § 2 oraz art. 177 § 1 w zw. z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017r., poz. 1369 ze zm., dalej jako: p.p.s.a.) zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 5 lutego 2018 r., I SA/Op 47/17
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Grzegorz Gocki po rozpoznaniu w dniu 5 lutego 2018 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku skarżącej E. Ś. o uzupełnienie postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Opolu z dnia 8 stycznia 2018r., sygn. akt I SA/Op…
CBOSA - Postanowienie NSA z 1 lutego 2018 r., I OZ 1705/17
…r. jako wniesioną z uchybieniem terminu zakreślonego w art. 177 § 1 P.p.s.a. Sąd I instancji wskazał, że odpis postanowienia z dnia 10 marca 2017 r. wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w dniu 4 maja 2017 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upływał więc z dniem 3 maja 2017 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 1 lutego 2018 r., I SA/Wa 824/15
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.), powoływanej dalej jako "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA