Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok NSA z 23 marca 2018 r., II GSK 3602/17 za stroną

    TezaFakt dokonania przez beneficjenta dobrowolnie zwrotu korekty finansowej w wysokości pierwotnie ustalonej przez instytucję zarządzająca w informacji pokontrolnej w związku ze stwierdzoną nieprawidłowością, o której w art. 2 pkt 7 rozporządzenia Rady (WE) nr 1083/2006 z 11 lipca 2006 r. ustanawiającego przepisy ogólne…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 22 marca 2018 r., IV SA/Wa 2113/16

    …w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.) – zwanej dalej "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 22 marca 2018 r., II SAB/Go 85/17

    …Natomiast zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Wojewódzki sąd administracyjny odrzuca na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesiona po upływie…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 22 marca 2018 r., III SA/Wa 3134/17

    …Zgodnie z art. 178 w zw. z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017r., poz. 1369, ze zm., zwanej dalej "P.p.s.a."), wstępnej kontroli skargi kasacyjnej dokonuje wojewódzki sąd administracyjny.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 21 marca 2018 r., I SA/Bd 761/16

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 718, dalej jako p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 16 marca 2018 r., I OZ 255/18

    …W zażaleniu na powyższe postanowienie skarżąca zarzuciła naruszenie art. 177 § 1 w zw. z art. 178 P.p.s.a. polegające na błędnym przyjęciu, że wyrok doręczony z uzasadnieniem tylko wówczas otwiera termin do wniesienia skargi kasacyjnej, gdy uzasadnienie tego wyroku (opatrzone sygnaturą zbieżną z sentencją), w ocenie…

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 14 marca 2018 r., II GSK 398/18

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.; dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  8. Postanowienie NSA z 14 marca 2018 r., I GSK 946/17

    …Przypomnieć również należy, że stosownie do treści art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  9. Postanowienie NSA z 14 marca 2018 r., II GZ 84/18

    …gdyż termin do złożenia skargi kasacyjnej, wynikający z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (obecnie t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.; dalej: p.p.s.a.), został zachowany.

    CBOSA
  10. Postanowienie NSA z 13 marca 2018 r., II GZ 66/18

    …Sąd stwierdził ponadto, że wniesiono ona została po upływie terminu określonego w art. 177 § 6 P.p.s.a. Bieg terminu do wniesienia skargi kasacyjnej rozpoczął się w dniu następującym po dniu doręczenia postanowienia Sądu w przedmiocie prawa pomocy, tj. 3 października 2017 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Lublinie z 28 lutego 2018 r., II SA/Lu 469/17

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.), dalej jako "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Szczecinie z 23 lutego 2018 r., II SA/Sz 658/17

    …W myśl art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie. Oddanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe albo placówce pocztowej operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Olsztynie z 19 lutego 2018 r., II SA/Ol 651/17

    …dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). W myśl art. 175 § 1 p.p.s.a. skarga kasacyjna powinna być sporządzona przez adwokata lub radcę prawnego. Przepisu tego nie stosuje się, jeżeli skargę kasacyjną sporządza sędzia, prokurator, notariusz, radca Prokuratorii Generalnej…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 12 lutego 2018 r., II SA/Wr 401/17

    …dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 P.p.s.a.). W niniejszej sprawie wniosek o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia powyższego wyroku złożył jedynie skarżący pismem z dnia 20 listopada 2017 r., co powoduje, że jedynie skarżący był uprawniony do wniesienia skargi kasacyjnej.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 9 lutego 2018 r., VIII SA/Wa 306/17

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2017 r., poz. 1369, zwana dalej: "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Gdańsku z 8 lutego 2018 r., III SA/Gd 421/17

    …Stosownie do treści art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do wojewódzkiego sądu administracyjnego, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z kolei z przepisu art. 177a p.p.s.a. wynika, że jeżeli skarga kasacyjna nie…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Olsztynie z 7 lutego 2018 r., II SA/Ol 845/17

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 194 § 2 oraz art. 177 § 1 w zw. z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017r., poz. 1369 ze zm., dalej jako: p.p.s.a.) zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Opolu z 5 lutego 2018 r., I SA/Op 47/17

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Grzegorz Gocki po rozpoznaniu w dniu 5 lutego 2018 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku skarżącej E. Ś. o uzupełnienie postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Opolu z dnia 8 stycznia 2018r., sygn. akt I SA/Op…

    CBOSA
  19. Postanowienie NSA z 1 lutego 2018 r., I OZ 1705/17

    …r. jako wniesioną z uchybieniem terminu zakreślonego w art. 177 § 1 P.p.s.a. Sąd I instancji wskazał, że odpis postanowienia z dnia 10 marca 2017 r. wraz z uzasadnieniem został doręczony skarżącemu w dniu 4 maja 2017 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upływał więc z dniem 3 maja 2017 r.…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 1 lutego 2018 r., I SA/Wa 824/15

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.), powoływanej dalej jako "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA