Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 30 stycznia 2018 r., II GSK 7/18
…Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r., poz. 1369, dalej: "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 stycznia 2018 r., I SA/Wa 661/17
…W myśl przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), dalej jako: P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 30 stycznia 2018 r., I SA/Go 385/17
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1369) powoływanej dalej jako "P.p.s.a." skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 29 stycznia 2018 r., II SA/Rz 1008/17
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm., dalej "P.p.s.a").
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 29 stycznia 2018 r., II SA/Ol 927/17
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zważył co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1369 ze zm.) zwanej dalej: ustawą ppsa.
CBOSA - Postanowienie NSA z 26 stycznia 2018 r., II OZ 30/18
…Wojewódzki Sąd Administracyjny wywiódł, że zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369; dalej: "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 25 stycznia 2018 r., II SA/Ke 298/17
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017r., poz. 1369 ze zm.) – dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 25 stycznia 2018 r., II SA/Sz 1005/17
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U z 2017 r., poz. 1369 ze zm.) dalej: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 25 stycznia 2018 r., I SA/Łd 856/17
…lub radcę prawnego z zastrzeżeniem § 2 i § 3. Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie termin ten rozpoczął bieg 11 grudnia 2017 r. i upłynął 10…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 25 stycznia 2018 r., I SA/Łd 857/17
…lub radcę prawnego z zastrzeżeniem § 2 i § 3. Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie termin ten rozpoczął bieg 11 grudnia 2017 r. i upłynął 10…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 23 stycznia 2018 r., I SA/Op 326/17
…Jak natomiast stanowi art. 177 § 1 ppsa, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Treść powyższego przepisu nie pozostawia więc wątpliwości, że miarodajna dla oceny terminowości…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 19 stycznia 2018 r., II SA/Ke 436/17
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2017 poz. 1369 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 19 stycznia 2018 r., II SA/Wa 968/09
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 P.p.s.a.). Podkreślić należy, że od postanowienia z dnia 8 grudnia 2009 r. przysługiwało prawo wniesienia skargi kasacyjnej, ograniczone terminie 30 dni od dnia doręczenia odpisu postanowienia.
CBOSA - Postanowienie NSA z 16 stycznia 2018 r., I OZ 1934/17
…2017 r., a zatem po terminie 30-dniowym określonym w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. ( Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718, ze zm., dalej: p.p.s.a.). Wobec powyższego Sąd odrzucił skargę kasacyjną opierając rozstrzygnięcie na art. 178 p.p.s.a. A. J.,…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 15 stycznia 2018 r., II SA/Wr 115/16
…Jako jedną z podstaw wniesienia skargi kasacyjnej pełnomocnik skarżącego podała art. 177 § 6 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu zważył, co następuje: Stosownie do przepisu z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami…
CBOSA - Wyrok NSA z 12 stycznia 2018 r., II GSK 954/16 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a., terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Wyrok NSA z 12 stycznia 2018 r., II GSK 955/16 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a., terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Wyrok NSA z 12 stycznia 2018 r., II GSK 3211/16 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a., terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 9 stycznia 2018 r., II SA/Rz 489/17
…A. M. Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm. – zwana dalej "P.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 3 stycznia 2018 r., I SA/Rz 612/17
…Na marginesie Sąd zauważa, że skarżący uchybił również przepisowi art. 177 § 1 p.p.s.a. Skargę kasacyjną wnosi się bowiem w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. To zaś miało miejsce w niniejszej sprawie 20 grudnia 2017 r., podczas gdy przesyłka pocztowa opatrzona jest…
CBOSA