Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 30 stycznia 2018 r., II GSK 7/18

    …Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r., poz. 1369, dalej: "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 30 stycznia 2018 r., I SA/Wa 661/17

    …W myśl przepisu art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm.), dalej jako: P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 30 stycznia 2018 r., I SA/Go 385/17

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1369) powoływanej dalej jako "P.p.s.a." skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 29 stycznia 2018 r., II SA/Rz 1008/17

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm., dalej "P.p.s.a").

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Olsztynie z 29 stycznia 2018 r., II SA/Ol 927/17

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zważył co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1369 ze zm.) zwanej dalej: ustawą ppsa.

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 26 stycznia 2018 r., II OZ 30/18

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny wywiódł, że zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r. poz. 1369; dalej: "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Kielcach z 25 stycznia 2018 r., II SA/Ke 298/17

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017r., poz. 1369 ze zm.) – dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Szczecinie z 25 stycznia 2018 r., II SA/Sz 1005/17

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U z 2017 r., poz. 1369 ze zm.) dalej: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Łodzi z 25 stycznia 2018 r., I SA/Łd 856/17

    …lub radcę prawnego z zastrzeżeniem § 2 i § 3. Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie termin ten rozpoczął bieg 11 grudnia 2017 r. i upłynął 10…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Łodzi z 25 stycznia 2018 r., I SA/Łd 857/17

    …lub radcę prawnego z zastrzeżeniem § 2 i § 3. Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie termin ten rozpoczął bieg 11 grudnia 2017 r. i upłynął 10…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Opolu z 23 stycznia 2018 r., I SA/Op 326/17

    …Jak natomiast stanowi art. 177 § 1 ppsa, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Treść powyższego przepisu nie pozostawia więc wątpliwości, że miarodajna dla oceny terminowości…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Kielcach z 19 stycznia 2018 r., II SA/Ke 436/17

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2017 poz. 1369 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Warszawie z 19 stycznia 2018 r., II SA/Wa 968/09

    …dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 P.p.s.a.). Podkreślić należy, że od postanowienia z dnia 8 grudnia 2009 r. przysługiwało prawo wniesienia skargi kasacyjnej, ograniczone terminie 30 dni od dnia doręczenia odpisu postanowienia.

    CBOSA
  14. Postanowienie NSA z 16 stycznia 2018 r., I OZ 1934/17

    …2017 r., a zatem po terminie 30-dniowym określonym w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. ( Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718, ze zm., dalej: p.p.s.a.). Wobec powyższego Sąd odrzucił skargę kasacyjną opierając rozstrzygnięcie na art. 178 p.p.s.a. A. J.,…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 15 stycznia 2018 r., II SA/Wr 115/16

    …Jako jedną z podstaw wniesienia skargi kasacyjnej pełnomocnik skarżącego podała art. 177 § 6 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu zważył, co następuje: Stosownie do przepisu z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami…

    CBOSA
  16. Wyrok NSA z 12 stycznia 2018 r., II GSK 954/16 za organem

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a., terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  17. Wyrok NSA z 12 stycznia 2018 r., II GSK 955/16 za organem

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a., terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  18. Wyrok NSA z 12 stycznia 2018 r., II GSK 3211/16 za organem

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a., terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 9 stycznia 2018 r., II SA/Rz 489/17

    …A. M. Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2017 r., poz. 1369 ze zm. – zwana dalej "P.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 3 stycznia 2018 r., I SA/Rz 612/17

    …Na marginesie Sąd zauważa, że skarżący uchybił również przepisowi art. 177 § 1 p.p.s.a. Skargę kasacyjną wnosi się bowiem w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. To zaś miało miejsce w niniejszej sprawie 20 grudnia 2017 r., podczas gdy przesyłka pocztowa opatrzona jest…

    CBOSA