Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Krakowie z 22 czerwca 2017 r., II SA/Kr 45/17
…Według treści art. 177 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z powołanego przepisu wynika jednoznacznie, że skargę kasacyjną strona może skutecznie złożyć po otrzymaniu wyroku z uzasadnieniem,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 22 czerwca 2017 r., III SA/Gd 744/16
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz. U. z 2016 poz. 718 ze zm.) – dalej zwanej: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 21 czerwca 2017 r., III SA/Gd 243/17
…wniesiona po upływie 30 - dniowego terminu określonego w art. 177 § 1 wyżej wskazanej ustawy. Wobec doręczenia skarżącej odpisu postanowienia o odrzuceniu skargi w dniu 14 kwietnia 2017 r. ostatnim dniem na wniesienie skargi kasacyjnej był dzień 15 maja 2017 r. Skarga kasacyjna została wniesiona w dniu 17 maja 2017 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 21 czerwca 2017 r., III SA/Gd 244/17
…wniesiona po upływie 30 - dniowego terminu określonego w art. 177 § 1 wyżej wskazanej ustawy. Wobec doręczenia skarżącemu odpisu postanowienia o odrzuceniu skargi w dniu 14 kwietnia 2017 r. ostatnim dniem na wniesienie skargi kasacyjnej był dzień 15 maja 2017 r. Skarga kasacyjna została wniesiona w dniu 17 maja 2017…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 20 czerwca 2017 r., II SA/Rz 618/16
…W myśl art. 177 § 1 Ppsa, czynności tej należy dokonać w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Przywrócenie uchybionego terminu wymaga jednak wskazania okoliczności, które przemawiać będą za uznaniem, że niedopełnienie czynności w przepisanym terminie odbyło się bez zaniedbania strony…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 14 czerwca 2017 r., II SA/Rz 756/16
…Zgodnie zaś z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Jak natomiast stanowi art. 178 P.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 9 czerwca 2017 r., II SA/Op 306/15
…Zdaniem pełnomocnika skarżacej, istnieją w sprawie przesłanki zastosowania art. 177 § 1 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, dające możliwość wniesienia skargi kasacyjnej po upływie terminu, jeżeli uchybienie związane było z trwającym postępowaniem o przyznanie prawa pomocy.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 8 czerwca 2017 r., VII SA/Wa 1175/16
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). Z analizy powyższych przepisów wynika, że warunkiem koniecznym zaskarżenia wyroku skargą kasacyjną jest uprzednie złożenie przez stronę wniosku o sporządzenie uzasadnienia i doręczenie wyroku stronie wraz z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie NSA z 7 czerwca 2017 r., II GZ 387/17
…Naczelny Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm., dalej: p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od…
CBOSA - Wyrok NSA z 6 czerwca 2017 r., II GSK 621/17 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Wyrok NSA z 6 czerwca 2017 r., II GSK 961/17 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Wyrok NSA z 6 czerwca 2017 r., II GSK 2736/15 w części
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Wyrok NSA z 6 czerwca 2017 r., II GSK 622/17 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Wyrok NSA z 6 czerwca 2017 r., II GSK 623/17 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Wyrok NSA z 6 czerwca 2017 r., II GSK 962/17 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Wyrok NSA z 6 czerwca 2017 r., II OSK 2491/15 za organem
…Zauważyć należało, że zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2016 r., poz. 718): "skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 2 czerwca 2017 r., VI SA/Wa 1972/13
…3 września 2014 r. z zachowaniem terminu, o którym mowa w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm., nazywanej dalej "p.p.s.a."). Odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi skarżącej 19 stycznia 2015 r.,…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 maja 2017 r., I SA/Wa 1738/16
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), dalej jako: ppsa, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 26 maja 2017 r., II SA/Po 700/16
…podstaw do wniesienia skargi kasacyjnej, Sąd na podstawie art. 177 § 5 i 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm., dalej: P.p.s.a.) powiadomił o tym fakcie Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu zwracając się o wyznaczenie innego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 26 maja 2017 r., II SA/Sz 1447/16
…Sąd Administracyjny w S. zważył, co następuje : Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia…
CBOSA