Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 8 lutego 2017 r., I OZ 275/17
…postanowieniem z dnia 15 grudnia 2016 r. – na podstawie art. 177 § 1 i art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t .j. Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.) zwanej dalej "p.p.s.a." - została przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucona.
CBOSA - Postanowienie NSA z 7 lutego 2017 r., I OZ 231/17
Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Wiesław Morys po rozpoznaniu w dniu 7 lutego 2017 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej zażalenia D. B. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy z dnia 28 listopada 2016 r., sygn.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 6 lutego 2017 r., I SA/Rz 732/16
…Na podstawie art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony Skarżącemu w dniu 28 grudnia 2016r.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 6 lutego 2017 r., II SA/Go 628/16
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2016 r. poz. 718 z późn. zm.) – dalej: p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 3 lutego 2017 r., II SA/Sz 980/16
…W myśl art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W świetle powyższych przepisów należy stwierdzić, że warunkiem wniesienia skargi kasacyjnej jest uprzednie doręczenie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 1 lutego 2017 r., I SA/Ke 491/16
…została nadana 27 stycznia 2016 r. Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 718), dalej: ustawy p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 1 lutego 2017 r., IV SA/Wa 2483/15
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie ostatni dzień terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, liczonego od dnia doręczenia skarżącej…
CBOSA - Wyrok NSA z 31 stycznia 2017 r., II GSK 3113/15 za organem
…Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 30 stycznia 2017 r., VI SA/Wa 1969/13
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Kozik po rozpoznaniu w dniu 30 stycznia 2017 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. o przywrócenie terminu do wniesienia zażalenia na postanowienie Wojewódzkiego Sądu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 stycznia 2017 r., II SA/Rz 1555/15
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi – (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm., dalej "P.p.s.a").
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 27 stycznia 2017 r., II SA/Po 241/16
…J. C. 21.11.2016r. Termin do wniesienia skargi kasacyjnej upływał z dniem 21 grudnia 2016r. (art. 177 § 1 p.p.s.a.). W tym terminie ustanowiony w ramach prawa pomocy i wyznaczony przez Okręgowa Radę Adwokacką w P. adwokat nie wniósł skargi kasacyjnej ani opinii stwierdzającej brak podstaw do wniesienia skargi…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 25 stycznia 2017 r., II SA/Rz 1642/15
…orzeczenia II SA/Rz 1642/15 na podstawie art. 183 w zw. z art. 177 Ppsa". Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Przekazane do rozpoznania pismo MM Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zakwalifikował, zgodnie z wyrażoną przez skarżącego wolą, jako skargę kasacyjną od wyroku z dnia 12 lipca 2016 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 19 stycznia 2017 r., III SA/Wr 489/16
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Na podstawie art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 19 stycznia 2017 r., III SA/Wr 488/16
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Na podstawie art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 18 stycznia 2017 r., II SA/Lu 420/16
…od dnia doręczenia stronie odpisu wyroku z uzasadnieniem (art. 177 § 1 P.p.s.a.). W świetle zaś art. 178 P.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuca na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną.
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 16 stycznia 2017 r., II SA/Sz 630/16
…Z kolei art. 177 § 1 p.p.s.a. stanowi, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 13 stycznia 2017 r., II SAB/Wa 248/16
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 10 stycznia 2017 r., III SA/Wa 2712/15
…Sąd, zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012r., poz. 270 ze zm.; zwana dalej: "P.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 10 stycznia 2017 r., II SA/Gl 886/16
…wojewódzkiego sądu administracyjnego wynika z regulacji art. 177 § 1 w zw. z art. 197 § 2 Ppsa, zgodnie z którym zażalenie wnosi się do sądu, który wydał zaskarżone postanowienie. Ten pośredni tryb wnoszenia zażalenia wynika również z treści art. 195 § 1 Ppsa wskazującego, że akta sprawy wraz z zażaleniem wojewódzki…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 9 stycznia 2017 r., I SA/Ol 472/16
…Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2016r., poz. 718 ze zm., dalej jako p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA