Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 września 2016 r., II SA/Wa 830/15

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 września 2016 r., IV SA/Wa 276/16

    …Skarga kasacyjna została wniesiona po terminie określonym przez art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.". Stosownie do powyższego przepisu skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 6 września 2016 r., I SA/Wa 13/16

    …Stosownie do art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Przy czym w sprawach, w których skargę oddalono uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w…

    CBOSA
  4. Wyrok NSA z 6 września 2016 r., II OSK 572/16 za organem

    …W myśl bowiem art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Oddanie skargi kasacyjnej w polskim urzędzie pocztowym jest przy tym równoznaczne z wniesieniem jej do sądu…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Olsztynie z 5 września 2016 r., II SA/Ol 925/16

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 z późn. zm.), dalej powoływanej jako: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Warszawie z 2 września 2016 r., II SA/Wa 2192/15

    …dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 ppsa). Skargę kasacyjną wnosi się do WSA, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie. Jeżeli skargę tę błędnie skierowano do NSA, wywoła ona skutki prawne tylko wtedy, gdy sąd ten przekaże ją właściwemu WSA przed upływem trzydziestodniowego…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Warszawie z 1 września 2016 r., VI SA/Wa 3289/13

    …W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm., dalej "p.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Warszawie z 1 września 2016 r., VIII SA/Wa 208/15

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 178 w związku z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. -Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 718; zwanej dalej "p.p.s.a"), wojewódzki sąd administracyjny dokonuje wstępnej kontroli skargi…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Krakowie z 1 września 2016 r., III SA/Kr 240/14

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zważył co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 w zw. z art. 197 § 2 oraz art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016r. poz. 718, zwanej dalej p.p.s.a.), zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 30 sierpnia 2016 r., IV SA/Wa 438/16

    …Skarga kasacyjna została wniesiona po terminie określonym przez art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.". Stosownie do powyższego przepisu skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 29 sierpnia 2016 r., II SA/Rz 483/16

    …Wymagania te wynikają wprost z art. 177 § 1 Ppsa. Tymczasem w niniejszej sprawie skarżący nie zgłosił wniosku o sporządzenie uzasadnienia wyroku w ustawowym terminie 7 dni od ogłoszenia wyroku na rozprawie (art. 141 § 2 Ppsa), a skargę kasacyjną nadał w placówce pocztowej 12 sierpnia 2016 r. Z tych względów skarga…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Gliwicach z 29 sierpnia 2016 r., I SA/Gl 937/15

    …Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm., zwanej dalej "ppsa"), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Warszawie z 24 sierpnia 2016 r., II SA/Wa 1743/15

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  14. Postanowienie NSA z 23 sierpnia 2016 r., I OZ 854/16

    …Sąd zwrócił uwagę, że w myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 poz. 270 ze zm.) stanowi, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 22 sierpnia 2016 r., VII SA/Wa 828/15

    …Zgodnie z art. 178 w związku z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, z późn. zm., dalej w skrócie: "P.p.s.a") wojewódzki sąd administracyjny dokonuje wstępnej kontroli skargi kasacyjnej.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Kielcach z 22 sierpnia 2016 r., II SA/Ke 143/16

    …Z kolei zgodnie z art. 177 § 1 ustawy P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Jak wynika natomiast z art. 141 § 2 ustawy P.p.s.a. w sprawach, w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Opolu z 16 sierpnia 2016 r., I SA/Op 44/16

    …do wniesienia tego środka odwoławczego, określony w art. 177 § 1 ppsa. Zgodnie z tym przepisem skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Jednocześnie, w myśl art. 178 cyt.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Łodzi z 12 sierpnia 2016 r., III SA/Łd 248/16

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn.: Dz.U. z 2016 r., poz. 718 z późn. zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 12 sierpnia 2016 r., II SA/Wr 110/16

    …Z kolei według art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W świetle powyższego Sąd doszedł do przekonania, że skargę kasacyjną od wyroku oddalającego skargę może skutecznie wnieść wyłącznie strona, której uprzednio – na jej…

    CBOSA
  20. Postanowienie NSA z 12 sierpnia 2016 r., I FZ 210/16

    …w dniu 21 marca 2016 r. Wskazując na art. 178 i art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2016 r., poz. 718 ze zm., dalej: p.p.s.a.) sąd pierwszej instancji stwierdził, że termin do wniesienia skargi kasacyjnej upływał z dniem 16 marca 2016 r. W tym…

    CBOSA