Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie NSA z 30 czerwca 2016 r., I OZ 664/16

    …W myśl art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W pierwszej kolejności wskazać należy, iż w okolicznościach tej sprawy, za wadliwe należało uznać działanie Sądu w…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Białymstoku z 29 czerwca 2016 r., I SA/Bk 907/15

    …Jednocześnie art. 177 § 1 p.p.s.a. wskazuje, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Stosownie do art. 178 p.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym…

    CBOSA
  3. Wyrok NSA z 29 czerwca 2016 r., I GSK 30/15 za organem

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a., terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  4. Postanowienie NSA z 28 czerwca 2016 r., II GSK 2835/16

    …Zastosowanie wobec tego ma art. 177 § 1 p.p.s.a. określający sposób i termin wniesienia skargi kasacyjnej, którą strona kwestionująca orzeczenie sądu I instancji wnosi w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia jej odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  5. Postanowienie NSA z 27 czerwca 2016 r., I FZ 176/16

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz.U. z 2016 r. poz. 718, dalej powoływana również jako "P.p.s.a."), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie.

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 24 czerwca 2016 r., II OZ 652/16

    …z dnia 4 kwietnia 2016 r., na podstawie art. 178 w zw. z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), - dalej p.p.s.a. odrzucił skargę kasacyjną.

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 23 czerwca 2016 r., III SA/Wr 511/15

    …Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718, dalej w skrócie p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Warszawie z 22 czerwca 2016 r., VI SA/Wa 3450/14

    …Stąd też określony w art. 177 § 1 p.p.s.a. termin do wniesienia skargi kasacyjnej od tego wyroku upłynął dla skarżącego w dniu 16 grudnia 2015 r. W terminie do zaskarżenia ww. wyroku skarżąca wystąpiła o przyznanie prawa pomocy w zakresie ustanowienie radcy prawnego.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Olsztynie z 17 czerwca 2016 r., II SA/Ol 1014/15

    …15 sierpnia 2015r., nie znajdzie do niej zastosowania art. 177 § 3 p.p.s.a. w brzmieniu obecnie obowiązującym. Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 85 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz.U. z 2016r. poz. 718) zwanej dalej: ustawą…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Olsztynie z 17 czerwca 2016 r., II SA/Ol 1409/15

    …Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), dalej powoływanej jako: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Poznaniu z 16 czerwca 2016 r., II SA/Po 355/15

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2016 r., poz. 718, z późn. zm. – dalej: P.p.s.a.) – w brzmieniu obowiązującym przed 15 sierpnia 2015 r., a mającym zastosowanie w niniejszej sprawie ze względu na przepis art. 2 w zw.

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Gdańsku z 14 czerwca 2016 r., III SA/Gd 95/16

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz. U. z 2016, poz. 718) – dalej zwanej: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  13. Postanowienie NSA z 13 czerwca 2016 r., I FZ 120/16

    …W takim przypadku uległby on bezpodstawnemu wydłużeniu ponad termin trzydziestu dni wskazany w art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sadami administracyjnymi (Dz. U. 2016 r., poz. 718, dalej: "P.p.s.a.") Zażalenie na powyższe postanowienie wniósł pełnomocnik skarżącego, zarzucając…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Warszawie z 13 czerwca 2016 r., II SA/Wa 1170/15

    …w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) w związku z art. 2 ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2015…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Krakowie z 10 czerwca 2016 r., I SAB/Kr 12/15

    …byłaby złożona z naruszeniem terminu wskazanego w art. 177 §3 p.p.s.a. Jednocześnie substytut pełnomocnika z urzędu wskazał, że wyznaczony w miejsce poprzedniego pełnomocnika z urzędu adwokat M.M.otrzymał z tut. Sądu jedynie postanowienie o zwolnieniu z opłat i kosztów skarżącego w dniu 12 kwietnia 2016r. i do chwili…

    CBOSA
  16. Postanowienie NSA z 10 czerwca 2016 r., I OZ 569/16

    …Wskazując na treść art. 177 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. – dalej "p.p.s.a.") pełnomocnik skarżącego uznał, iż skargę kasacyjną wniósł w terminie, ponieważ informację o wyznaczeniu pełnomocnikiem w niniejszej sprawie…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 9 czerwca 2016 r., III SA/Wr 951/15

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu zważył, co następuje: W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (jednolity tekst: Dz. U z 2012 r., poz. 270 ze zm.), powoływanej w dalszych wywodach jako "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 8 czerwca 2016 r., II SA/Wr 37/16

    …co następuje: Po pierwsze należy powiedzieć, że zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. 2016 r. poz. 718; dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 8 czerwca 2016 r., III SA/Wa 2705/14

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 178 w związku z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r., poz. 270 z późn. zm.) – zwanej dalej "p.p.s.a", wojewódzki sąd administracyjny dokonuje wstępnej kontroli…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Gdańsku z 7 czerwca 2016 r., I SA/Gd 1062/15

    …Stosownie do art. 177 § 1 P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Wprawdzie przepis art. 177 § 3 P.p.s.a. stanowi, że w razie ustanowienia w ramach prawa pomocy adwokata, radcy…

    CBOSA