Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Kielcach z 6 czerwca 2016 r., II SA/Ke 165/16

    …co następuje: Stosownie do art. 194 § 2 w związku z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., zażalenie wnosi się do sądu, który wydał zaskarżone postanowienie, w terminie siedmiu dni od doręczenia…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Gliwicach z 6 czerwca 2016 r., IV SAB/Gl 137/15

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), dalej jako P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Warszawie z 3 czerwca 2016 r., VI SA/Wa 1918/15

    …W tym miejscu należy wyjaśnić, że jak wynika z art. 177 § 1 p.p.s.a., 195 § 1 zd. 1 p.p.s.a. oraz art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie na postanowienia wojewódzkiego sądu administracyjnego należy wnieść do Naczelnego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem sądu, który je wydał, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 2 czerwca 2016 r., III SA/Wa 1238/15

    …III SA/Wa 1238/15. Wskazując w treści skargi kasacyjnej na art. 177 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2016 r. poz 718, dalej: "P.p.s.a."), poinformował, że Okręgowa Rada Adwokacka w W. wyznaczyła go pełnomocnikiem z urzędu w dniu 16 maja 2016 r.…

    CBOSA
  5. Postanowienie NSA z 1 czerwca 2016 r., I OZ 532/16

    …Sąd wskazał, że wniesienie skargi nastąpiło już po upływie 30-dniowego terminu, ustanowionego w art. 177 § 1 ppsa, co skutkowało odrzuceniem skargi kasacyjnej, zgodnie z art. 178 ppsa (k. 105-107 akt sądowych). W zażaleniu skarżący reprezentowany przez pełnomocnika r. pr.

    CBOSA
  6. Postanowienie NSA z 31 maja 2016 r., II OZ 553/16

    …Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie odpis postanowienia Sądu I instancji z 2 listopada 2015 r. doręczono skarżącemu 9 listopada…

    CBOSA
  7. Postanowienie NSA z 31 maja 2016 r., II OZ 547/16

    …terminie; 3. naruszenie przepisów postępowania, tj. art. 177 § 1 Ppsa w wyniku błędnego przyjęcia, jakoby skarga kasacyjna z dnia 22 marca 2016 r. została wniesiona po upływie terminu przewidzianego do jej wniesienia, w szczególności w sytuacji, gdy niniejsza sprawa została przekazana z urzędu w dniu 22 lutego 2016 r.…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 30 maja 2016 r., II SA/Wr 442/15

    …Uzasadnienie Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Warszawie z 25 maja 2016 r., V SA/Wa 3059/15

    …Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Odpis postanowienia z 1 grudnia 2015 r. wraz z jego uzasadnieniem Sąd doręczył Skarżącej w dniu 9 grudnia 2015…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 25 maja 2016 r., V SAB/Wa 39/15

    …Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Odpis postanowienia z 1 grudnia 2015 r. wraz z jego uzasadnieniem Sąd doręczył Skarżącej w dniu 9 grudnia 2015…

    CBOSA
  11. Postanowienie NSA z 24 maja 2016 r., II GZ 184/16

    …została złożona po upływie terminu wynikającego z art. 177 § 1 p.p.s.a., bowiem wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony stronie skarżącej w dniu 27 lipca 2015 r. Dlatego zdaniem Sądu I instancji, termin do złożenia skargi kasacyjnej przez skarżącą upływał z dniem 26 sierpnia 2015 r., podczas gdy skarga kasacyjna…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Warszawie z 23 maja 2016 r., I SA/Wa 1866/15

    …Zgodnie natomiast z treścią art. 177 § 1 i 2 P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Termin ten wiąże również prokuratora, Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Poznaniu z 19 maja 2016 r., II SA/Po 28/16

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej w skrócie: "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Lublinie z 18 maja 2016 r., II SA/Lu 844/14

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; dalej jako: "P.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…

    CBOSA
  15. Postanowienie NSA z 18 maja 2016 r., II GZ 439/16

    …Reguły tej w niczym nie zmienia treść art. 177 § 1 p.p.s.a., wskazującego tylko sąd, do którego należy wnieść skargę kasacyjną ("skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem").

    CBOSA
  16. Postanowienie NSA z 17 maja 2016 r., II OZ 495/16

    …termin do wniesienia skargi kasacyjnej, określony w art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. - dalej "P.p.s.a."), upłynął w dniu 11 lutego 2016 r. Powyższe oznacza, że wniesienie skargi kasacyjnej w dniu 12 lutego 2016 r.…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Warszawie z 16 maja 2016 r., III SA/Wa 3916/14

    …akt III SA/Wa 3916/14. Wskazując w jej treści na brzmienie art. 177 § 1 i 3 P.p.s.a. uznał, iż skargę kasacyjną wniósł w terminie, ponieważ termin do jej złożenia rozpoczął swój bieg najwcześniej z dniem 1 kwietnia 2016 r., czyli z dniem od którego miał możliwość legitymowania się decyzją Okręgowej Rady Adwokackiej z…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Warszawie z 10 maja 2016 r., IV SA/Wa 2837/15

    …Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 10 maja 2016 r., VI SA/Wa 2703/13

    …samym zachowano trzydziestodniowy termin przewidziany w art. 177 § 1 p.p.s.a. To dowodzi, że czynność procesowa w postaci złożenia skargi kasacyjnej od wyroku z 25 września 2015 r. została podjęta w terminie. Niemożliwe jest zatem przyjęcie przez Sąd do rozpoznania wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia skargi…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 5 maja 2016 r., II SA/Wa 1094/15

    …sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2015 r., poz. 658) w art. 177 dodaje się § 3-6 w brzmieniu: § 3 w razie ustanowienia w ramach prawa pomocy adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego po wydaniu orzeczenia, na wniosek złożony przez stronę, której doręcza się odpis orzeczenia z…

    CBOSA