Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Kielcach z 6 czerwca 2016 r., II SA/Ke 165/16
…co następuje: Stosownie do art. 194 § 2 w związku z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., zażalenie wnosi się do sądu, który wydał zaskarżone postanowienie, w terminie siedmiu dni od doręczenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 6 czerwca 2016 r., IV SAB/Gl 137/15
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), dalej jako P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 3 czerwca 2016 r., VI SA/Wa 1918/15
…W tym miejscu należy wyjaśnić, że jak wynika z art. 177 § 1 p.p.s.a., 195 § 1 zd. 1 p.p.s.a. oraz art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie na postanowienia wojewódzkiego sądu administracyjnego należy wnieść do Naczelnego Sądu Administracyjnego za pośrednictwem sądu, który je wydał, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 2 czerwca 2016 r., III SA/Wa 1238/15
…III SA/Wa 1238/15. Wskazując w treści skargi kasacyjnej na art. 177 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2016 r. poz 718, dalej: "P.p.s.a."), poinformował, że Okręgowa Rada Adwokacka w W. wyznaczyła go pełnomocnikiem z urzędu w dniu 16 maja 2016 r.…
CBOSA - Postanowienie NSA z 1 czerwca 2016 r., I OZ 532/16
…Sąd wskazał, że wniesienie skargi nastąpiło już po upływie 30-dniowego terminu, ustanowionego w art. 177 § 1 ppsa, co skutkowało odrzuceniem skargi kasacyjnej, zgodnie z art. 178 ppsa (k. 105-107 akt sądowych). W zażaleniu skarżący reprezentowany przez pełnomocnika r. pr.
CBOSA - Postanowienie NSA z 31 maja 2016 r., II OZ 553/16
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie odpis postanowienia Sądu I instancji z 2 listopada 2015 r. doręczono skarżącemu 9 listopada…
CBOSA - Postanowienie NSA z 31 maja 2016 r., II OZ 547/16
…terminie; 3. naruszenie przepisów postępowania, tj. art. 177 § 1 Ppsa w wyniku błędnego przyjęcia, jakoby skarga kasacyjna z dnia 22 marca 2016 r. została wniesiona po upływie terminu przewidzianego do jej wniesienia, w szczególności w sytuacji, gdy niniejsza sprawa została przekazana z urzędu w dniu 22 lutego 2016 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 30 maja 2016 r., II SA/Wr 442/15
…Uzasadnienie Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 maja 2016 r., V SA/Wa 3059/15
…Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Odpis postanowienia z 1 grudnia 2015 r. wraz z jego uzasadnieniem Sąd doręczył Skarżącej w dniu 9 grudnia 2015…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 maja 2016 r., V SAB/Wa 39/15
…Stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Odpis postanowienia z 1 grudnia 2015 r. wraz z jego uzasadnieniem Sąd doręczył Skarżącej w dniu 9 grudnia 2015…
CBOSA - Postanowienie NSA z 24 maja 2016 r., II GZ 184/16
…została złożona po upływie terminu wynikającego z art. 177 § 1 p.p.s.a., bowiem wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony stronie skarżącej w dniu 27 lipca 2015 r. Dlatego zdaniem Sądu I instancji, termin do złożenia skargi kasacyjnej przez skarżącą upływał z dniem 26 sierpnia 2015 r., podczas gdy skarga kasacyjna…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 23 maja 2016 r., I SA/Wa 1866/15
…Zgodnie natomiast z treścią art. 177 § 1 i 2 P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Termin ten wiąże również prokuratora, Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 19 maja 2016 r., II SA/Po 28/16
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej w skrócie: "p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 18 maja 2016 r., II SA/Lu 844/14
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; dalej jako: "P.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 18 maja 2016 r., II GZ 439/16
…Reguły tej w niczym nie zmienia treść art. 177 § 1 p.p.s.a., wskazującego tylko sąd, do którego należy wnieść skargę kasacyjną ("skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem").
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 maja 2016 r., II OZ 495/16
…termin do wniesienia skargi kasacyjnej, określony w art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. - dalej "P.p.s.a."), upłynął w dniu 11 lutego 2016 r. Powyższe oznacza, że wniesienie skargi kasacyjnej w dniu 12 lutego 2016 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 16 maja 2016 r., III SA/Wa 3916/14
…akt III SA/Wa 3916/14. Wskazując w jej treści na brzmienie art. 177 § 1 i 3 P.p.s.a. uznał, iż skargę kasacyjną wniósł w terminie, ponieważ termin do jej złożenia rozpoczął swój bieg najwcześniej z dniem 1 kwietnia 2016 r., czyli z dniem od którego miał możliwość legitymowania się decyzją Okręgowej Rady Adwokackiej z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 10 maja 2016 r., IV SA/Wa 2837/15
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 10 maja 2016 r., VI SA/Wa 2703/13
…samym zachowano trzydziestodniowy termin przewidziany w art. 177 § 1 p.p.s.a. To dowodzi, że czynność procesowa w postaci złożenia skargi kasacyjnej od wyroku z 25 września 2015 r. została podjęta w terminie. Niemożliwe jest zatem przyjęcie przez Sąd do rozpoznania wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia skargi…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 5 maja 2016 r., II SA/Wa 1094/15
…sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2015 r., poz. 658) w art. 177 dodaje się § 3-6 w brzmieniu: § 3 w razie ustanowienia w ramach prawa pomocy adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego po wydaniu orzeczenia, na wniosek złożony przez stronę, której doręcza się odpis orzeczenia z…
CBOSA