Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 10 grudnia 2015 r., I OZ 1641/15
…postanowieniem z dnia 14 września 2015 r. – na podstawie art. 177 § 1 i art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t .j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) zwanej dalej "p.p.s.a." - została przez Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu odrzucona.
CBOSA - Postanowienie NSA z 9 grudnia 2015 r., I OZ 1613/15
…w Warszawie odrzucając skargę kasacyjną powołał się na art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej powoływanej jako "P.p.s.a." i stwierdził, że wskazany w powołanym przepisie termin do zaskarżenia wyroku upływał w dniu 24…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 9 grudnia 2015 r., II SA/Lu 919/14
…Z akt sprawy wynika natomiast, że z zachowaniem 30-dniowego terminu do wniesienia skargi (art. 177 § 1 P.p.s.a.) złożyła ona opinię o braku podstaw do wniesienia takiej skargi, co oznacza, że nie było przeszkód do sporządzenia w tym terminie skargi kasacyjnej. Z tych względów, Sąd orzekł, jak w sentencji.
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 4 grudnia 2015 r., II SA/Ol 597/15
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). Natomiast w myśl art. 178 cytowanej ustawy wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków…
CBOSA - Postanowienie NSA z 3 grudnia 2015 r., I OZ 1575/15
…za wniesione po terminie 30 – dniowym, o którym stanowi art. 177 § 1 P.p.s.a. Brak podania podstaw kasacyjnych oraz ich uzasadnienia stanowił obligatoryjną podstawę do odrzucenia skargi kasacyjnej w niniejszej sprawie. Mając wskazane wyżej okoliczności na uwadze, Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że zaskarżone…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 3 grudnia 2015 r., IV SA/Wa 969/15
…Skarga kasacyjna została wniesiona po terminie określonym przez art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.". Stosownie do powyższego przepisu skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 3 grudnia 2015 r., II SA/Łd 560/15
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), (zwanej dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 3 grudnia 2015 r., II SA/Wr 47/15
…12 maja 2015 r. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Sąd przyjął, że odpis wyroku z dnia 12 maja 2015 r. z uzasadnieniem doręczono W. K. z dniem 3 lipca 2015 r. Zatem skarga…
CBOSA - Postanowienie NSA z 27 listopada 2015 r., II OZ 1189/15
…iż została wniesiona po terminie określonym przez art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., zwanej dalej "p.p.s.a."). Sąd wyjaśnił, że stosownie do powyższego przepisu skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżone…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 26 listopada 2015 r., II SA/Ol 330/12
…w Olsztynie zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 270) zwanej dalej: ustawą ppsa. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 listopada 2015 r., VI SA/Wa 290/15
…w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270, z późn. zm.), dalej: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 25 listopada 2015 r., VI SA/Wa 289/15
…w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270, z późn. zm.), dalej: p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 20 listopada 2015 r., II SA/Op 220/15
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Na mocy art. 178 P.p.s.a. w związku z art. 177 § 1 P.p.s.a. wstępnej kontroli skargi kasacyjnej dokonuje wojewódzki sąd administracyjny. Kontrola ogranicza się do zbadania zachowania terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, jej dopuszczalności oraz dochowania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 19 listopada 2015 r., II SA/Ke 524/15
…od tego postanowienia w terminie wymaganym przez przepis art. 177 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Tym samym uchybienie trzydziestodniowemu terminowi do wniesienia skargi kasacyjnej nastąpiło nie z winy pełnomocnika.
CBOSA - Postanowienie NSA z 5 listopada 2015 r., II FZ 458/15
…do Sądu pierwszej instancji po terminie, o którym mowa w art. 177 § 1 p.p.s.a. W związku z powyższym, w ocenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, Sąd pierwszej instancji wydając zaskarżone postanowienie, prawidłowo zastosował art. 83 § 3 p.p.s.a, art. 177 § 1 w związku z art. 178 p.p.s.a. i odrzucił skargę kasacyjną…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 5 listopada 2015 r., II SA/Po 1202/14
…Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm. – dalej: p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od…
CBOSA - Postanowienie NSA z 5 listopada 2015 r., II FZ 457/15
…do Sądu pierwszej instancji po terminie, o którym mowa w art. 177 § 1 p.p.s.a. W związku z powyższym, w ocenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, Sąd pierwszej instancji wydając zaskarżone postanowienie, prawidłowo zastosował art. 83 § 3 p.p.s.a, art. 177 § 1 w związku z art. 178 p.p.s.a. i odrzucił skargę kasacyjną…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 5 listopada 2015 r., II SA/Po 1392/14
…od dnia doręczenia stronie wyroku wraz z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). W okolicznościach niniejszej sprawy bezsporne jest to, że doszło do uchybienia terminu do wniesienia skargi kasacyjnej. W ty miejscu zaznaczyć należy, iż przedmiotowa sprawa została wszczęta przed dniem 15 sierpnia 2015 r., a zatem nie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 5 listopada 2015 r., II SA/Bk 277/15
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). Mając powyższe na uwadze, stwierdzić należy, że skarga kasacyjna R.M.wniesiona została z uchybieniem terminu. Jak wskazano powyżej skarżący odebrał odpis wyroku z uzasadnieniem w dniu 20 lipca 2015 r. (dowód doręczenia – k. 262).
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 4 listopada 2015 r., I SA/Ke 395/15
…2015 r. o 15:39 w UP Kraków 23. Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi ( t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), dalej: ustawy p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia…
CBOSA