Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 177 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

3 352 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok NSA z 21 października 2014 r., I GSK 1175/13 za organem

    …Zmiana lub rozszerzenie podstaw kasacyjnych ograniczone jest natomiast, określonym w art. 177 § 1 p.p.s.a. terminem do wniesienia skargi kasacyjnej. Rozwiązaniu temu towarzyszy równolegle uprawnienie strony postępowania do przytoczenia nowego uzasadnienia podstaw kasacyjnych sformułowanych w skardze.

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Gdańsku z 20 października 2014 r., I SA/Gd 827/13

    …Sąd orzekający w niniejszej sprawie pragnie zauważyć, że zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  3. Postanowienie NSA z 17 października 2014 r., II GZ 620/14

    …Zaskarżonemu postanowieniu zarzucił naruszenie art. 177 § p.p.s.a. poprzez jego błędne zastosowanie i przyjęcie, iż skarga kasacyjna złożona w dniu 14 maja 2014 r. przez pełnomocnika z urzędu była spóźniona, w sytuacji, gdy ustanowiony w ramach pomocy prawnej pełnomocnik z urzędu wniósł przedmiotową skargę przed…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Gdańsku z 15 października 2014 r., II SA/Gd 925/13

    …doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. (art. 177 § 1 p.p.s.a.). Skarżącemu doręczono odpis wyroku z uzasadnieniem w dniu 25 kwietnia 2014 r. wraz z pouczeniem o środku odwoławczym. Termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął zatem w dniu 26 maja 2014 r. Skarga kasacyjna została nadana na poczcie w…

    CBOSA
  5. Postanowienie NSA z 9 października 2014 r., I OZ 851/14

    …istotny wpływ na wynik sprawy, tj. art. 86 § 1 w zw. z art. 177 § 1 w zw. z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej: P.p.s.a., polegające na: 1) odrzuceniu skargi kasacyjnej wniesionej przed upływem 30 dni od dnia…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Warszawie z 9 października 2014 r., IV SA/Wa 266/14

    …Stosownie do treści art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Oznacza to, że skargę kasacyjną można wnieść po otrzymaniu odpisu wyroku z uzasadnieniem, które w…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Warszawie z 7 października 2014 r., III SA/Wa 2148/14

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 178 w związku z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, ze zm., zwana dalej "p.p.s.a") wojewódzki sąd administracyjny dokonuje wstępnej kontroli skargi…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Gdańsku z 2 października 2014 r., II SA/Gd 96/13

    …W myśl art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z treści art. 178 P.p.s.a. wynika zaś, że sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Lublinie z 1 października 2014 r., II SAB/Lu 188/14

    …Zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu wyroku z uzasadnieniem. W przypadku, gdy skarga kasacyjna została złożona bezpośrednio do Naczelnego Sądu Administracyjnego, z pominięciem wojewódzkiego sądu…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 1 października 2014 r., II SA/Wa 1526/13

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) – zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Olsztynie z 1 października 2014 r., I SA/Ol 579/13

    …W związku z powyższym, w pierwszej kolejności należy wskazać, że na podstawie art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jedn.: z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Olsztynie z 1 października 2014 r., I SA/Ol 594/12

    …W związku z powyższym, w pierwszej kolejności należy wskazać, że na podstawie art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jedn.: z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Łodzi z 1 października 2014 r., I SA/Łd 716/14

    …W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie postanowienie o odrzuceniu skargi wraz z uzasadnieniem zostało doręczone skarżącym 18 sierpnia…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Olsztynie z 1 października 2014 r., I SA/Ol 578/13

    …W związku z powyższym, w pierwszej kolejności należy wskazać, że na podstawie art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst. jedn.: z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 23 września 2014 r., II SA/Wa 1843/13

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: W myśl art. 177 § 1 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Warszawie z 22 września 2014 r., II SA/Wa 240/14

    …Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.) – dalej: ppsa, termin do wniesienia skargi kasacyjnej od ww. wyroku upłynął z dniem 02 lipca 2014 r. (środa).

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 22 września 2014 r., II SA/Rz 646/14

    …Zgodnie zaś z art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Jak natomiast stanowi art. 178 P.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Krakowie z 18 września 2014 r., I SA/Kr 626/14

    …Wynika to z treści art. 177 § 1 p.p.s.a. Przepis art. 168 § 1 p.p.s.a. stanowi z kolei, że orzeczenie staje się prawomocne, jeżeli nie przysługuje co do niego środek odwoławczy. W świetle powyższych uwag, postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 23 maja 2014 r. stało się prawomocne po…

    CBOSA
  19. Postanowienie NSA z 16 września 2014 r., I OSK 1620/14

    …Skarga kasacyjna podlegała odrzuceniu, ponieważ została wniesiona z uchybieniem terminu określonego w art. 177 § 1 p.p.s.a. Wynika to z okoliczności, że przesyłkę pocztową zawierającą wyrok wraz uzasadnieniem należało uznać za doręczoną z dniem 7 kwietnia 2014 r., zgodnie z art. 73 § 4 w zw.

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 16 września 2014 r., VII SA/Wa 491/14

    …Analogicznie przewiduje art. 177 § 1 ppsa, który stanowi, że skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z analizy powyższych przepisów wynika, że warunkiem koniecznym zaskarżenia wyroku…

    CBOSA