Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Warszawie z 18 marca 2014 r., V SA/Wa 1143/13
…WSA w Warszawie z dnia 9 stycznia 2014 r. Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (T.j. Dz. U. z 2012, poz. 270 ze zm. - zwanej dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 13 marca 2014 r., II OZ 234/14
…miało miejsce w dniu 12 września 2013 r., 2. naruszenie art. 177 § 1 w zw. z art. 178 w zw. z art. 85 P.p.s.a., poprzez jego błędne zastosowanie i odrzucenie skargi kasacyjnej, a to w sytuacji kiedy skarga kasacyjna od wyroku WSA w Krakowie została złożona w prawem przewidzianym terminie.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 13 marca 2014 r., II SA/Wa 1002/13
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej: ppsa, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Wyrok NSA z 13 marca 2014 r., II OSK 2541/12 za organem
…terminu do wniesienia skargi kasacyjnej (art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) uzupełnienie skargi kasacyjnej o zarzuty wskazane w odpisach uznać należało za spóźnione, a więc niedopuszczalne.
CBOSA - Wyrok NSA z 13 marca 2014 r., II OSK 2501/12 za organem
…W niniejszej sprawie termin ten upłynął dnia 1 sierpnia 2013 r. o północy (art. 177 § 1 ppsa; k. 79 akt IV SA/Wa 375/12). W uzasadnieniu wyroku IV SA/Wa 2290/12 Wojewódzki Sąd wskazał głównie na uchybienia formalne, jakich w ocenie Wojewódzkiego Sądu dopuścić się miały organy administracji publicznej w kontrolowanej…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 12 marca 2014 r., II SA/Gl 1167/13
…Uzasadnienie Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 10 marca 2014 r., IV SA/Wr 153/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. termin do wniesienia skargi kasacyjnej wynosi 30 dni od doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Z akt sprawy wynika, że postanowienie Sądu z dnia 10 kwietnia 2013 r. zostało doręczone skarżącym w dniu 7 maja 2013 r. (k. 198 i 199).
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 10 marca 2014 r., I SA/Wr 344/13
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska po rozpoznaniu w dniu 10 marca 2014 r. na posiedzeniu niejawnym wniosku B. K. o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we…
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 7 marca 2014 r., II SA/Sz 663/13
…Sąd Administracyjny zważył, co następuje: W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) zwanej dalej ustawą "P.p.s.a." - skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 7 marca 2014 r., I SA/Ol 716/13
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), dalej jako "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 6 marca 2014 r., III SA/Po 1143/13
…Natomiast zgodnie z art. 177 § 1 P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Stosownie do art. 178 P.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 6 marca 2014 r., IV SA/Wa 2181/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie NSA z 6 marca 2014 r., II OZ 219/14
…rozpoczynają bieg terminy do wniesienia skargi kasacyjnej (art. 177 § 1 i 2 p.p.s.a.). W świetle powyższego legitymowanym do wniesienia skargi kasacyjnej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 21 listopada 2013 r. był jedynie H. S., a konkretnie działający w jego imieniu pełnomocnik, gdyż…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 5 marca 2014 r., II SA/Gd 656/13
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 24 lutego 2014 r., I SA/Wr 975/12
…W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm., dalej: u.p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 19 lutego 2014 r., IV SA/Wr 153/12
…W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z treści art. 178 p.p.s.a. wynika, że sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 19 lutego 2014 r., II SA/Wa 1369/13
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 19 lutego 2014 r., I SA/Łd 927/13
…W myśl zatem art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony Dyrektorowi Izby Skarbowej w Ł. 30 grudnia…
CBOSA - Wyrok NSA z 18 lutego 2014 r., II GSK 1793/12 za organem
…odnoszenia się jako do zarzutu spóźnionego, skoro z mocy art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną, jak i ewentualne jej uzupełnienia wnosi się w terminie 30 dni od daty otrzymania odpisu orzeczenia WSA z uzasadnieniem. Natomiast, co do drugiego zarzutu, z uwagi na skutki, jakie mogłaby spowodować jego aprobata, należało…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 18 lutego 2014 r., III SA/Wa 1215/12
…30 dni, licząc od doręczenia wyroku wraz z uzasadnieniem (art. 177 § 1 P.p.s.a.). Niewątpliwie w badanej sprawie doszło do uchybienia terminu do wniesienia skargi kasacyjnej, skoro zaskarżony wyrok wraz z uzasadnieniem został doręczony pełnomocnikowi Skarżącego 9 grudnia 2013 r., a skarga kasacyjna została wniesiona 3…
CBOSA