Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 14 lutego 2014 r., II GZ 46/14
…to została ona złożona po upływie terminu wynikającego z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; dalej p.p.s.a. ). Zażalenie na wskazane postanowienie złożył organ, wnosząc o jego uchylenie i przekazanie sprawy do ponownego…
CBOSA - Postanowienie NSA z 14 lutego 2014 r., II GZ 47/14
…to została ona złożona po upływie terminu wynikającego z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; dalej p.p.s.a. ). Zażalenie na wskazane postanowienie złożył organ, wnosząc o jego uchylenie i przekazanie sprawy do ponownego…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 13 lutego 2014 r., VI SA/Wa 2356/13
…Stosownie do przepisu art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 8…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 13 lutego 2014 r., II SA/Bk 657/13
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2012r. poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z…
CBOSA - Postanowienie NSA z 13 lutego 2014 r., II OZ 143/14
…Sąd wskazał, że termin wynikający z treści art. 177 § 1 p.p.s.a. jest terminem ustawowym, zawitym, a jego przekroczenie powoduje, że dokonana czynność już po upływie tego terminu jest bezskuteczna. Termin ten nie może zostać skrócony ani wydłużony, a jedynie – na wniosek strony zainteresowanej – może zostać…
CBOSA - Postanowienie NSA z 12 lutego 2014 r., II OZ 134/14
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucając skargę kasacyjną wskazał, że zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r.- Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 11 lutego 2014 r., III SA/Wa 3049/12
…W myśl zaś art. 177 § 1 P.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Zgodnie natomiast z art. 178 p.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 10 lutego 2014 r., I SA/Ol 807/13
…W myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia wraz z uzasadnieniem. Stosownie natomiast do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 10 lutego 2014 r., II SA/Gl 1884/13
…dni od doręczenia wezwania do uiszczenia wpisu sądowego (art. 177 § 1 w związku z art. 197 § 2 i 198 p.p.s.a. oraz art. 194 § 2 w związku z art. 198 p.p.s.a.). Natomiast zgodnie z art. 178 w związku art. 197 § 2 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 6 lutego 2014 r., II SA/Rz 1169/12
…Sąd Administracyjny zważył, co następuje: W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie w terminie trzydziestu dni…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 3 lutego 2014 r., IV SA/Gl 953/13
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012r. poz. 270 ze zm.), zwanej dalej w skrócie jako "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 3 lutego 2014 r., II SA/Ol 89/14
…Stosownie zaś do art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Skoro postanowienie tutejszego Sądu z dnia 17 stycznia 2014 r. wraz z uzasadnieniem zostało doręczone skarżącej w dniu 22 stycznia 2014 r., to termin do wniesienia skargi…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 31 stycznia 2014 r., III SA/Łd 27/14
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). W sprawie, której wznowienia domaga się obecnie skarżący Sąd wydał wyrok oddalający skargę w dniu 13 listopada 2013r. Jak wynika z akt sprawy w dacie wniesienia skargi o wznowienie postępowania tj. w dniu 7 stycznia 2014r. wyrok w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 31 stycznia 2014 r., III SA/Łd 26/14
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). W sprawie, której wznowienia domaga się obecnie skarżący Sąd wydał wyrok oddalający skargę w dniu 13 listopada 2013r. Jak wynika z akt sprawy w dacie wniesienia skargi o wznowienie postępowania tj. w dniu 7 stycznia 2014r. wyrok w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 31 stycznia 2014 r., III SA/Łd 25/14
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). W sprawie, której wznowienia domaga się obecnie skarżący Sąd wydał wyrok oddalający skargę w dniu 13 listopada 2013r. Jak wynika z akt sprawy w dacie wniesienia skargi o wznowienie postępowania tj. w dniu 7 stycznia 2014r. wyrok w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 30 stycznia 2014 r., II SA/Po 888/13
…Z kolei stosownie do przepisu art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Z ww. przepisów wynika, iż w przypadku wyroku oddalającego skargę skarga kasacyjna nie może…
CBOSA - Postanowienie NSA z 29 stycznia 2014 r., I FZ 494/13
…skargę kasacyjną sąd pierwszej instancji wskazał na treść art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270, dalej: p.p.s.a), zgodnie z którym skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 29 stycznia 2014 r., I SA/Po 364/13
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, zważył co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm. - dalej w skrócie: "P.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub…
CBOSA - Postanowienie NSA z 29 stycznia 2014 r., I FZ 3/14
…skargę kasacyjną sąd pierwszej instancji wskazał na treść art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270, dalej: p.p.s.a), zgodnie z którym skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 29 stycznia 2014 r., II SAB/Gd 35/13
…Stosownie do treści art. 177 § 1 cytowanej ustawy, skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W niniejszej sprawie odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został doręczony stronie skarżącej w dniu 23 grudnia 2013 r., tym samym ostatnim dniem do…
CBOSA