Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Wyrok TK z 25 lipca 2013 r., SK 17/12
…art. 87 § 1, art. 86 § 1 w związku z art. 88 w związku z art. 177 § 1 i art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270, ze zm.) w zakresie, w jakim wyinterpretowana z nich norma stanowi podstawę do odrzucenia przez sądy administracyjne skargi…
SAOS - Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 25 lipca 2013 r., II SA/Bd 1051/12
…Natomiast termin do wniesienia skargi kasacyjnej, określony w art. 177 powołanej ustawy, nie jest terminem sądowym, albowiem określony jest on bezpośrednio w przepisach regulujących postępowanie sądowoadministracyjne. Niemożliwym jest zatem jego przedłużenie czy skrócenie, a stronie przysługuje jedynie prawo do…
CBOSA - Postanowienie NSA z 24 lipca 2013 r., II GZ 360/13
…Wskazano, iż stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 24 lipca 2013 r., I SA/Gd 409/13
…Skarga kasacyjna została wniesiona 15 lipca 2013 r., czyli z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 177 § 1 p.p.s.a., gdyż termin ten upłynął z dniem 10 lipca 2013 r. Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 178 Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 24 lipca 2013 r., I SA/Gd 411/13
…Skarga kasacyjna została wniesiona 15 lipca 2013 r., czyli z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 177 § 1 p.p.s.a., gdyż termin ten upłynął z dniem 10 lipca 2013 r. Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 178 Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 24 lipca 2013 r., I SA/Gd 408/13
…Skarga kasacyjna została wniesiona 15 lipca 2013 r., czyli z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 177 § 1 p.p.s.a., gdyż termin ten upłynął z dniem 10 lipca 2013 r. Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 178 Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 24 lipca 2013 r., I SA/Gd 410/13
…Skarga kasacyjna została wniesiona 15 lipca 2013 r., czyli z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 177 § 1 p.p.s.a., gdyż termin ten upłynął z dniem 10 lipca 2013 r. Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 178 Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.
CBOSA - Postanowienie TK z 16 lipca 2013 r., Ts 274/12
…niejawnym skargi konstytucyjnej M.W. w sprawie zgodności: art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270, ze zm.) z art. 45 ust. 1 i art. 77 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, p o s t a n a w i a: odmówić nadania dalszego biegu…
SAOS - Postanowienie WSA w Poznaniu z 12 lipca 2013 r., II SA/Po 841/12
…Zgodnie z treścią przepisu art. 177 §1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Wobec powyższego termin do wniesienia skargi kasacyjnej sporządzonej przez adwokata (art. 175 §1…
CBOSA - Wyrok NSA z 12 lipca 2013 r., II OSK 638/12 za organem
Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Leszek Kamiński (spr.) Sędziowie Sędzia NSA Arkadiusz Despot-Mładanowicz Sędzia del. WSA Iwona Bogucka Protokolant starszy inspektor sądowy Anna Jusińska po rozpoznaniu w dniu 12 lipca 2013 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 10 lipca 2013 r., III SA/Po 931/12
…Natomiast zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Wojewódzki sąd administracyjny odrzuca na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 10 lipca 2013 r., II SA/Rz 1001/12
…Sąd Administracyjny zważył, co następuje: W świetle art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 z późn. zm.), zwanej dalej "P.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok w terminie trzydziestu dni od dnia…
CBOSA - Postanowienie NSA z 9 lipca 2013 r., II GZ 327/13
…Zauważyć należy, że stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a., termin do wniesienia skargi kasacyjnej wynosi 30 dni. Termin ten jest terminem ustawowym, procesowym i dotyczy każdej ze stron, niezależnie od tego, czy korzysta ona z pomocy pełnomocnika z wyboru, czy też pełnomocnika ustanowionego z urzędu.
CBOSA - Postanowienie NSA z 9 lipca 2013 r., II OZ 549/13
…kasacyjna została wniesiona po terminie określonym przez art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a. Sąd wskazał, że jak wynika ze zwrotnego poświadczenia odbioru przez skarżącego G. Z. odpisu postanowienia WSA w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 8 lipca 2013 r., III SA/Gd 638/12
…skarżącemu w dniu 18 marca 2013 r., a zatem stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – dalej: "p.p.s.a.", ostatnim dniem terminu do wniesienia skargi kasacyjnej od tego wyroku był 17 kwietnia 2013 r. W…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 5 lipca 2013 r., II SA/Ol 385/13
…Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. Nr 270 z późn. zm.), dalej powoływanej jako: "p.p.s.a.", skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 4 lipca 2013 r., II SA/Po 140/13
…Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), zwanej dalej p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok w terminie 30 dni od dnia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 2 lipca 2013 r., III SA/Gd 1/13
…Ponadto w myśl art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżone rozstrzygnięcie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W dniu 24 maja 2013 r. skarżącej doręczono ww. wyrok z dnia 18 kwietnia 2013 r. oraz prawidłowe pouczenie o trybie wniesienia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 1 lipca 2013 r., IV SA/Wa 621/12
…Jak wskazuje art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W pierwszej kolejności WSA stwierdza, że skoro odpis wyroku z dnia 13 lutego 2013 r. został doręczony S. N. w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 27 czerwca 2013 r., II SA/Wa 1933/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia…
CBOSA