Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie NSA z 27 czerwca 2013 r., I FZ 256/13
…skargi kasacyjnej w niniejszej sprawie – wobec treści art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej "P.p.s.a.") – upływał 6 marca 2013 r. W tym też dniu pełnomocnik strony wysłał środek zaskarżenia, ale zamiast wskazać jako…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 27 czerwca 2013 r., I SA/Lu 354/12
…W świetle postanowień art. 173 § 2 i art. 177 § 1 p.p.s.a. należy przyjąć, że skargę kasacyjną strona może wnieść w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia jej odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Powyższe oznacza, że nie jest dopuszczalne złożenie skargi kasacyjnej od wyroku wojewódzkiego sądu administracyjnego,…
CBOSA - Postanowienie NSA z 26 czerwca 2013 r., I OZ 524/13
…i zarzucając mu naruszenie art. 86 § 1 p.p.s.a. w zw. z art. 177 § 1 p.p.s.a. poprzez odrzucenie jego wniosku. Wniósł o zmianę tego postanowienia poprzez przywrócenie terminu do sporządzenia opinii, względnie o uchylenie tego postanowienia i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 26 czerwca 2013 r., II SA/Gd 497/12
…w siedzibie Sądu w dniu 5 czerwca 2013 r.. Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U. Nr z 2012r. poz. 270 ze zm.) - dalej zwana "p.p.s.a." - skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 26 czerwca 2013 r., III SA/Wa 2625/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270; dalej powoływanej jako: "P.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 26 czerwca 2013 r., II SA/Wa 97/13
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), zwanej w dalszej części ppsa, skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 26 czerwca 2013 r., III SA/Wa 2517/12
…w Warszawie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.), skargę kasacyjną wnosi się do Sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie 30 dni od dnia doręczenia…
CBOSA - Postanowienie NSA z 25 czerwca 2013 r., I OZ 517/13
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Rozważając kwestię terminu doręczenia odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem w niniejszej sprawie pełnomocnikowi Wojewody M. Sąd zaznaczył, że radca prawny może wykonywać…
CBOSA - Postanowienie NSA z 25 czerwca 2013 r., I OZ 518/13
…Zgodnie z art. 177 § 1 p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Rozważając kwestię terminu doręczenia odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem w niniejszej sprawie pełnomocnikowi Wojewody M. Sąd zaznaczył, że radca prawny może wykonywać…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 21 czerwca 2013 r., I SA/Wa 2138/12
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej P.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 czerwca 2013 r., II SAB/Wa 472/12
…Uzasadnienie Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 20 czerwca 2013 r., I SA/Ke 721/12
…termin do wniesienia skargi kasacyjnej, liczony zgodnie z art. 177 § 1 ustawy p.p.s.a. Pełnomocnik skarżącego otrzymał bowiem odpis orzeczenia wraz z jego uzasadnieniem w dniu [...] marca 2013 r. W związku ze stwierdzeniem wystąpienia takiego uchybienia, możliwe było przejście do dalszych rozważań w kwestii…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 19 czerwca 2013 r., II SA/Wa 2117/12
…Stosownie do postanowień art. 177 § 1 ppsa skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. W myśl art. 178 cyt.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 18 czerwca 2013 r., II SA/Wa 2189/12
…przy piśmie Sądu z dnia 21 marca 2013 r. Zgodnie z treścią art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 z późn. zm.), termin do wniesienia skargi kasacyjnej od ww. wyroku upłynął z dniem 08 maja 2013 r. W dniu 10 kwietnia 2013 r.…
CBOSA - Postanowienie WSA w Opolu z 17 czerwca 2013 r., I SA/Op 456/12
…została po upływie ustawowego terminu przewidzianego w art. 177 § 1 p.p.s.a. Z przedstawionych powyżej powodów, wniesiona przez pełnomocnika skarżącej skarga kasacyjna - jako spóźniona - na podstawie art. 178 w zw. z art. 177 § 1 p.p.s.a. podlega odrzuceniu.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 13 czerwca 2013 r., I SA/Po 361/13
…dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem (art. 177 § 1 p.p.s.a.). Odpis postanowienia z 21 maja 2013r. został doręczony skarżącemu w dniu [...] maja 2013r., zatem termin do jego zaskarżenia upłynie dopiero z dniem [...]czerwca 2013r. Mając powyższe na uwadze Sąd na podstawie art. 178, w zw.
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 12 czerwca 2013 r., IV SA/Wr 793/12
…Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 12 czerwca 2013 r., I SA/Ke 29/13
…W myśl art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.: dalej: p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 12 czerwca 2013 r., III SA/Kr 158/12
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie zważył, co następuje: Stosownie do art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012r. poz. 270), w skrócie p.p.s.a., skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 10 czerwca 2013 r., I SA/Bd 14/13
…Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U. Nr z 2012r. poz. 270 ze zm.) - dalej zwana "p.p.s.a." - skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie…
CBOSA