Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 220 § 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

115 693 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Gliwicach z 3 lutego 2025 r., I SA/Gl 415/24

    …Równocześnie, zgodnie z treścią art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata, w tym opłata, o której mowa w art. 235a. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, § 3 i § 3a, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Łodzi z 3 lutego 2025 r., III SA/Łd 889/24

    …W myśl art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata, w tym opłata, o której mowa w art. 235a. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Gdańsku z 3 lutego 2025 r., III SAB/Gd 471/24

    …w terminie 7 dni od jego otrzymania - na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz.U. z 2024 r., poz. 935 ze zm., dalej jako "p.p.s.a."). Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis,…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Gliwicach z 3 lutego 2025 r., III SA/Gl 934/24

    …Skarga jest zaś pismem wszczynającym postępowanie w myśl art. 230 § 2 p.p.s.a. Zaś stosownie do treści art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2 i § 3 tego artykułu, przewodniczący wzywa wnoszącego…

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Gdańsku z 3 lutego 2025 r., III SA/Gd 643/24

    …w terminie 7 dni od jego otrzymania - na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz.U. z 2024 r., poz. 935 ze zm., dalej jako "p.p.s.a."). Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis,…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Gliwicach z 3 lutego 2025 r., I SA/Gl 816/24

    …Jednocześnie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. W przedmiotowej sprawie strona skarżąca została prawidłowo wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Gdańsku z 3 lutego 2025 r., I SA/Gd 618/24

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Zgodnie z dyspozycją art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 935 ze zm. – dalej jako "p.p.s.a.") skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis,…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Gdańsku z 3 lutego 2025 r., III SA/Gd 645/24

    …w terminie 7 dni od jego otrzymania - na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz.U. z 2024 r., poz. 935 ze zm., dalej jako "p.p.s.a."). Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis,…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 3 lutego 2025 r., I SA/Bd 789/24

    …Na podstawie art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r., poz. 935 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), sąd nie podejmie żadnej czynności, na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 3 lutego 2025 r., IV SAB/Wr 1246/24

    …Stosownie natomiast do art. 220 § 3 u.p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Z akt sprawy wynika, że przesyłkę zawierającą odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi doręczono pełnomocnikowi strony w…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Gliwicach z 3 lutego 2025 r., I SA/Gl 778/24

    …Zgodnie z treścią art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 935 ze zm. – dalej jako p.p.s.a.) Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata – w tym przypadku przewodniczący…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Gdańsku z 3 lutego 2025 r., I SA/Gd 617/24

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Zgodnie z dyspozycją art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 935 ze zm. – dalej jako "p.p.s.a.") skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis,…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Gliwicach z 3 lutego 2025 r., I SA/Gl 416/24

    …Równocześnie, zgodnie z treścią art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata, w tym opłata, o której mowa w art. 235a. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, § 3 i § 3a, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Gdańsku z 3 lutego 2025 r., III SA/Gd 644/24

    …w terminie 7 dni od jego otrzymania - na podstawie art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j.: Dz.U. z 2024 r., poz. 935 ze zm., dalej jako "p.p.s.a."). Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis,…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 3 lutego 2025 r., II SAB/Wr 1358/24

    …W myśl zaś art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W sytuacji, gdy od skargi nie został uiszczony wpis, strona wnosząca ten środek zaskarżenia powinna na wezwanie sądu w terminie siedmiu dni uiścić wskazaną kwotę.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Gliwicach z 3 lutego 2025 r., I SA/Gl 814/24

    …Jednocześnie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. W przedmiotowej sprawie strona skarżąca została prawidłowo wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Krakowie z 3 lutego 2025 r., II SAB/Kr 203/24

    …Skarga jest zaś pismem wszczynającym postępowanie w myśl art. 230 § 2 p.p.s.a. Stosownie do treści art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a tego artykułu, przewodniczący wzywa wnoszącego…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Kielcach z 3 lutego 2025 r., I SA/Ke 546/24

    …skargi odpowiednio na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i art. 220 § 3 p.p.s.a. Przesyłka zawierająca wezwania do uzupełnienia braków skargi została doręczona skarżącej 15 stycznia 2025 r. Termin do uzupełnienia braków skargi upłynął zatem 22 stycznia 2025 r. Skarżąca nie dokonała powyższych czynności.

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 3 lutego 2025 r., IV SA/Wa 1506/24

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodnicząca: Sędzia WSA Aleksandra Westra na posiedzeniu niejawnym w dniu 3 lutego 2025 r. w sprawie ze skargi S. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w W. na decyzję Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 kwietnia 2024…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 31 stycznia 2025 r., II SA/Bd 983/24

    …Zgodnie natomiast z art. 220 § 1 p.p.s.a., Sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W takim przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo do uiszczenia opłaty w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, a w…

    CBOSA