Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 220 § 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

115 502 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 7 października 2026 r., I SAB/Wr 545/26

    …Jeżeli skarga nie została należycie opłacona, to – zgodnie z treścią art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a. – przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku należnej opłaty sąd nie podejmie żadnej czynności.

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Gliwicach z 7 października 2026 r., II SA/Gl 1139/26

    …Zgodnie z treścią art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r.- Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r., poz. 935 ze zm., dalej p.p.s.a.), Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, w tym wypadku skargi, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 7 października 2026 r., I SAB/Wr 557/26

    …Jeżeli skarga nie została należycie opłacona, to zgodnie z art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku należnej opłaty sąd nie podejmie żadnej czynności.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Gdańsku z 7 października 2026 r., III SA/Gd 497/26

    …Zakreślony termin upłynął w dniu 18 września 2026 r. Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 143 ze zm., dalej: "p.p.s.a."), skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Gliwicach z 7 października 2026 r., II SA/Gl 570/26

    …Nieuiszczenie wpisu stwarza podstawę do odrzucenia sprzeciwu (art. 220 § 3 p.p.s.a. w związku art. 64b § 1 p.p.s.a.). Uwzględniając przytoczoną argumentację Wojewódzki Sąd Administracyjny, na działając podstawie przywołanych przepisów, orzekł o odrzuceniu sprzeciwu.

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Łodzi z 7 października 2026 r., I SA/Łd 482/26

    …Stosownie do art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeżeli pismem tym jest skarga, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem jej odrzucenia uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania.

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 7 października 2026 r., II SAB/Wr 259/26

    …Natomiast po myśli art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (art. 220 § 3 p.p.s.a.).

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 7 października 2026 r., I SAB/Wr 516/26

    …Jeżeli skarga nie została należycie opłacona, to – zgodnie z treścią art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a. – przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku należnej opłaty sąd nie podejmie żadnej czynności.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 7 października 2026 r., I SA/Bd 219/26

    …Na podstawie art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2026 r. poz. 143; dalej także jako: "p.p.s.a."), sąd nie podejmie żadnej czynności, na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 6 października 2026 r., II SA/Rz 751/26

    …W przypadku gdy skarga nie została należycie opłacona, zgodnie z art. 220 § 1 i 3 P.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku opłaty Sąd nie podejmie żadnej czynności.

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Poznaniu z 6 października 2026 r., I SA/Po 1358/26

    …W związku z powyższym Sąd, na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 58 § 3 i art. 16 § 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Poznaniu z 6 października 2026 r., II SAB/Po 214/26

    …wpisu od skargi i, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 oraz art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga podlegała odrzuceniu. /-/ E. Podrazik

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Opolu z 6 października 2026 r., I SA/Op 751/26

    …W myśl art. 220 § 1 ppsa sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata. Opłatami sądowymi są wpis i opłata kancelaryjna (art. 212 § 1 ppsa). W sytuacji, gdy od skargi nie został uiszczony wpis sądowy, strona wnosząca ten środek zaskarżenia powinna na wezwanie sądu w…

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Poznaniu z 6 października 2026 r., I SA/Po 1348/26

    …W związku z powyższym Sąd, na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 58 § 3 i art. 16 § 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 6 października 2026 r., II SA/Rz 750/26

    Sentencja 6 października 2026 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie: Przewodniczący – Asesor WSA Jolanta Kłoda-Szeliga po rozpoznaniu 6 października 2026 r. w Rzeszowie na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. G. na zarządzenie Prezydenta Miasta Rzeszowa z 3 października 2024 r. nr 0050/530/2024…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 6 października 2026 r., III SAB/Wr 356/26

    …W myśl art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem przepisu art. 220 § 3 p.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Gliwicach z 6 października 2026 r., II SA/Gl 1244/26

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2026 r., poz. 143), zwanej dalej: "p.p.s.a.", sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata,…

    CBOSA
  18. Postanowienie NSA z 6 października 2026 r., I OZ 347/26

    …Stosownie zaś do art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W takim przypadku przewodniczący obowiązany jest wezwać wnoszącego pismo, aby uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania.

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 6 października 2026 r., I SA/Go 268/26

    …Ponadto stosownie do treści art. 220 § 1 w zw. z art. 220 § 3 P.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 6 października 2026 r., II SAB/Rz 147/26

    …Sąd, w myśl art. 220 §1 p.p.s.a. nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeśli należny wpis nie zostanie uiszczony, wzywa się wnoszącego skargę do jego uiszczenia. W myśl natomiast art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony…

    CBOSA