Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Szczecinie z 17 kwietnia 2024 r., I SA/Sz 167/24
…Następnie stosownie do art. 220 § 1 - § 3 P.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 70/24
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634) – dalej jako "p.p.s.a.", Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 17 kwietnia 2024 r., I SA/Bk 123/24
…braków, o których mowa w art. 58 § 1 pkt 1-6 oraz w art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm. zwanej dalej: "p.p.s.a."). Do wszczęcia postępowania przed sądem administracyjnym niezbędne jest skuteczne wniesienie skargi, przez…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 17 kwietnia 2024 r., II SAB/Wr 237/24
…Zgodnie zaś z art. 220 § 1 P.p.s.a. sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Po myśli § 3 art. 220 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Po 182/24
…do zastosowania przez Sąd I instancji dyspozycji art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r., poz. 1634 ze zm.), dalej: "p.p.s.a.". Uchybienie przepisowi § 5 rozporządzenia nie stanowi jednak samoistnej podstawy do odrzucenia pisma.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 17 kwietnia 2024 r., VI SA/Wa 3169/22
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Asesor WSA Iwona Kozłowska po rozpoznaniu w dniu 17 kwietnia 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi R. G. i J. J. na decyzję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego z dnia [...] września 2022 r. nr [...] w przedmiocie…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 17 kwietnia 2024 r., II SAB/Wr 241/24
…Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm.), dalej "p.p.s.a." sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 106/24
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r., poz. 1634 z późn. zm.), dalej jako "p.p.s.a.", sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Wa 1837/23
Sentencja Dnia 17 kwietnia 2024 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: , Przewodnicząca Sędzia WSA Agnieszka Baran, po rozpoznaniu w dniu 17 kwietnia 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. J. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] maja 2023 r. nr [...] w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 17 kwietnia 2024 r., I SA/Łd 166/24
…Stosownie do art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeżeli pismem tym jest skarga, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby – pod rygorem jej odrzucenia — uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania (art. 220 § 1…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 17 kwietnia 2024 r., II SAB/Wr 76/24
…Zgodnie zaś z art. 220 § 1 P.p.s.a. sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Po myśli § 3 art. 220 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 122/24
…Ponadto zgodnie z art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata, w tym opłata, o której mowa w art. 235a. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 191/24
…W świetle zaś art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia…
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 kwietnia 2024 r., II OZ 194/24
…Według zaś art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Wa 1836/23
Sentencja Dnia 17 kwietnia 2024 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: , Przewodnicząca Sędzia WSA Agnieszka Baran, po rozpoznaniu w dniu 17 kwietnia 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. J. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] maja 2023 r. nr [...] w…
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 kwietnia 2024 r., II OZ 193/24
…Zgodnie natomiast z art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania.
CBOSA - Postanowienie NSA z 17 kwietnia 2024 r., I GZ 103/24
…V SA/Wa 3044/22, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, działając na podstawie art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r., poz. 1634 ze zm.; dalej zwanej "p.p.s.a.") odrzucił skargę M. sp. z o.o. w W. (dalej zwanej "Spółką" lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 17 kwietnia 2024 r., I SA/Wa 2736/22
…Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 powołanej ustawy skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Z akt sądowych sprawy wynika, że skarżący mimo stosownego wezwania Sądu, nie uiścił należnego wpisu sądowego od skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 98/24
…w Lublinie zważył, co następuje: Zgodnie z przepisem art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634) – dalej jako "p.p.s.a.", Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata, w tym opłata, o…
CBOSA - Postanowienie WSA w Białymstoku z 16 kwietnia 2024 r., I SA/Bk 124/24
…nie mogło być skutecznie uruchomione, a stosownie do art. 220 § 3 p.p.s.a. - skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Termin 7. dniowy, biegnący od daty doręczenia odpisów zarządzeń, upłynął 27 marca 2024 r. W terminie tym nie uzupełniono braku formalnego, jak…
CBOSA