Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 220 § 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

115 733 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Szczecinie z 17 kwietnia 2024 r., I SA/Sz 167/24

    …Następnie stosownie do art. 220 § 1 - § 3 P.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 70/24

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634) – dalej jako "p.p.s.a.", Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Białymstoku z 17 kwietnia 2024 r., I SA/Bk 123/24

    …braków, o których mowa w art. 58 § 1 pkt 1-6 oraz w art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm. zwanej dalej: "p.p.s.a."). Do wszczęcia postępowania przed sądem administracyjnym niezbędne jest skuteczne wniesienie skargi, przez…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 17 kwietnia 2024 r., II SAB/Wr 237/24

    …Zgodnie zaś z art. 220 § 1 P.p.s.a. sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Po myśli § 3 art. 220 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Poznaniu z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Po 182/24

    …do zastosowania przez Sąd I instancji dyspozycji art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r., poz. 1634 ze zm.), dalej: "p.p.s.a.". Uchybienie przepisowi § 5 rozporządzenia nie stanowi jednak samoistnej podstawy do odrzucenia pisma.

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Warszawie z 17 kwietnia 2024 r., VI SA/Wa 3169/22

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Asesor WSA Iwona Kozłowska po rozpoznaniu w dniu 17 kwietnia 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi R. G. i J. J. na decyzję Bankowego Funduszu Gwarancyjnego z dnia [...] września 2022 r. nr [...] w przedmiocie…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 17 kwietnia 2024 r., II SAB/Wr 241/24

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm.), dalej "p.p.s.a." sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 106/24

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r., poz. 1634 z późn. zm.), dalej jako "p.p.s.a.", sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Warszawie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Wa 1837/23

    Sentencja Dnia 17 kwietnia 2024 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: , Przewodnicząca Sędzia WSA Agnieszka Baran, po rozpoznaniu w dniu 17 kwietnia 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. J. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] maja 2023 r. nr [...] w…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Łodzi z 17 kwietnia 2024 r., I SA/Łd 166/24

    …Stosownie do art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Jeżeli pismem tym jest skarga, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby – pod rygorem jej odrzucenia — uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania (art. 220 § 1…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 17 kwietnia 2024 r., II SAB/Wr 76/24

    …Zgodnie zaś z art. 220 § 1 P.p.s.a. sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Po myśli § 3 art. 220 P.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 122/24

    …Ponadto zgodnie z art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata, w tym opłata, o której mowa w art. 235a. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 191/24

    …W świetle zaś art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia…

    CBOSA
  14. Postanowienie NSA z 17 kwietnia 2024 r., II OZ 194/24

    …Według zaś art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania.

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Warszawie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Wa 1836/23

    Sentencja Dnia 17 kwietnia 2024 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: , Przewodnicząca Sędzia WSA Agnieszka Baran, po rozpoznaniu w dniu 17 kwietnia 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. J. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] maja 2023 r. nr [...] w…

    CBOSA
  16. Postanowienie NSA z 17 kwietnia 2024 r., II OZ 193/24

    …Zgodnie natomiast z art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania.

    CBOSA
  17. Postanowienie NSA z 17 kwietnia 2024 r., I GZ 103/24

    …V SA/Wa 3044/22, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, działając na podstawie art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r., poz. 1634 ze zm.; dalej zwanej "p.p.s.a.") odrzucił skargę M. sp. z o.o. w W. (dalej zwanej "Spółką" lub…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Warszawie z 17 kwietnia 2024 r., I SA/Wa 2736/22

    …Stosownie zaś do treści art. 220 § 3 powołanej ustawy skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Z akt sądowych sprawy wynika, że skarżący mimo stosownego wezwania Sądu, nie uiścił należnego wpisu sądowego od skargi.

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Lublinie z 17 kwietnia 2024 r., III SA/Lu 98/24

    …w Lublinie zważył, co następuje: Zgodnie z przepisem art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634) – dalej jako "p.p.s.a.", Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata, w tym opłata, o…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Białymstoku z 16 kwietnia 2024 r., I SA/Bk 124/24

    …nie mogło być skutecznie uruchomione, a stosownie do art. 220 § 3 p.p.s.a. - skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Termin 7. dniowy, biegnący od daty doręczenia odpisów zarządzeń, upłynął 27 marca 2024 r. W terminie tym nie uzupełniono braku formalnego, jak…

    CBOSA