Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 220 § 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

115 502 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Gdańsku z 10 września 2026 r., III SA/Gd 397/26

    …Termin ten upływał w dniu 21 sierpnia 2026 r. Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a., skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu. Mając na uwadze powyższe Sąd, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., skargę odrzucił.

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 10 września 2026 r., VIII SA/Wa 520/26

    …2016 postanawia: odrzucić skargę Uzasadnienie Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2026 r, poz. 143: dalej: "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 10 września 2026 r., II SAB/Go 151/26

    …Przepis art. 220 § 1 p.p.s.a. stanowi, że Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W takim przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo do uiszczenia opłaty w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, a w…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Warszawie z 10 września 2026 r., VIII SA/Wa 519/26

    …2016 postanawia: odrzucić skargę Uzasadnienie Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2026 r, poz. 143: dalej: "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę gdy pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Olsztynie z 10 września 2026 r., II SAB/Ol 168/26

    …Z art. 220 p.p.s.a. wynika zaś, że sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata i że w tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2 i 3, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Lublinie z 10 września 2026 r., I SA/Lu 384/26

    …Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2026 r., poz. 143 ze zm.) dalej jako "p.p.s.a." skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 10 września 2026 r., II SA/Bd 795/25

    …Zgodnie z brzmieniem art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. W przedmiotowej sprawie wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od wniesionej skargi w wysokości 100 złotych zostało skutecznie doręczone skarżącej w dniu 30 lipca 2026r. Wobec…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Krakowie z 9 września 2026 r., I SA/Kr 324/26

    …Dyspozycja art. 220 § 1 zdanie 1 i § 3 p.p.s.a. stanowi, że sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, natomiast skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Szczecinie z 9 września 2026 r., I SA/Sz 649/26

    …Stosownie do art. 220 § 1 - § 3 P.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od…

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Białymstoku z 9 września 2026 r., I SAB/Bk 6/26

    …Zgodnie z treścią art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata. W tym przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego skargę, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w 7 siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania.

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Białymstoku z 9 września 2026 r., I SA/Bk 306/26

    …Stosownie zaś do art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie zostanie uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

    CBOSA
  12. Postanowienie NSA z 9 września 2026 r., III FZ 383/26

    …Podstawę zarządzenia stanowił art. 220 § 1 i 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2026 r., poz. 143 ze zm., dalej: "p.p.s.a.") oraz § 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 9 września 2026 r., IV SAB/Wr 715/26

    …W myśl natomiast art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Z akt sprawy wynika, że przesyłkę zawierającą odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi oraz wezwanie do złożenia kopii…

    CBOSA
  14. Postanowienie NSA z 9 września 2026 r., II GZ 385/26

    Sentencja Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Wojciech Kręcisz po rozpoznaniu w dniu 9 września 2026 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej zażalenia K.O. na zarządzenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 9 stycznia 2026 r. sygn. akt VI SA/Wa 27/26 w…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Krakowie z 9 września 2026 r., II SAB/Kr 318/26

    …Termin do uiszczenia wpisu wynosi siedem dni od dnia doręczenia wezwania (art. 220 § 1 p.p.s.a.). Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd na mocy art. 220 § 3 p.p.s.a. W niniejszej sprawie, zobowiązanie do wykonania zarządzenia Sądu z 28 lipca 2026 r. wzywającego do…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Szczecinie z 9 września 2026 r., I SAB/Sz 219/26

    …Stosownie do art. 220 § 1 - § 3 P.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Gliwicach z 9 września 2026 r., III SAB/Gl 501/26

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 143, dalej "p.p.s.a."), Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata – w…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Łodzi z 9 września 2026 r., III SA/Łd 553/26

    …Stosownie do art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmie żadnej czynności, na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Opłata ta powinna zostać uiszczona przy wniesieniu pisma podlegającego opłacie, o czym stanowi art. 219 p.p.s.a. albo najpóźniej na wezwanie sądu, stosownie do art. 220 § 1 p.p.s.a.…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 9 września 2026 r., I SA/Rz 393/26

    …Stosownie zaś do art. 220 § 1 p.p.s.a., Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (art. 220 § 3 p.p.s.a.).

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Warszawie z 9 września 2026 r., VI SAB/Wa 5/26

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska po rozpoznaniu w dniu 9.09. 2026 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi T. S. na bezczynność i przewlekłe prowadzenie postępowania Starosty Powiatowego w Węgrowie w przedmiocie…

    CBOSA