Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA we Wrocławiu z 10 stycznia 2024 r., III SA/Wr 376/23
…Ponadto w myśl art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem przepisu art. 220 § 3 p.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 10 stycznia 2024 r., III SA/Wa 1477/23
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodniczący: Asesor WSA Tomasz Grzybowski po rozpoznaniu w dniu 10 stycznia 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi F. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Naczelnika [...] Urzędu Celno-Skarbowego w W. z dnia [...] kwietnia 2023 r. nr [...]…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 10 stycznia 2024 r., III SAB/Gl 360/23
…Stosownie zaś do treści art. 220 § 1 p.p.s.a, Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym celu przewodniczący wzywa wnoszącego pismo (skargę) aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania (odrzucenia skargi) uiścił opłatę w terminie 7 dni od dnia…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 10 stycznia 2024 r., IV SAB/Wr 544/23
…Stosownie natomiast do art. 220 § 3 ppsa, skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Z akt sprawy wynika, że przesyłkę listową, zawierającą wezwania sądowe do nadesłania dowodu potwierdzającego złożenie w sprawie ponaglenia w trybie art. 37 kpa i podania do akt…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 10 stycznia 2024 r., III SA/Wr 177/23
…W myśl art. 220 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 ze zm., dalej p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 10 stycznia 2024 r., II SAB/Ke 92/23
…Z kolei stosownie do art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. W niniejszej sprawie skarżący w zakreślonym terminie, który upłynął 20 września 2023 r., nadesłał podpisaną skargę, natomiast nie podał swojego numeru PESEL oraz nie uiścił…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 10 stycznia 2024 r., III SA/Gl 1037/23
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity w Dz. U. z 2023 r., poz. 1634) – zwanej dalej w skrócie "p.p.s.a." – skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 10 stycznia 2024 r., III SAB/Wr 420/23
…Ponadto w myśl art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem przepisu art. 220 § 3 p.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie…
CBOSA - Postanowienie NSA z 10 stycznia 2024 r., II OW 19/23
…Wobec powyższego na podstawie art. 220 § 3 w zw. z art. 64 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. 2023, poz. 1634 z późn. zm.), Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 10 stycznia 2024 r., I SA/Ke 501/23
…– art. 46 § 2b p.p.s.a. Jednocześnie stosownie do treści art. 220 § 1 p.p.s.a., sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie uiszczono należnej opłaty. Od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym pobiera się wpis.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 10 stycznia 2024 r., III SA/Wa 2458/23
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodnicząca: Sędzia WSA Aneta Trochim-Tuchorska po rozpoznaniu w dniu 10 stycznia 2024 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi G. sp. z o.o. z siedzibą w W. na postanowienie Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...] września 2023…
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 10 stycznia 2024 r., III SA/Lu 661/23
…Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634, z późn. zm. – dalej jako "p.p.s.a."), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata, w tym opłata, o której mowa w art. 235a. W tym…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 10 stycznia 2024 r., III SAB/Wr 423/23
…Ponadto w myśl art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem przepisu art. 220 § 3 p.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 9 stycznia 2024 r., I SA/Gd 981/23
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Stosownie do treści art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1634, dalej jako: "p.p.s.a."), Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 9 stycznia 2024 r., III SAB/Gd 227/23
…uiszczenia wpisu od skargi w wysokości 100 zł na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2023 r. poz. 1634), powoływanej dalej jako p.p.s.a., w związku z § 2 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 9 stycznia 2024 r., I SA/Ol 254/23
…Zgodnie z art. 220 §1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony wpis, podlega odrzuceniu przez sąd (art. 220 §3 p.p.s.a.). W myśl art. 58 §3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę postanowieniem.
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 9 stycznia 2024 r., II SA/Rz 1901/23
…W przypadku gdy skarga nie została należycie opłacona, zgodnie z art. 220 § 1 i 3 Ppsa, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku opłaty Sąd nie podejmie żadnej czynności.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gliwicach z 9 stycznia 2024 r., III SAB/Gl 335/23
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity w Dz. U. z 2023 r., poz. 1634) – zwanej dalej w skrócie "p.p.s.a." – skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 9 stycznia 2024 r., III SAB/Gd 207/23
…została uiszczona pomimo wezwania, podlega ona odrzuceniu (art. 220 § 1 i § 3 p.p.s.a.). Mając na uwadze powyżej opisane okoliczności sprawy jak i treść wskazanych przepisów, Przewodniczący Wydziału III WSA w Gdańsku wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu od skargi. Wezwanie to nie zostało przez skarżącego wykonane.
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 9 stycznia 2024 r., III SA/Łd 756/23
…wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd stosownie do treści art. 220 § 3 p.p.s.a. Z akt sprawy wynika, że wskazane powyżej wezwania, tj. zobowiązujące do uzupełnienia braków formalnych skargi i fiskalnych skargi zostały doręczone stronie skarżącej na podany w skardze adres w dniu 8 grudnia 2023 r. Oznacza to, że…
CBOSA