Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 220 § 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

115 693 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 czerwca 2026 r., V SA/Wa 1267/26

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Arkadiusz Tomczak po rozpoznaniu w dniu 29 czerwca 2026 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi [...] w W. na decyzję Głównego Inspektora Farmaceutycznego z dnia 6 marca 2026 r. nr POWII.503.35.2025.OA.4 w…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 29 czerwca 2026 r., I SAB/Wr 276/26

    …Jeżeli skarga nie została należycie opłacona, to, zgodnie z art. 220 § 1 p.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku należnej opłaty sąd nie podejmie żadnej czynności.

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 29 czerwca 2026 r., II SA/Wr 364/26

    …W myśl zaś art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W sytuacji, gdy od skargi nie został uiszczony wpis, strona wnosząca ten środek zaskarżenia powinna na wezwanie sądu w terminie siedmiu dni uiścić wskazaną kwotę.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 29 czerwca 2026 r., II SA/Wr 362/26

    …W myśl zaś art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W sytuacji, gdy od skargi nie został uiszczony wpis, strona wnosząca ten środek zaskarżenia powinna na wezwanie sądu w terminie siedmiu dni uiścić wskazaną kwotę.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Gliwicach z 29 czerwca 2026 r., III SAB/Gl 431/26

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach zważył, co następuje: Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2026 r., poz. 143, dalej "p.p.s.a."), Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Kielcach z 29 czerwca 2026 r., II SA/Ke 324/26

    …Z kolei art. 220 § 3 p.p.s.a. stanowi m.in., że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. W wyznaczonym siedmiodniowym terminie od doręczenia wezwań z 28 maja 2026 r., który upływał z dniem 10 czerwca 2026 r., skarżąca nie uiściła wymaganej kwoty wpisu i nie…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Gliwicach z 29 czerwca 2026 r., I SA/Gl 1493/25

    …Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2026 r., poz. 143) – zwanej dalej w skrócie p.p.s.a. – skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis,…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Gliwicach z 29 czerwca 2026 r., I SA/Gl 348/26

    …Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2026 r., poz. 143) – zwanej dalej w skrócie p.p.s.a. – skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis,…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Gliwicach z 29 czerwca 2026 r., I SA/Gl 310/26

    …Jednocześnie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd. W myśl art. 57 § 1 p.p.s.a. skarga powinna czynić zadość wymaganiom pisma w postępowaniu sądowym.

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 czerwca 2026 r., IV SAB/Wa 1032/26

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Z brzmienia art. 220 §3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. 2026 r., poz. 143; dalej: p.p.s.a.) wynika, że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 czerwca 2026 r., IV SAB/Wa 1031/26

    …Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje: Z brzmienia art. 220 §3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. 2026 r., poz. 143; dalej: p.p.s.a.) wynika, że skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 czerwca 2026 r., VIII SA/Wa 349/26

    …odrzucić skargę Uzasadnienie Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 i art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r, poz. 935 ze zm.: dalej: "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi oraz pomimo…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 29 czerwca 2026 r., I SA/Bd 562/25

    …Na podstawie art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2026 r. poz. 143; dalej także jako: "p.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności, na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 czerwca 2026 r., VII SA/Wa 1463/25

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA– Bogusław Cieśla po rozpoznaniu w dniu 29 czerwca 2026r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D. K. i K. P. na decyzję Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z 16 kwietnia 2025r. Nr 434/2025…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Gliwicach z 29 czerwca 2026 r., I SA/Gl 1168/25

    …W myśl art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia…

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Warszawie z 29 czerwca 2026 r., VII SA/Wa 1394/25

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA– Bogusław Cieśla po rozpoznaniu w dniu 29 czerwca 2026r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi D. K. i K. P. na decyzję Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z 24 marca 2025r. nr 316/2025 w…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 29 czerwca 2026 r., I SA/Bd 563/25

    …Na podstawie art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 935; dalej "p.p.s.a.") sąd nie podejmie żadnej czynności, na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Gliwicach z 29 czerwca 2026 r., I SA/Gl 386/26

    …W myśl art. 220 § 1 p.p.s.a. Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona opłata. W tym przypadku, z zastrzeżeniem § 2, 3 i 3a, przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 29 czerwca 2026 r., II SA/Rz 625/26

    …W przypadku gdy skarga nie została należycie opłacona, zgodnie z art. 220 § 1 i 3 P.p.s.a., przewodniczący wzywa wnoszącego pismo, aby pod rygorem odrzucenia skargi uiścił opłatę w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, ponieważ wobec braku opłaty Sąd nie podejmie żadnej czynności.

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 29 czerwca 2026 r., II SA/Wr 365/26

    …W myśl zaś art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W sytuacji, gdy od skargi nie został uiszczony wpis, strona wnosząca ten środek zaskarżenia powinna na wezwanie sądu w terminie siedmiu dni uiścić wskazaną kwotę.

    CBOSA