Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Warszawie z 10 grudnia 2019 r., V SA/Wa 1800/19
…Zgodnie z treścią art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm., dalej jako: "p.p.s.a."), skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 5 grudnia 2019 r., III SA/Wa 2008/19
…o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a. Zgodnie natomiast z art. 54 § 1 p.p.s.a., skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania jest przedmiotem skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 5 grudnia 2019 r., II SO/Ol 8/19
…Mimo treści art. 21 ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz art. 54 § 2 p.p.s.a. skarga strony wraz z aktami i odpowiedzią na skargę nie została przekazana Sądowi w ustawowym terminie (pisemna informacja z WSA, znak WIS WIS/Ol 38/19).
CBOSA - Wyrok NSA z 3 grudnia 2019 r., I FSK 1314/17 za organem
…pozorne odniesienie się do zarzutu skargi o naruszeniu art. 54 § 2 w związku z § 1 pkt 7 O.p., w sytuacji gdy merytorycznego odniesienia się do wszystkich zarzutów wymagają przywołane przepisy procedury sądowoadministracyjnej, zaś uchybienie w tym obszarze mogło mieć istotny wpływ na wynik sprawy, bowiem należyte…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 3 grudnia 2019 r., V SO/Wa 8/19
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący – sędzia WSA Tomasz Zawiślak po rozpoznaniu w dniu 3 grudnia 2019 r. na posiedzeniu na posiedzeniu niejawnym wniosku G. Sp. z o.o. z siedzibą w W. o wymierzenie Dyrektorowi M. Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 3 grudnia 2019 r., II SA/Łd 871/19
…organu, którego działanie jest przedmiotem skargi (art. 54 § 1 p.p.s.a.). Stosownie do art. 85 p.p.s.a. czynność w postępowaniu sądowym podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna. Natomiast w myśl art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 3 grudnia 2019 r., V SO/Wa 7/19
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący – sędzia WSA Tomasz Zawiślak po rozpoznaniu w dniu 3 grudnia 2019 r. na posiedzeniu na posiedzeniu niejawnym wniosku [...] Sp. z o.o. z siedzibą w [...] o wymierzenie Dyrektorowi [...] Oddziału Regionalnego Agencji…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 28 listopada 2019 r., IV SO/Wa 4/19
…Pomimo wniesienia skargi organ nie zastosował się do obowiązków, o których mowa w art. 54 § 2 ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi i nie przekazał skargi do Sądu pomimo upływu terminu trzydziestu dni od dnia jej otrzymania.
CBOSA - Postanowienie WSA w Lublinie z 27 listopada 2019 r., II SO/Lu 6/19
…W myśl art. 54 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm., dalej: p.p.s.a.), skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu administracji publicznej, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Łodzi z 27 listopada 2019 r., II SA/Łd 852/19
…organu, którego działanie jest przedmiotem skargi (art. 54 § 1 p.p.s.a.). Stosownie do art. 85 p.p.s.a. czynność w postępowaniu sądowym podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna. Natomiast w myśl art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Poznaniu z 27 listopada 2019 r., I SA/Po 905/19
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył, co następuje: Na podstawie art. 53 § 1 oraz art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm., dalej jako "p.p.s.a.") skargę wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu…
CBOSA - Postanowienie NSA z 26 listopada 2019 r., II FZ 700/19
…Przy czym w art. 54 § 1 p.p.s.a. wskazano, że skargę wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność jest przedmiotem skargi. Strona nie kwestionuje, że zaskarżona decyzja została jej doręczona 22 marca 2019 r., a więc 30-dniowy termin do wniesienia skargi upływał 23 kwietnia 2019 r., tymczasem…
CBOSA - Postanowienie NSA z 26 listopada 2019 r., I OZ 1127/19
…rozpoznawanej sprawie, mając na względzie treść przepisów art. 54 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zm.), dalej powoływanej jako "p.p.s.a." w związku z art. 21 pkt 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji…
CBOSA - Postanowienie NSA z 22 listopada 2019 r., I OZ 1138/19
…W świetle art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r., poz. 1302, ze zm., dalej jako: P.p.s.a.), skargę do sądu wnosi się bowiem za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania jest przedmiotem…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 listopada 2019 r., VI SA/Wa 2172/19
…Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje; Stosownie do art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2018 r., poz. 1302), dalej "p.p.s.a.", skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 listopada 2019 r., V SA/Wa 1704/19
…Zgodnie z art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), dalej: "ppsa", skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, za pośrednictwem…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 20 listopada 2019 r., V SA/Wa 1705/19
…Zgodnie z art. 53 § 1 i art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2018 r., poz. 1302 ze zm.), dalej: "ppsa", skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie, za pośrednictwem…
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 19 listopada 2019 r., II SA/Ke 733/19
…co następuje: Zgodnie z dyspozycją art. 53 § 1 w z zw. z art. 54 § 1 p.p.s.a., skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie – za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Kielcach z 14 listopada 2019 r., I SA/Ke 310/19
…prowadzenie postępowania jest przedmiotem skargi (art. 54 § 1 pkt 4a p.p.s.a.). Skargę wnosi się w dwóch egzemplarzach (art. 47 § 1 w/w ustawy), na adres: [...], w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie albo aktu, o którym mowa w art. 3 § 2 pkt 4a p.p.s.a. (art. 53 § 1 w/w…
CBOSA - Postanowienie WSA w Olsztynie z 13 listopada 2019 r., II SA/Ol 839/19
…Po myśli zaś art. 54 § 1 ustawy p.p.s.a. skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania jest przedmiotem skargi. Z przekazanych akt tej sprawy wynika, że postanowienie WINB z [...] zostało doręczona stronie skarżącej w dniu 21…
CBOSA