Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 58 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

163 663 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Wyrok WSA w Gdańsku z 22 października 2026 r., III SA/Gd 273/26

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Bartłomiej Adamczak Sędziowie: Sędzia WSA Jolanta Sudoł (sprawozdawca) Asesor sądowy WSA Jarosław Witych po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 22 października 2026 r. sprawy ze skargi…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Gliwicach z 22 października 2026 r., II SAB/Gl 415/26

    …Wobec powyższego Sąd, działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 6 i § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA w Gliwicach z 22 października 2026 r., II SA/Gl 844/26

    …Zgodnie art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2026 r., poz. 143) w skrócie – "p.p.s.a." sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Gliwicach z 22 października 2026 r., II SAB/Gl 414/26

    …Wobec powyższego Sąd, działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 6 i § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Gdańsku z 22 października 2026 r., III SAB/Gd 495/26

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia NSA Jacek Hyla Sędziowie: Sędzia WSA Alina Dominiak Sędzia WSA Paweł Mierzejewski (sprawozdawca) po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w trybie uproszczonym w dniu 22 października 2026 r. sprawy ze skargi A.M. na…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 22 października 2026 r., I SA/Rz 432/26

    …Skarga, której braków formalnych strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie, podlega odrzuceniu (art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.). W przedmiotowej sprawie skarżąca została wezwana do uzupełnienia braku formalnego skargi – poddania numeru PESEL. Wezwanie zawierało informację o siedmiodniowym terminie wykonania zarządzenia…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 22 października 2026 r., I SA/Wr 757/26

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Piotr Kieres po rozpoznaniu w dniu 22 października 2026 r. na posiedzeniu niejawnym w Wydziale I sprawy ze skargi P. S.A. na interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z dnia 21 lipca 2026…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 22 października 2026 r., IV SA/Wr 611/26

    …W związku z powyższym, skarga podlegała odrzuceniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ppsa. O zwrocie uiszczonego wpisu sądowego od skargi Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 ppsa, z którego wynika, że Sąd z urzędu zwraca stronie cały uiszczony wpis od pisma odrzuconego lub cofniętego do dnia rozpoczęcia rozprawy.

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 22 października 2026 r., II SO/Bd 31/26

    …Zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 143 – dalej jako "p.p.s.a."), Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 22 października 2026 r., IV SO/Wr 33/26

    …Zgodnie z przepisem art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych. Stosownie zaś do art. 47 § 1 p.p.s.a. do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom.

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Krakowie z 22 października 2026 r., III SAB/Kr 199/26

    …i jako taka podlega odrzuceniu na podstawie art. 58 § 1 pkt 6 p.p.s.a. Niezależnie jednak od powyższego nawet przyjęcie, że skarga została złożona z zachowaniem właściwego trybu jej wniesienia, podlegałaby ona odrzuceniu z uwagi na wniesienie jej po zakończeniu postępowania zainicjowanego wnioskiem z 6 czerwca 2021 r.…

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Łodzi z 22 października 2026 r., III SA/Łd 627/26

    Sentencja Dnia 22 października 2026 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział III w składzie następującym: Sędzia WSA Agnieszka Krawczyk po rozpoznaniu w dniu 22 października 2026 roku na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi K. S. na postanowienie Łódzkiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 22 października 2026 r., II SAB/Go 196/26

    …Na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, której braków formalnych nie uzupełniono w wyznaczonym terminie. Z kolei zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, jeżeli należny wpis nie został uiszczony w wyznaczonym terminie.

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 22 października 2026 r., IV SAB/Wr 957/26

    …Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 6 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, jeżeli z innych przyczyn wniesienie skargi jest niedopuszczalne. Z akt sprawy wynika, że przesyłkę zawierającą wezwanie do złożenia kopii ponaglenia wraz z dowodem jego wniesienia doręczono na podany w skardze adres w dniu 25 września 2026 r. (piątek), zatem…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Krakowie z 22 października 2026 r., III SAB/Kr 242/26

    …W konsekwencji powyższego, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie na podstawie art. 58 § 1 pkt 6 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Poznaniu z 22 października 2026 r., I SA/Po 1490/26

    …Zgodnie bowiem z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, której braków formalnych nie uzupełniono w terminie. W zakreślonym przez Sąd terminie skarżąca nie usunęła zarówno braku fiskalnego poprzez uiszczenie wpisu sądowego od skargi, jak i braku formalnego skargi poprzez podanie numeru PESEL. Tym samym ziściły…

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Opolu z 22 października 2026 r., I SA/Op 580/26

    …przesłanek do jej odrzucenia, wymienionych enumeratywnie w art. 58 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2026 r. poz. 143 ze zm.) [dalej: p.p.s.a.], do których należy (pkt 2) wniesienie skargi po upływie terminu do jej wniesienia.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 22 października 2026 r., IV SAB/Wr 776/26

    …brak podlega uzupełnieniu w trybie art. 49 § 1 w związku z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., bez względu na to, czy numer ten znajduje się w aktach administracyjnych, którymi dysponuje sąd (por. uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 3 lipca 2023 r., sygn. akt II GPS 3/22; dostępna w Centralnej Bazie Orzeczeń…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Warszawie z 22 października 2026 r., V SA/Wa 2845/26

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Arkadiusz Tomczak po rozpoznaniu w dniu 22 października 2026 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi [...] na postanowienie Rzecznika Praw Pacjenta z dnia 3 lipca 2026 r. nr RzPP-DSK-WPK.485.1297.2026.CGO w…

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Łodzi z 22 października 2026 r., III SA/Łd 628/26

    …Stosownie do art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Wezwania do usunięcia braków skargi zostały doręczone skarżącemu 9 września 2026 r., a więc termin do uzupełnienia braków mijał 16 września 2026 r. Skarżący w zakreślonym terminie nie uiścił…

    CBOSA