Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 58 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

164 364 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 lutego 2025 r., II SAB/Rz 226/24

    …przepisami art. 3 § 2 i § 2a oraz 3 p.p.s.a. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego, skarga podlega odrzuceniu. Jej rozpoznanie rodziłoby bowiem nieważność postępowania (art. 183 § 2 pkt 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 lutego 2025 r., II SAB/Rz 225/24

    …przepisami art. 3 § 2 i § 2a oraz 3 p.p.s.a. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego, skarga podlega odrzuceniu. Jej rozpoznanie rodziłoby bowiem nieważność postępowania (art. 183 § 2 pkt 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 17 lutego 2025 r., II SAB/Wr 1347/24

    …Ten przepis należy odczytywać w kontekście regulacji art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., który stanowi, że sąd zobligowany jest odrzucić skargę w sytuacji, gdy jej braki formalne nie zostały uzupełnione w wyznaczonym terminie. Zauważyć w tym miejscu trzeba, że zgodnie z art. 73 § 1 p.p.s.a., w razie niemożności doręczenia…

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Gliwicach z 17 lutego 2025 r., II SAB/Gl 1/25

    …Stosownie bowiem do brzmienia art. 58 § 1 pkt 6 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, jeżeli z innych przyczyn wniesienie skargi jest niedopuszczalne. Skarga jako niedopuszczalna podlegała zatem odrzuceniu. Wobec powyższego na podstawie art. 58 § 1 pkt 6 w zw. z art. 53 § 2b p.p.s.a orzeczono jak w sentencji.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Warszawie z 17 lutego 2025 r., V SA/Wa 2157/24

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Beata Blankiewicz-Wóltańska po rozpoznaniu w dniu 17 lutego 2025 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi [...] na pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa postanawia: odrzucić skargę

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 17 lutego 2025 r., II SAB/Wr 1315/24

    …Ten przepis należy odczytywać w kontekście regulacji art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., który stanowi, że sąd zobligowany jest odrzucić skargę w sytuacji, gdy jej braki formalne nie zostały uzupełnione w wyznaczonym terminie. Zauważyć w tym miejscu trzeba, że zgodnie z art. 73 § 1 p.p.s.a., w razie niemożności doręczenia…

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA w Krakowie z 17 lutego 2025 r., III SA/Kr 2096/24

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Renata Czeluśniak po rozpoznaniu na posiedzeniu niejawnym w dniu 17 lutego 2025 r. sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie z dnia 16 września 2024 r. Nr…

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Gorzowie Wlkp. z 17 lutego 2025 r., II SA/Go 654/24

    …Wobec tego uznać należało, że przedmiotowa skarga jako niedopuszczalna podlega odrzuceniu na mocy art. 58 § 1 pkt 6 p.p.s.a., o czym orzeczono jak w pkt 1 sentencji postanowienia. Orzeczenie co do zwrotu wpisu od skargi uzasadnia art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a., zgodnie z którym zwrot całości uiszczonego wpisu przysługuje…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 lutego 2025 r., II SAB/Rz 224/24

    …przepisami art. 3 § 2 i § 2a oraz 3 p.p.s.a. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego, skarga podlega odrzuceniu. Jej rozpoznanie rodziłoby bowiem nieważność postępowania (art. 183 § 2 pkt 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Gliwicach z 17 lutego 2025 r., I SA/Gl 1399/24

    …Stosownie zaś do art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Mając na uwadze powyższe, a także fakt, że termin do wniesienia skargi nie został skarżącej Spółce przywrócony, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, działając na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a.,…

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 lutego 2025 r., II SAB/Rz 223/24

    …przepisami art. 3 § 2 i § 2a oraz 3 p.p.s.a. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego, skarga podlega odrzuceniu. Jej rozpoznanie rodziłoby bowiem nieważność postępowania (art. 183 § 2 pkt 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 lutego 2025 r., I SA/Rz 610/24

    …Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., skarga wniesiona po upływie terminu do jej wniesienia podlega odrzuceniu. W niniejszej sprawie, trzydziestodniowy termin na wniesienie skargi upłynął 6 listopada 2024 r. Natomiast skarga została wniesiona 27 listopada 2024 r. (data stempla pocztowego), a więc po upływie ustawowego…

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 lutego 2025 r., II SAB/Rz 230/24

    …przepisami art. 3 § 2 i § 2a oraz 3 p.p.s.a. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego, skarga podlega odrzuceniu. Jej rozpoznanie rodziłoby bowiem nieważność postępowania (art. 183 § 2 pkt 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  14. Postanowienie WSA w Szczecinie z 17 lutego 2025 r., I SA/Sz 24/25

    …Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a., sąd odrzuca na posiedzeniu niejawnym skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. W rozpoznawanej sprawie wezwano pełnomocnika skarżącego do uzupełnienia braków formalnych skargi poprzez podanie numeru PESEL skarżącego oraz złożenie…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 lutego 2025 r., II SAB/Rz 222/24

    …przepisami art. 3 § 2 i § 2a oraz 3 p.p.s.a. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego, skarga podlega odrzuceniu. Jej rozpoznanie rodziłoby bowiem nieważność postępowania (art. 183 § 2 pkt 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 lutego 2025 r., II SAB/Rz 228/24

    …przepisami art. 3 § 2 i § 2a oraz 3 p.p.s.a. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego, skarga podlega odrzuceniu. Jej rozpoznanie rodziłoby bowiem nieważność postępowania (art. 183 § 2 pkt 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Kielcach z 17 lutego 2025 r., I SA/Ke 8/25

    …Natomiast zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, gdy w wyznaczonym terminie nie uzupełniono jej braków. Z tych względów Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach, na podstawie art. 220 § 3 oraz art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 17 lutego 2025 r., II SAB/Rz 220/24

    …przepisami art. 3 § 2 i § 2a oraz 3 p.p.s.a. Stosownie do art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego, skarga podlega odrzuceniu. Jej rozpoznanie rodziłoby bowiem nieważność postępowania (art. 183 § 2 pkt 1 p.p.s.a.).

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA w Gliwicach z 17 lutego 2025 r., II SAB/Gl 245/24

    …Stosownie bowiem do brzmienia art. 58 § 1 pkt 6 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, jeżeli z innych przyczyn wniesienie skargi jest niedopuszczalne. Skarga jako niedopuszczalna podlegała zatem odrzuceniu. Wobec powyższego na podstawie art. 58 § 1 pkt 6 w zw. z art. 53 § 2b p.p.s.a orzeczono jak w sentencji.

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Gliwicach z 17 lutego 2025 r., I SA/Gl 1513/24

    …w art. 3 § 2 pkt 4a p.p.s.a. Stosownie natomiast do treści art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Trzydziestodniowy termin liczony od dnia doręczenia skarżącemu zaskarżonej decyzji tj. od dnia 7 października 2024 r., upłynął z dniem 6 listopada 2024 r. Skarga…

    CBOSA