Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro

Orzeczenia i interpretacje

Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.

Wyszukiwanie zaawansowane
Przepis: art. 58 § 1 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi

164 383 dokumenty

NajtrafniejszeNajnowsze
  1. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 stycznia 2025 r., II SA/Wa 1352/24

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Asesor WSA Arkadiusz Koziarski po rozpoznaniu w dniu 28 stycznia 2025 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. K. dotyczącej Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w przedmiocie dostępu do informacji…

    CBOSA
  2. Postanowienie WSA w Warszawie z 28 stycznia 2025 r., VI SAB/Wa 96/24

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś - Rosińska po rozpoznaniu w dniu 28 stycznia 2025 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi [...] z siedzibą w Z. na bezczynność Krajowej Rady Komorniczej w W. w przedmiocie rozpoznania wniosku…

    CBOSA
  3. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SAB/Wr 1419/24

    …Zgodnie natomiast z art. 58 § 1 pkt 6 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, jeżeli z innych przyczyn wniesienie skargi jest niedopuszczalne. Stosownie zaś do treści art. 285 § 1 p.p.s.a., niedopuszczalne jest dalsze wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym orzeczeniem wydanym na skutek skargi o wznowienie postępowania.

    CBOSA
  4. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 stycznia 2025 r., I SAB/Rz 1/25

    …W związku z tym skarga podlega odrzuceniu, na podstawie art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., zgodnie z którym sąd odrzuca skargę jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego. Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., Sąd orzekł jak w sentencji.

    CBOSA
  5. Postanowienie WSA w Warszawie z 27 stycznia 2025 r., III SA/Wa 2464/24

    Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodnicząca: Sędzia WSA Marta Waksmundzka-Karasińska po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2025 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi G. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z [...] września 2024 r., nr…

    CBOSA
  6. Postanowienie WSA w Krakowie z 27 stycznia 2025 r., III SA/Kr 2062/24

    …Zgodnie natomiast z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Wobec braku jednego odpisu skargi skarżący został wezwany o uzupełnienie braków formalnych skargi w tym zakresie.

    CBOSA
  7. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SAB/Wr 1242/24

    …W myśl natomiast art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., skarga, której braków formalnych nie uzupełniono w terminie, podlega odrzuceniu. Wskazać również należy, że stosownie do art. 230 § 1 p.p.s.a. od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały.

    CBOSA
  8. Postanowienie WSA w Szczecinie z 27 stycznia 2025 r., II SA/Sz 617/24

    …rodzi zatem po stronie sądu obowiązek odrzucenia skargi (art. 58 ust. 1 pkt 3 p.p.s.a.). W rozpoznawanej sprawie zarządzenie w przedmiocie uzupełnienia braków formalnych skargi doręczono pełnomocnikowi skarżącej 30 sierpnia 2024 r. (dowód doręczenia k. 34), a zatem siedmiodniowy termin przewidziany do nadesłania…

    CBOSA
  9. Postanowienie WSA w Gdańsku z 27 stycznia 2025 r., I SA/Gd 1041/24

    …Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935, dalej "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

    CBOSA
  10. Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 27 stycznia 2025 r., II SA/Bd 995/24

    …Zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2024 r. poz. 935), dalej "p.p.s.a." Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

    CBOSA
  11. Postanowienie WSA w Gdańsku z 27 stycznia 2025 r., I SA/Gd 1042/24

    …Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935, dalej "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

    CBOSA
  12. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SAB/Wr 1176/24

    …Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, dalej w skrócie jako p.p.s.a. (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 935) sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.

    CBOSA
  13. Postanowienie WSA w Warszawie z 27 stycznia 2025 r., III SA/Wa 2498/24

    Sentencja Dnia 27 stycznia 2025 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: , Przewodniczący Sędzia WSA Alojzy Skrodzki, po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2025 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...]…

    CBOSA
  14. Postanowienie NSA z 27 stycznia 2025 r., III FZ 535/24

    …Jako podstawę orzeczenia wskazano art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 i art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r. poz. 935 ze zm., dalej "p.p.s.a."). 2. W uzasadnieniu zaskarżonego postanowienia wskazano, że pismem z 1 sierpnia 2024 r. skarżący został…

    CBOSA
  15. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., I SA/Wr 767/24

    …formalnego skargi, skargę należało odrzucić, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., o czym orzeczono jak w pkt I sentencji. O zwrocie uiszczonego wpisu, Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a. w pkt II sentencji.

    CBOSA
  16. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., IV SAB/Wr 1037/24

    …Zgodnie z przepisem art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935 ze zm. dalej: p.p.s.a.), sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.

    CBOSA
  17. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 stycznia 2025 r., II SA/Rz 152/25

    …Zgodnie bowiem z art. 58 § 1 pkt 1 i 6 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 935 z późn. zm.) – dalej: "P.p.s.a.", jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego albo skarga jest niedopuszczalna z innych przyczyn, wówczas…

    CBOSA
  18. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SA/Wr 890/24

    …Zgodnie z przepisem art. 58 § 1 pkt 5a ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r., poz. 935 ze zm., powoływana dalej jako: "p.p.s.a."), sąd odrzuca skargę, jeżeli interes prawny lub uprawnienie wnoszącego skargę na uchwałę lub akt, o którym mowa w art. 3 § 2…

    CBOSA
  19. Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SAB/Wr 5/25

    …Zgodnie natomiast z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Stosownie do treści art. 277 p.p.s.a., skargę o wznowienie postępowania wnosi się w terminie trzymiesięcznym. Termin ten liczy się od dnia, w którym strona dowiedziała się o podstawie wznowienia.

    CBOSA
  20. Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 stycznia 2025 r., II SA/Rz 160/25

    …Stosownie zaś do art. 58 § 1 pkt 2 Ppsa, skarga wniesiona po upływie terminu podlega odrzuceniu. W rozpoznawanej sprawie zaskarżone rozstrzygniecie zostało doręczone Skarżącej 4 grudnia 2024 r., a zatem ustawowo określony trzydziestodniowy termin przewidziany na wniesienie skargi upłynął 3 stycznia 2025 r. Skarżąca…

    CBOSA