Orzeczenia i interpretacje
Sądy powszechne, SN i TK od 1986, NSA i WSA od 1981, KIO od 2019, interpretacje KIS od 1998.
Wyszukiwanie zaawansowane
Operatory w polu wyszukiwania
Bez operatorów szukamy po znaczeniu słów, z odmianą; sygnaturę rozpoznajemy sami. Z operatorem wymagamy wszystkich pozostałych słów.
"urlop na żądanie"- dokładna fraza
"odmowa urlopu"~3- słowa najwyżej 3 wyrazy od siebie
odmowa OR przesunięcie- którekolwiek ze słów (także
LUB) -macierzyński- bez tego słowa (także
NIE macierzyński) podat*- słowa o tym początku: podatek, podatnik, podatkowy
VIII Pa 42/19- sygnatura, cała albo jej część
Operatory słowne tylko wielkimi literami: „nie” i „lub” pisane małymi to zwykłe słowa pytania.
- Postanowienie WSA w Warszawie z 28 stycznia 2025 r., II SA/Wa 1352/24
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Asesor WSA Arkadiusz Koziarski po rozpoznaniu w dniu 28 stycznia 2025 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi A. K. dotyczącej Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w przedmiocie dostępu do informacji…
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 28 stycznia 2025 r., VI SAB/Wa 96/24
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś - Rosińska po rozpoznaniu w dniu 28 stycznia 2025 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi [...] z siedzibą w Z. na bezczynność Krajowej Rady Komorniczej w W. w przedmiocie rozpoznania wniosku…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SAB/Wr 1419/24
…Zgodnie natomiast z art. 58 § 1 pkt 6 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę, jeżeli z innych przyczyn wniesienie skargi jest niedopuszczalne. Stosownie zaś do treści art. 285 § 1 p.p.s.a., niedopuszczalne jest dalsze wznowienie postępowania zakończonego prawomocnym orzeczeniem wydanym na skutek skargi o wznowienie postępowania.
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 stycznia 2025 r., I SAB/Rz 1/25
…W związku z tym skarga podlega odrzuceniu, na podstawie art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., zgodnie z którym sąd odrzuca skargę jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego. Mając na uwadze powyższe, na podstawie art. 58 § 1 pkt 1 p.p.s.a., Sąd orzekł jak w sentencji.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 27 stycznia 2025 r., III SA/Wa 2464/24
Sentencja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: Przewodnicząca: Sędzia WSA Marta Waksmundzka-Karasińska po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2025 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi G. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z [...] września 2024 r., nr…
CBOSA - Postanowienie WSA w Krakowie z 27 stycznia 2025 r., III SA/Kr 2062/24
…Zgodnie natomiast z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Wobec braku jednego odpisu skargi skarżący został wezwany o uzupełnienie braków formalnych skargi w tym zakresie.
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SAB/Wr 1242/24
…W myśl natomiast art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., skarga, której braków formalnych nie uzupełniono w terminie, podlega odrzuceniu. Wskazać również należy, że stosownie do art. 230 § 1 p.p.s.a. od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały.
CBOSA - Postanowienie WSA w Szczecinie z 27 stycznia 2025 r., II SA/Sz 617/24
…rodzi zatem po stronie sądu obowiązek odrzucenia skargi (art. 58 ust. 1 pkt 3 p.p.s.a.). W rozpoznawanej sprawie zarządzenie w przedmiocie uzupełnienia braków formalnych skargi doręczono pełnomocnikowi skarżącej 30 sierpnia 2024 r. (dowód doręczenia k. 34), a zatem siedmiodniowy termin przewidziany do nadesłania…
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 27 stycznia 2025 r., I SA/Gd 1041/24
…Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935, dalej "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Bydgoszczy z 27 stycznia 2025 r., II SA/Bd 995/24
…Zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2024 r. poz. 935), dalej "p.p.s.a." Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Gdańsku z 27 stycznia 2025 r., I SA/Gd 1042/24
…Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje: Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935, dalej "p.p.s.a.") Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SAB/Wr 1176/24
…Administracyjny zważył, co następuje: Zgodnie z treścią art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, dalej w skrócie jako p.p.s.a. (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 935) sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
CBOSA - Postanowienie WSA w Warszawie z 27 stycznia 2025 r., III SA/Wa 2498/24
Sentencja Dnia 27 stycznia 2025 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie: , Przewodniczący Sędzia WSA Alojzy Skrodzki, po rozpoznaniu w dniu 27 stycznia 2025 r. na posiedzeniu niejawnym sprawy ze skargi W. sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w W. z dnia [...]…
CBOSA - Postanowienie NSA z 27 stycznia 2025 r., III FZ 535/24
…Jako podstawę orzeczenia wskazano art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 i art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r. poz. 935 ze zm., dalej "p.p.s.a."). 2. W uzasadnieniu zaskarżonego postanowienia wskazano, że pismem z 1 sierpnia 2024 r. skarżący został…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., I SA/Wr 767/24
…formalnego skargi, skargę należało odrzucić, na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., o czym orzeczono jak w pkt I sentencji. O zwrocie uiszczonego wpisu, Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a. w pkt II sentencji.
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., IV SAB/Wr 1037/24
…Zgodnie z przepisem art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 935 ze zm. dalej: p.p.s.a.), sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie jej braków formalnych.
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 stycznia 2025 r., II SA/Rz 152/25
…Zgodnie bowiem z art. 58 § 1 pkt 1 i 6 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 935 z późn. zm.) – dalej: "P.p.s.a.", jeżeli sprawa nie należy do właściwości sądu administracyjnego albo skarga jest niedopuszczalna z innych przyczyn, wówczas…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SA/Wr 890/24
…Zgodnie z przepisem art. 58 § 1 pkt 5a ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2024 r., poz. 935 ze zm., powoływana dalej jako: "p.p.s.a."), sąd odrzuca skargę, jeżeli interes prawny lub uprawnienie wnoszącego skargę na uchwałę lub akt, o którym mowa w art. 3 § 2…
CBOSA - Postanowienie WSA we Wrocławiu z 27 stycznia 2025 r., II SAB/Wr 5/25
…Zgodnie natomiast z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Stosownie do treści art. 277 p.p.s.a., skargę o wznowienie postępowania wnosi się w terminie trzymiesięcznym. Termin ten liczy się od dnia, w którym strona dowiedziała się o podstawie wznowienia.
CBOSA - Postanowienie WSA w Rzeszowie z 27 stycznia 2025 r., II SA/Rz 160/25
…Stosownie zaś do art. 58 § 1 pkt 2 Ppsa, skarga wniesiona po upływie terminu podlega odrzuceniu. W rozpoznawanej sprawie zaskarżone rozstrzygniecie zostało doręczone Skarżącej 4 grudnia 2024 r., a zatem ustawowo określony trzydziestodniowy termin przewidziany na wniesienie skargi upłynął 3 stycznia 2025 r. Skarżąca…
CBOSA