Uzasadnienie
Izba po dokonaniu na posiedzeniu czynności formalnoprawnych i sprawdzających, stwierdziła, że odwołanie podlega odrzuceniu w oparciu o art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy pzp.
Zgodnie z dyspozycją art. 182 ust. 1 pkt 2 ustawy odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 zdanie drugie albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób - w przypadku gdy wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na postawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp. Przywołany przepis ma zastosowanie z uwagi na niesporną wartość przedmiotu zamówienia, która jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na postawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp.
W treści odwołania odwołujący potwierdził, że w dniu 11 stycznia 2017 roku otrzymał od zamawiającego zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w zakresie zadania czwartego, która to czynność, datowana 11 stycznia 2017 r., jest podstawą wniesienia odwołania.
Jak wynika z informacji zawartej w dokumentacji przekazanej do Izby przez zamawiającego, zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty zostało przekazane wykonawcom, w tym odwołującemu dnia 11 stycznia 2017 r. przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj. w sposób przewidziany w art. 180 ust. 5 zdanie drugie.
W konsekwencji od tej daty rozpoczął bieg pięciodniowy termin na wniesienie odwołania i upłynął dnia 16 stycznia 2017 r.
Powyższe ustalenia prowadzą do jednoznacznego wniosku, że rozpatrywane odwołanie, które wpłynęło do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej dnia 18 stycznia 2017 r. należy uznać za wniesione z uchybieniem ustawowego terminu, czego skutkiem jest konieczność odrzucenia odwołania zgodnie z art. 189 ust. 2 pkt 3 ustawy Pzp.
Wobec powyższego, orzeczono jak w sentencji.
O kosztach postępowania orzeczono stosownie do wyniku na podstawie art. 192 ust. 9 i ust. 10 ustawy Pzp oraz w oparciu o przepisy § 3 pkt 1 i § 5 ust. 4 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2010 r. w sprawie wysokości i sposobu pobierania wpisu od odwołania oraz rodzajów kosztów w postępowaniu odwoławczym i sposobu ich rozliczania (Dz. U. Nr 41, poz. 238).