Uzasadnienie
Dnia 2 kwietnia 2004 r. wpłynęła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy - nadana listem poleconym w dniu 31 marca 2004 r. - skarga kasacyjna Spółki "K." od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego - Ośrodka Zamiejscowego w Bydgoszczy z dnia 7 sierpnia 2003 r. - SA/Bd 1761/03, wydanego w przedmiocie wymiaru podatku od towarów i usług za okres od marca do grudnia 2000 r. Skargę sporządził ustanowiony w sprawie pełnomocnik - radca prawny.
Pismem z dnia 2 kwietnia 2004 r. WSA w Bydgoszczy przekazał tą skargę wraz z aktami sądowymi do Naczelnego Sadu Administracyjnego, który pismem z dnia 23 lipca 2004 r. wezwał pełnomocnika Spółki do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej w wysokości 955 zł.
Pełnomocnik otrzymał wezwanie do wpisu w dniu 9 sierpnia 2004 r., zaś uiszczenia wpisu dokonał w dniu 18 sierpnia 2004 r.
Naczelny Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Stosownie do art. 101 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o ustroju sądów administracyjnych i ustawę - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. nr 153 poz. 1271 ze zm./ w sprawach zakończonych prawomocnym orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego przed dniem 1 stycznia 2004 r., w których nie upłynął termin do wniesienia rewizji nadzwyczajnej do Sądu Najwyższego, strona mogła, w terminie do dnia 31 marca 2004 r., wnieść skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego na podstawie przepisów ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. nr 153, poz. 1270/.
Skargę kasacyjną w niniejszej sprawie nadano listem poleconym w dniu 31 marca 2004 r., a więc zachowano termin do jej wniesienia.
Zgodnie z art. 220 powołanej ustawy Sąd nie podejmie żadnych czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W przypadku wniesienia pisma bez uiszczenia należnej opłaty Sąd wzywa wnoszącego, by w terminie siedmiu dni, od dnia doręczenia wezwania, uiścił należną opłatę pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, a w przypadku skargi kasacyjnej pod rygorem jej odrzucenia.
W przedmiotowej sprawie wezwanie zostało odebrane 9 sierpnia 2004 r., a zatem siedmiodniowy termin upłynął w dniu 16 sierpnia 2004 r. W takim razie, pełnomocnik Spółki dokonując przelewu powyższej kwoty dopiero w dniu 18 sierpnia 2004 r. nie dotrzymał terminu wyznaczonego przez Sąd. Skarga kasacyjna podlega więc odrzuceniu, a opóźniony wpis sądowy zwrotowi.
Mając powyższe na uwadze, stosownie do art. 220 par. 3 w zw. z art. 232 par. 1 pkt 1 powołanej ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, należało orzec jak w sentencji postanowienia.