Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 23 grudnia 2003 r., I SA/Ka 2848/02, Naczelny Sąd Administracyjny Ośrodek Zamiejscowy w Katowicach oddalił skargę CTL "M." Sp. z o.o. w S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia 16 października 2002 r. w przedmiocie określenia wysokości zobowiązania podatkowego w podatku od nieruchomości.
W dniu 31 marca 2004 r. Strona wniosła, działając w trybie art. 101 ustawy Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o ustroju sądów administracyjnych i ustawę - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. nr 153 poz. 1271 ze zm./ skargę kasacyjną od powyższego wyroku. Na podstawie zarządzenia Prezesa Izby Finansowej wezwano pełnomocnika Spółki do uiszczenia wpisu w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi. Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru /karta 18 akt/ wezwanie odebrano w dniu 3 sierpnia 2004 r.
Naczelny Sąd Administracyjny zważył co następuje
Zgodnie z art. 220 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. nr 153 poz. 1270/ Sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona opłaty. W przypadku wniesienia pisma bez uiszczenia od niego opłaty, Sąd wzywa wnoszącego, aby pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, a w przypadku skargi, skargi kasacyjnej, zażalenia, skargi o wznowienie postępowania pod rygorem odrzucenia, uiścił opłatę w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. W przedmiotowej sprawie, pełnomocnik Spółki odebrał wezwanie o uiszczenie wpisu w dniu 3 sierpnia 2004 r., a zatem siedmiodniowy termin upłynął w dniu 10 sierpnia 2004 r. Do dnia wydania niniejszego postanowienia opłaty tej nie uiszczono.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 220 par. 3 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Naczelny Sąd Administracyjny postanowił jak w sentencji.