Uzasadnienie
Wyrokiem z dnia 12 grudnia 2003 r. I SA/Ka 2809-2816/02 Naczelny Sąd Administracyjny Ośrodek Zamiejscowy w Katowicach oddalił skargę Romana R. na postanowienie Izby Skarbowej w K. Ośrodek Zamiejscowy w C. z dnia 9 października 2002 r. w przedmiocie przywrócenia terminu do wniesienia środka odwoławczego w sprawie podatku akcyzowego.
W dniu 7 kwietnia 2004 r. Strona wniosła skargę kasacyjną od powyższego wyroku żądając jego uchylenia i zarzucając mu naruszenie art. 162 ustawy z dnia 29 sierpnia Ordynacja podatkowa //Dz.U. nr 137 poz. 926 ze zm./.
Rozpoznając skargę kasacyjną Naczelny Sąd Administracyjny zważył co następuje
Naczelny Sąd Administracyjny, wydając zaskarżone orzeczenie, działał na podstawie ustawy z dnia 11 maja 1995 r. o Naczelnym Sądzie Administracyjnym /Dz.U. nr 74 poz. 368/. Powołana ustawa straciła moc prawną z dniem 1 stycznia 2004 r. /art. 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o ustroju sądów administracyjnych i ustawę - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. nr 153 poz. 1271 ze zm./. Zgodnie z art. 101 Przepisów wprowadzających w sprawach zakończonych prawomocnym orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego przed dniem 1 stycznia 2004 r., w których nie upłynął termin do wniesienia rewizji nadzwyczajnej do Sądu Najwyższego, strona mogła, w terminie do dnia 31 marca 2004 r., wnieść skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego na podstawie przepisów Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. W przedmiotowej sprawie zaskarżony wyrok wydany został w dniu 12 grudnia 2003 r., a więc termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 31 marca 2004 r. Strona, wnosząc skargę w dniu 7 kwietniu 2004 r., uchybiła terminowi do jej złożenia.
Mając powyższe na uwadze, na podstawie art. 178 w zw. z 180 Prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi należało postanowić jak w sentencji.