Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Naczelnego Sądu Administracyjnegoz 7 lutego 2005 r., sygn. akt FSK 668/04

Metryka

Sąd
Naczelny Sąd Administracyjny
Skład
Sędzia NSA Grzegorz Borkowski
Rozpoznanie
w dniu 7 lutego 2005 r. na posiedzeniu niejawnym w Wydziale II Izby Finansowej skargi kasacyjnej Jolanty S.-C. i Edwarda C.
Od orzeczenia
od wyroku Naczelnego Sądu administracyjnego Ośrodka Zamiejscowego w Szczecinie z dnia 15 lipca 2003 r. sygn. akt SA/Sz 2394/01
Sprawa
w sprawie ze skargi Jolanty S.-C. i Edwarda C. na decyzję Izby Skarbowej w S. Ośrodek Zamiejscowy w K. z dnia 10 września 2001 r. (...) w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty podatku dochodowego od osób fizycznych za 1999 r. p o s t a n a w i a: odrzucić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Dnia 24 marca 2004 r. do Naczelnego Sądu Administracyjnego wpłynęła skarga kasacyjna Jolanty S.-C. i Edwarda C. od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego Ośrodka Zamiejscowego w Szczecinie z dnia 15 lipca 2003 r., SA/Sz 2394/01, w sprawie z ich skargi na decyzję Izby Skarbowej w S. Ośrodka Zamiejscowego w K. z dnia 10 września 2001 r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za 1999 r.

Na podstawie zarządzenia Prezesa Izby Finansowej skarżący zostali wezwani do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej poprzez określenie wartości przedmiotu zaskarżenia w terminie siedmiu, pod rygorem jej odrzucenia. Wezwanie zostało doręczone stronie dnia 25 czerwca 2004 r. i do chwili wydania niniejszego postanowienia nie zostały uzupełnione wskazane braki formalne przedmiotowej skargi kasacyjnej.

Naczelny Sąd Administracyjny zważył co następuje

Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz.U. nr 153 poz. 1270 ze zm./ Sąd odrzuca na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.

W przedmiotowej sprawie wezwanie do usunięcia braków formalnych skargi kasacyjnej zostało odebrane 25 czerwca 2004 r., a zatem siedmiodniowy termin upływał 2 lipca 2004 r. Strona nie dotrzymała terminu wyznaczonego przez Sąd, a zatem na podstawie art. 178 w zw. z art. 193 cytowanej ustawy Naczelny Sąd Administracyjny orzekł jak w sentencji.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.