Uzasadnienie
Zarządzeniem wykonanym dnia 9 maja 2016 r. (k. 74), doręczonym w dniu 16 maja 2016 r. (k. 75), powód został wezwany do uiszczenia opłaty od apelacji w kwocie 44,00 zł terminie 7 dni pod rygorem jej odrzucenia. Termin ten upłynął w dniu 23 maja 2016 r. Opłata została uiszczona dopiero 24 maja 2016 r. – data obciążenia rachunku powoda (k. 76).
Zatem opłata od apelacji została uiszczona po terminie i Sąd Rejonowy powinien odrzucić apelację. Zgodnie z art. 373 zd. 1 k.p.c., sąd drugiej instancji odrzuca na posiedzeniu niejawnym apelację, jeżeli podlegała ona odrzuceniu przez sąd pierwszej instancji.
Mając na uwadze powyższe, Sąd Okręgowy odrzucił apelację na podstawie art. 370 k.p.c. w zw. z art. 373 zd. 1 k.p.c. k.p.c.
Jerzy P. Naworski Małgorzata Bartczak - Sobierajska Zbigniew Krepski (...)
Z.
- 1. (...),
- 2. (...):
- 3. (...)
T. 09.0. (...).