Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 7 sierpnia 2020r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku odrzucił skargę wniesioną w tej sprawie przez skarżącą A Sp. z o.o.
Pismem z dnia 4 września 2020 r. skarżąca wniosła zażalenie na powyższe postanowienie.
Zarządzeniem z dnia 15 września 2020 r., doręczonym w dniu 6 października 2020r. (k. 47), wezwano skarżącą do usunięcia braku formalnego zażalenia przez nadesłanie podpisanego odpisu zażalenia - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Skarżąca nie usunęła braku formalnego zażalenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz.U. z 2019 r., poz. 2325), zwanej dalej p.p.s.a., zażalenie, oprócz dodatkowych warunków, powinno czynić zadość wymaganiom przepisanym dla pisma w postępowaniu sądowym. Takie wymagania przewidziane zostały w Rozdziale 1 Działu III ww. ustawy. Zgodnie z art. 47 § 1 p.p.s.a., do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom, a ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika. Skarżąca wnosząc zażalenie nie dopełniła wymogu załączenia jego odpisu.
Z art. 49 § 1 p.p.s.a. wynika, iż w wypadku, gdy pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej. W przypadku natomiast zażalenia, jeżeli strona w wyznaczonym terminie nie uzupełni jego braków, to zgodnie z art. 178 w zw. z art. 197 § 2 powołanej ustawy sąd wojewódzki odrzuci je na posiedzeniu niejawnym.
W niniejszej sprawie skarżąca została wezwana do uzupełnienia braku formalnego zażalenia poprzez nadesłanie jego podpisanego odpisu i pouczona o skutkach niezastosowania się do wezwania. Wyznaczony skarżącej siedmiodniowy termin do wykonania wezwania upłynął bezskutecznie w dniu 13 października 2020 r.
Mając powyższe na uwadze, Sąd na mocy art. 178 w związku z art. 197 § 2 P.p.s.a. orzekł, jak w sentencji.