Uzasadnienie
K.G. wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gdańsku na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia 4 października 2019 r., w przedmiocie orzeczenia odpowiedzialności za zaległości podatkowe spółki. Od skargi skarżący uiścił wpis sądowy w kwocie 400 zł.
Zarządzeniem z dnia 31 grudnia 2019 r., doręczonym w dniu 27 stycznia 2020 r., wezwano skarżącego do uzupełnienia wpisu sądowego od skargi w kwocie 100 zł, stosownie do § 2 ust. 3 pkt 12 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. nr 221, poz. 2193) - w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Termin do wykonania zarządzenia upłynął bezskutecznie w dniu 3 lutego 2020 r.
Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.), dalej "p.p.s.a.", skarga, od której pomimo wezwania, nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd.
Biorąc pod uwagę, że w niniejszej sprawie, pomimo stosownego wezwania, w wyznaczonym terminie strona nie uiściła brakującej części wpisu sądowego od skargi, Sąd na mocy art. 220 § 3 p.p.s.a., orzekł jak w pkt 1 sentencji.
O zwrocie uiszczonej części wpisu sądowego od skargi podlegającej odrzuceniu Sąd orzekł na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.