Uzasadnienie
Wyrokiem z 10 grudnia 2020 r. tut. Sąd oddalił skargę PPHU G s.c. T.W., M.B. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z [...] lutego 2020 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od stycznia do grudnia 2013 roku.
Skarżąca – reprezentowana przez doradcę podatkowego - wniosła skargę kasacyjną od ww. wyroku. Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału I z 5 lutego 2021 r. wezwano pełnomocnika strony skarżącej do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 504 złote – w terminie 7 dni od doręczenia zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu - pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.
Odpis zarządzenia doręczono pełnomocnikowi 14 lutego 2021 r. (UPD - k.178). Do dziś dnia nie uiszczono wpisu sądowego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2019 r., poz. 2325 ze zm.- zw. dalej jako "P.p.s.a."), od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Jednym z takich pism jest skarga kasacyjna. Nadto, zgodnie z art. 220 § 3 P.p.s.a. skarga kasacyjna, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. W rozpoznawanej sprawie wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego zostało skutecznie doręczone pełnomocnikowi strony skarżącej w dniu 14 lutego 2021 r., a zatem ostatnim dniem terminu do uiszczenia wpisu był dzień 22 lutego 2021 r. Z zapisów w rejestrze opłat sądowych wynika, że do dnia 2 marca 2021 r., nie uiszczono należnego wpisu sądowego od skargi kasacyjnej. Wobec powyższego, Sąd na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a., postanowił jak w sentencji.