Uzasadnienie
Skarga nie może być merytorycznie rozpatrzona, gdyż została złożona po upływie przewidzianego ustawą terminu.
Pismem z dnia 13 stycznia 2009r. została złożona skarga kasacyjna (data nadania - k.102) od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 13 listopada 2008r. (sygn. akt I SA/Po 1142/08) oddalającego skargę M. S. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...] nr [...].
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu zważył co następuje
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z dnia 30.08.2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od daty doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Natomiast stosownie do art. 178 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu. W badanej sprawie odpis wyroku wraz z uzasadnieniem został skutecznie doręczony zgodnie z art. 67 § 5 p.p.s.a. pełnomocnikowi skarżącego radcy prawnemu A. W. w dniu 4 grudnia 2008r. (k.86). Radca ten został ustanowiony pełnomocnikiem z urzędu.
Ostatnim dniem do wniesienia skargi kasacyjnej w niniejszej sprawie był 5 styczeń 2009r., natomiast skarga została wniesiona z uchybieniem ustawowego terminu bo w dniu 13 stycznia 2009r.
Z tych względów Sąd na podstawie art. 178 i art. 16 § 2 ustawy z dnia 30.08.2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. nr 153, poz. 1270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) orzekł jak w sentencji postanowienia./-/
J.Małecki