Uzasadnienie
Wyrokiem z 9 grudnia 2009r. Sąd oddalił skargę na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej utrzymującą w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego określającą spółce A zobowiązanie w podatku VAT za miesiące czerwiec – wrzesień, listopad i grudzień 2004r.
Spółka wniosła 19 stycznia 2010r. o uzupełnienie wyroku w zakresie orzeczenia o nadpłacie wpisu od skargi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Zgodnie z przepisem art. 157 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002r. (Dz. U. Nr 153, poz. 1270, z późn. zm.), strona może w ciągu czternastu dni od doręczenia wyroku z urzędu – a gdy wyroku nie doręcza się stronie od dnia ogłoszenia – zgłosić wniosek o uzupełnienie wyroku, jeżeli sąd nie orzekł o całości skargi albo nie zamieścił w wyroku dodatkowego orzeczenia, które według przepisów ustawy powinien był zamieścić z urzędu.
Ogłoszenie wyroku nastąpiło 9 grudnia 2009r. (k. 73). Termin do zgłoszenia wniosku o jego uzupełnienie upłynął więc 23 grudnia 2009r.
Z tych względów postanowiono, na podstawie powołanych przepisów, jak w sentencji.
/-/ Stanisław Małek