Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 31 lipca 2019 r., sygn. akt I SA/Rz 113/19

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
Sędzia WSA Małgorzata Niedobylska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 31 lipca 2019 r. na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjnej M. K.
Od orzeczenia
od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 4 kwietnia 2019 r. sygn. akt I SA/Rz 113/19
Sprawa
w sprawie ze skargi M.K. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] grudnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie określenia straty z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2012 r. - postanawia - odrzucić skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia [...] kwietnia 2019 r. sygn. akt I SA/Rz 113/19 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę M. K. (dalej: Skarżąca) na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej z dnia [...] grudnia 2018 r. nr [...] w przedmiocie określenia straty z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2012 r.

Skarżąca, reprezentowana przez pełnomocnika – radcę prawnego, wniosła skargę kasacyjną od ww. wyroku wraz z wnioskiem o przyznanie prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.

Postanowieniem z dnia 28 czerwca 2019 r. sygn. akt I SPP/Rz 144/19 referendarz sądowy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Rzeszowie odmówił Skarżącej przyznania prawa pomocy we wnioskowanym zakresie.

W związku z powyższym zarządzeniem z dnia 11 lipca 2019 r. wezwano Skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 182 zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.

Jak wynika z potwierdzenia odbioru pisma znajdującego się w aktach sprawy wezwanie zostało skutecznie doręczone pełnomocnikowi Skarżącej w dniu 12 lipca 2019 r. Wyznaczony termin upłynął zatem w dniu 19 lipca 2019 r.

Pomimo upływu zakreślonego terminu do wykonania zobowiązania, wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje

Skargę kasacyjną należało odrzucić.

Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm., dalej: P.p.s.a.) Sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W takim przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo do uiszczenia opłaty w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, a w przypadku skargi, skargi kasacyjnej, zażalenia oraz skargi o wznowienie postępowania - pod rygorem ich odrzucenia (art. 220 § 3 P.p.s.a.).

W przedmiotowej sprawie zarządzeniem z dnia 11 lipca 2019 r. wezwano Skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 182 zł, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia. Pomimo skutecznego doręczenia ww. wezwania wpis nie został uiszczony.

Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a., orzeczono jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 4 kwietnia 2019 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.