Uzasadnienie
Dyrektor Izby Skarbowej, postanowieniem z dnia (...) grudnia 2014 r. nr (...), utrzymał w mocy rozstrzygnięcie organu I instancji w przedmiocie zaliczenia nadwyżki podatku naliczonego nad należnym, w podatku od towarów i usług za kwiecień 2012 r., na poczet innych zaległości podatkowych skarżącej. Postanowienie to zostało doręczone spółce 19 grudnia 2014 r., wraz z pouczeniem o terminie i sposobie wniesienia skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie.
Skarżąca w dniu 28 stycznia 2015 r., wniosła, za pośrednictwem organu odwoławczego, skargę do Sądu na wyżej wymienione rozstrzygnięcie, domagając się jego uchylenia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., zwanej dalej: P.p.s.a./ skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie. Art. 54 § 1 P.p.s.a. stanowi natomiast, że skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie, bezczynność lub przewlekłe prowadzenie postępowania jest przedmiotem skargi.
W niniejszej sprawie postanowienie Dyrektora Izby Skarbowej zostało doręczone skarżącej 19 grudnia 2014 r. Trzydziestodniowy termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 19 stycznia 2015 r. Skarga została natomiast wniesiona 28 stycznia 2015 r., czyli po terminie. Dlatego też podlega ona odrzuceniu, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 P.p.s.a.
Mając na uwadze powyższe Sąd, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 P.p.s.a., odrzucił skargę jako wniesioną po terminie.