Uzasadnienie
Wyrokiem z 12 grudnia 2023 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie oddalił skargę skarżącej spółki na opisaną w sentencji decyzję. Na żądanie pełnomocnika skarżącej spółki sporządzone zostało uzasadnienie tego orzeczenia, a odpis wyroku z uzasadnieniem doręczono mu 5 stycznia 2024 r.
Złożona w ustawowym terminie przez pełnomocnika skarżącej spółki skarga kasacyjna (pismo z 2 lutego 2024 r. nadane 5 lutego 2024 r.) zawierała brak formalny. Wbrew dyspozycji art. 176 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 1634 z późn. zm.; dalej zwanej "p.p.s.a.") nie zawierała wniosku o jej rozpoznanie na rozprawie albo oświadczenia o zrzeczeniu się rozprawy.
Wobec tego Przewodniczący Wydziału I tut. Sądu w zarządzeniu z 7 lutego 2024 r. polecił wezwać pełnomocnika skarżącej spółki do uzupełnienia dostrzeżonego braku formalnego, wyznaczając mu w tym celu termin 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.
Wezwanie zostało doręczone pełnomocnikowi poprzez środki komunikacji elektronicznej (ePUAP), na wskazany przez niego adres elektroniczny. Korespondencja nie została jednak przez adresata odebrana. Ze złożonego w aktach sprawy urzędowego potwierdzenia odbioru wynika, że ostateczny termin jej odbioru upłynął 21 lutego 2024 r. (wezwanie wysłano 7 lutego 2024 r.), a skutek doręczenia, o którym mowa w art. 74a § 8 p.p.s.a., nastąpił 22 lutego 2024 r. Do 29 lutego 2024 r. wymieniony brak formalny skargi kasacyjnej nie został uzupełniony.
Wobec powyższego skarga kasacyjna spółki podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 w zw. z art. 176 § 2 i 177a p.p.s.a.
O zwrocie wpisu od skargi kasacyjnej Sad postanowił zgodnie z art. 232 § 1 pkt 1 w zw. z art. 230 § 2 p.p.s.a.