Uzasadnienie
Uzasadnienie.
H. G. (dalej: Skarżąca) złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie skargę na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia (...) maja 20010r. nr (...) w przedmiocie płatności z tytułu przedsięwzięć rolnośrodowiskowych na 2009r.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 21 września 2010r. Skarżąca została wezwana do wykonania zarządzenia z dnia 19 lipca 2010r. poprzez uiszczenie wpisu sądowego od skargi w kwocie 200zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu tego zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis powyższego zarządzenia został Skarżącej doręczony w dniu 24 września 2010r. (data stempla pocztowego na zwrotnym potwierdzeniu odbioru), a 7-dniowy termin do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie w dniu 1 października 2010r.
W piśmie z dnia 27 września 2010r. Skarżąca wniosła o rozpatrzenie jej wniosku z 16 sierpnia 2010r. o połączenie niniejszej sprawy ze sprawą I SA/Rz 240/10, z uwagi na ten sam przedmiot sporu tj. działkę nr 3471. Uznała w związku z powyższym, że nie ma potrzeby wyznaczania dla tej sprawy oddzielnego terminu rozprawy i "naciągania" jej na koszty.
Zgodnie 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej P.p.s.a., od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, w tym od skargi - pobiera się wpis. Obowiązek uiszczenia wpisu dotyczy każdej ze spraw, niezależnie od tego czy w postępowaniu sądowym zostaną one połączone do wspólnego rozpoznania i rozstrzygnięcia. Skarżąca została wezwana o uiszczenie wpisu odrębnie w każdej sprawie. Wyznaczony termin upłynął bezskutecznie.
Stosownie do treści art.220 § 3 P.p.s.a., skarga, od której mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Zgodnie natomiast z art. 58 § 3 P.p.s.a. odrzucenie skargi następuje w formie postanowienia.
Biorąc powyższe pod uwagę, Sąd orzekł jak w sentencji, w oparciu o przepisy art.220 § 3 i art.58 § 3 P.p.s.a.