Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowiez 28 października 2010 r., sygn. akt I SA/Rz 465/10

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie
Skład
Sędzia WSA Kazimierz Włoch przewodniczący
WSA Małgorzata Niedobylska
SO del. Tomasz Smoleń
st.sek.sąd. Teresa Tochowicz protokolant
Rozpoznanie
w dniu 28 października 2010r. na rozprawie
Sprawa
sprawy ze skargi H G na decyzję Dyrektora Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia [...] maja 2010r. nr [...] w przedmiocie przyznania płatności z tytułu realizacji przedsięwzięć rolnośrodowiskowych na 2009r. postanawia - odrzucić skargę -

Uzasadnienie

Uzasadnienie.

H. G. (dalej: Skarżąca) złożyła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie skargę na decyzję Dyrektora Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z dnia (...) maja 20010r. nr (...) w przedmiocie płatności z tytułu przedsięwzięć rolnośrodowiskowych na 2009r.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 21 września 2010r. Skarżąca została wezwana do wykonania zarządzenia z dnia 19 lipca 2010r. poprzez uiszczenie wpisu sądowego od skargi w kwocie 200zł, w terminie 7 dni od daty doręczenia odpisu tego zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi. Odpis powyższego zarządzenia został Skarżącej doręczony w dniu 24 września 2010r. (data stempla pocztowego na zwrotnym potwierdzeniu odbioru), a 7-dniowy termin do uiszczenia wpisu upłynął bezskutecznie w dniu 1 października 2010r.

W piśmie z dnia 27 września 2010r. Skarżąca wniosła o rozpatrzenie jej wniosku z 16 sierpnia 2010r. o połączenie niniejszej sprawy ze sprawą I SA/Rz 240/10, z uwagi na ten sam przedmiot sporu tj. działkę nr 3471. Uznała w związku z powyższym, że nie ma potrzeby wyznaczania dla tej sprawy oddzielnego terminu rozprawy i "naciągania" jej na koszty.

Zgodnie 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.), zwanej dalej P.p.s.a., od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, w tym od skargi - pobiera się wpis. Obowiązek uiszczenia wpisu dotyczy każdej ze spraw, niezależnie od tego czy w postępowaniu sądowym zostaną one połączone do wspólnego rozpoznania i rozstrzygnięcia. Skarżąca została wezwana o uiszczenie wpisu odrębnie w każdej sprawie. Wyznaczony termin upłynął bezskutecznie.

Stosownie do treści art.220 § 3 P.p.s.a., skarga, od której mimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd. Zgodnie natomiast z art. 58 § 3 P.p.s.a. odrzucenie skargi następuje w formie postanowienia.

Biorąc powyższe pod uwagę, Sąd orzekł jak w sentencji, w oparciu o przepisy art.220 § 3 i art.58 § 3 P.p.s.a.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 23 listopada 2010 r., dokument z 11 sierpnia 2010 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.