Uzasadnienie
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie wyrokiem z dnia 8 listopada 2022 r. sygn. I SA/Rz 466/22, oddalił skargę I. R. na decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie z dnia 27 czerwca 2022 r. nr 1801-IEW.4253.58.2021 w przedmiocie określenia przybliżonej kwoty nadwyżki podatku naliczonego nad należnym za miesiące wrzesień-listopad 2018 r. i styczeń-marzec 2019 r. i orzeczenia o zabezpieczeniu nienależnie otrzymanych kwot zwrotu podatku za te okresy.
- I. R., reprezentowany przez pełnomocnika, wniósł skargę kasacyjną od ww. wyroku.
W wykonaniu zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 3 stycznia 2023 r., wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 250 zł, w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.
Przesyłka zawierająca wezwanie została doręczona pełnomocnikowi skarżącego w dniu 4 stycznia 2023 r. Termin do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 11 stycznia 2023 r.
Wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2022 r. poz. 329 ze zm., dalej: P.p.s.a.) Sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie została uiszczona należna opłata. W takim przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo do uiszczenia opłaty w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, a w przypadku skargi, skargi kasacyjnej, zażalenia oraz skargi o wznowienie postępowania - pod rygorem ich odrzucenia (art. 220 § 3 P.p.s.a.).
W przedmiotowej sprawie przesyłkę zawierającą wezwanie do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej doręczono pełnomocnikowi skarżącego w dniu 4 stycznia 2023 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru pisma - k. 74 akt sądowych). Siedmiodniowy termin do uzupełnienia braków formalnych skargi kasacyjnej upłynął w dniu 11 stycznia 2023 r. Mimo upływu wyznaczonego terminu wpis od skargi kasacyjnej nie został uiszczony.
Wobec powyższego skargę kasacyjną należało odrzucić na podstawie art. 220 § 3 P.p.s.a., o czym orzeczono w sentencji postanowienia.